ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Jedz Lepiej - RSS

O kampanii:

Kampania "Jedz lepiej!" jest częścią kampanii, którą realizują: Europejska Partia Zielonych i Grupa Zielonych w Parlamencie Europejskim: Eat better!

Campaign on GMO, food safety, trade and agriculture of the Poland's Green Party.

Kampanię prowadzą:

Koordynacja krajowa:

Ludwik Tomiałojć prof. Ludwik Tomiałojć
napisz mail
strona www

Ekspertka ds. żywności ekologicznej

Dorota Metera
napisz mail

Polityka Unii Europejskiej:

Dariusz Szwed Dariusz Szwed
strona WWW

Ważne informacje:

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Promujemy także globalny ruch Slow Food i Slow Cities

Ważne linki

Żywność ekologiczna - portal UE

Ważne daty

16 października - Światowy Dzień ŻywnościZasoby nieodnawialnych surowców energetycznych wyczerpują się. Zamiast wysyłać polskich żołnierzy na kolejne wojny o ropę powinniśmy zwiększyć inwestycje w bardziej inteligentne wykorzystywanie produkowanej energii oraz wytwarzanie jej w znacznie większym stopniu ze źródeł odnawialnych.


"Jesteśmy przeciwko budowaniu zarządzania gospodarczego jako ekskluzywnego klubu euro" - powiedziała PAP Rebecca Harms, krytykując propozycje francusko-niemieckie.


Uczestniczki i uczestnicy konferencji: Rebecca Harms (współprzewodnicząca, wraz z Danielem Cohn-Benditem, Grupy Zieloni/Wolny Sojusz Europejski) oraz współprzewodniczący Zielonych 2004, Małgorzata Tkacz-Janik i Dariusz Szwed, zajęli się oceną dotychczasowych osiągnięć polskiej prezydencji i przedstawieniem swoich oczekiwań, co do jej przyszłych działań.


W drużynie SLD jest też Dariusz Szwed z Zielonych 2004, jedynka w okręgu chrzanowskim. - Kolej, która jeździ w tym okręgu, jest w stanie katastrofalnym. Trzeba to zmienić.


Przewodniczący Zielonych 2004 - Dariusz Szwed, podkreślił, że jego partia opowiada się za Europą wolną od żywności genetycznie modyfikowanej (GMO). - Kluczowym wyzwaniem przed Europą jest zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego, które musi opierać się na sprawiedliwych, solidarnych zasadach wewnątrz Unii Europejskiej - stwierdził.


Zielone polityczki i politycy przez lata sprzeciwiali się żywności modyfikowanej genetycznie. Prezydenckie weto zapobiega szerszemu uchyleniu drzwi dla GMO w Polsce.


Nasze apele to nie fanatyzm, ale realizm - twierdzi Wojciech Kłosowski z Zielonych 2004. - Nie mówi się o długoterminowych skutkach dzisiejszych decyzji. Korzyści z GMO są doraźne. Przyniosą zyski tylko nielicznym, a po pewnym czasie ucierpimy wszyscy.


– Ten prawny bubel tylnymi drzwiami wprowadzi na nasz rynek genetycznie modyf ikowane nasiona – uważa Agnieszka Grzybek z Zielonych 2004.


Przewodniczący Zielonych 2004 Dariusz Szwed zwrócił na środowej konferencji prasowej uwagę, że badania opinii publicznej wskazują, że 70 proc. Polaków mówi kategoryczne "nie" żywności GMO.


Zieloni 2004 zaapelowali do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o niepodpisywanie przyjętej przez parlament ustawy o nasiennictwie, która otwiera Polskę na uprawy GMO. Uprawy zmodyfikowane genetycznie stanowią zagrożenie dla rolnictwa ekologicznego i tradycyjnego, bioróżnorodności oraz jakości i bezpieczeństwa żywności.


Wprowadzenia masowej produkcji roślin transgenicznych może załamać polski eksport żywności, bo europejscy konsumenci nie chcą GMO - uważa Dariusz Szwed.


- Europejskich rolników przed GMO ostrzegają kanadyjscy farmerzy, którzy nie zdołali ustrzec swojego kraju przed GMO i mają teraz poważne kłopoty - mówi Rafał Aumueller z Zielonych 2004.


- Polska powinna dbać o suwerenność żywnościową kraju - gościem rozgłośni była Dorota Metera, członkini Zielonych. Posłuchaj rozmowy.


Przewodniczący Zielonych, Dariusz Szwed, w programie na temat GMO. Zobacz wideo.


Poseł E. Kłopotek sugeruje nawet, że istnieje jakaś lepsza „Jego” wiedza, ponad wiedzą zawsze „nawiedzonych” ekologów, choć nasza Unia Europejska korzysta obficie akurat z tej ekologicznej.
Strona 3 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,510,042 Unikalnych wizyt