ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Krystian Legierski - RSS

Krystian Legierski

e-mail
Strona www
YouTube
Wikipedia
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Członek koła warszawskiego. Prawnik, przedsiębiorca, działacz na rzecz obrony praw mniejszości oraz wolności i tolerancji światopoglądowej. Pracuje społecznie jako prawnik w Stowarzyszeniu Lambda. Czynnie uczestniczy w budowaniu i organizowaniu kultury alternatywnej.

W kadencji 2010 - 2014 Zielony Radny Warszawy.

Interpelacje radnego Legierskiego na stronie Rady Warszawy.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

- Jak widzę ceremonie państwowe i widzę w jednym szeregu prezydenta, ministrów i biskupów i myślę, że coś jest nie tak. Ktoś, kto nie jest obeznany ze strukturą państwa świeckiego, może mieć wrażenie, że władza kościelna i państwowa to jest to samo - mówił Krystian Legierski.


Krystian Legierski (Partia Zielonych, lista SLD): Obawiam się, że Palikot jest takim Lepperem na liberalno-lewicowych flankach. Palikota znamy, natomiast tych wszystkich ludzi, których on ma w swoich szeregach, już nie.


Dziś o 17.00 w parku na ulicy Szarej odbędzie się zgromadzenie lokalnej społeczności, wyrażającej oburzenie planami zagospodarowania terenu dotychczasowego parku i przedszkola na zabudowę mieszkalną. Uważamy, że sytuacje tego typu umożliwia brak spójnej, miejskiej polityki, dotyczącej przyjmowania planów zagospodarowania przestrzennego.


W numerze m.in. zapis rozmów Joanny Mazgajskiej, Michała Piroga, Kingi Dunin i Macieja Nowaka z zielonym kandydatem z list SLD w Warszawie (4. miejsce), a także artykuły o mieszkalnictwie, kulturze i ekologii. Przeczytaj Wiadomości Wyborcze Krystiana Legierskiego


Zobacz rozmowę Grzegorza Kajdanowicza z Krystianem Legierskim i Bolesławem Piechą.


- Jeden z naszych postulatów odnosi się do edukacji na temat homoseksualizmu. Programy polskich szkół wciąż nie akcentują tego, że różnorodność jest pozytywną wartością, że nie trzeba traktować jej jako zagrożenia. Chcemy także wprowadzić do kodeksu karnego przepisy przewidujące sankcje za nawoływanie do agresji wobec osób homoseksualnych. Bo dziś nienawistne wypowiedzi są praktycznie bezkarne - mówił Krystian Legierski.


Krystian Legierski chciał, aby opłaty za przedszkole do końca 2014 r. nie podlegały waloryzacji. "Chciałem w ten sposób sprawdzić, czy PO chce rzeczywiście obniżenia opłat, czy jest to tylko kiełbasa wyborcza" - powiedział.


Krystian Legierski (lista SLD): - Jestem przeciwnikiem karania za słowo. Jeśli zostanę posłem, to obiecuję, że sam lub z grupą posłów zrobię wszystko, by wyjąć ten przepis z Kodeksu karnego.


Nasz warszawski kandydat w rozmowach z Kingą Dunin, Michałem Pirogiem i Maciejem Nowakiem. Kiknij, by zobaczyć wszystkie!


Krystian Legierski z Zielonych 2004 wyraził nadzieję, że w przyszłej kadencji Sejmu uda się uchwalić ustawę o związkach partnerskich.


W wypadku transportu oznacza to popieranie szerokiej palety działań, począwszy od lepszego projektowania przestrzeni miejskich, minimalizującego potrzeby transportowe, poprzez poprawę atrakcyjności bardziej ekologicznych środków transportu (pieszego, rowerowego, zbiorowego), na działaniach służących ograniczaniu atrakcyjności ekonomicznej indywidualnego transportu samochodowego skończywszy.


Krystian Legierski specjalizuje się w polityce mieszkaniowej, monitoruje też poczynania stołecznego konserwatora zabytków. Ostatnio pochłania go koszt zewnętrznej obsługi prawnej ratusza.


I kolejna sprawa: edukacja. Byłoby fajnie, jeżeli mogę użyć takiego kolokwialnego, radosnego sformułowania, gdyby polski system edukacji otwierał młodych ludzi na różnorodność. Tymczasem my dzisiaj mamy podręczniki dopuszczone przez MEN, które szkolą młodzież do niechęci, a nawet nienawiści wobec osób homoseksualnych.


– Dla mnie w Sejmie najistotniejsze będą losy ustawy o związkach partnerskich i wycofanie się Polski z programu nuklearnego – zapowiada Legierski. – Ale chciałbym też kontynuować sprawy, które zacząłem w Warszawie.


Odnoszę wrażenie, że Polacy są przekonani, iż tylko własne, prywatne mieszkanie jest bezpiecznym wariantem, a wszystkie inne formy mieszkania są niepewne. Tymczasem rynek mieszkaniowy można zmienić - Krystian Legierski odpowiada na pytania internautów.
Strona 2 z 10 < 1 2 3 4 5 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,517,255 Unikalnych wizyt