ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Jedz Lepiej - RSS

O kampanii:

Kampania "Jedz lepiej!" jest częścią kampanii, którą realizują: Europejska Partia Zielonych i Grupa Zielonych w Parlamencie Europejskim: Eat better!

Campaign on GMO, food safety, trade and agriculture of the Poland's Green Party.

Kampanię prowadzą:

Koordynacja krajowa:

Ludwik Tomiałojć prof. Ludwik Tomiałojć
napisz mail
strona www

Ekspertka ds. żywności ekologicznej

Dorota Metera
napisz mail

Polityka Unii Europejskiej:

Dariusz Szwed Dariusz Szwed
strona WWW

Ważne informacje:

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Promujemy także globalny ruch Slow Food i Slow Cities

Ważne linki

Żywność ekologiczna - portal UE

Ważne daty

16 października - Światowy Dzień ŻywnościO żywności modyfikowanej genetycznie dyskutują prof. Tomasz Twardowski, Dorota Metera i Agata Kowalska


- Ministerstwo Środowiska odnotowało, że na terenie naszego kraju są uprawy, na których uprawia się m.in. modyfikowaną genetycznie kukurydzę. Firmy biotechnologiczne sygnalizowały, że chodzi o ok. 3 tys. ha. Mimo to nie wprowadzono obowiązkowych w Unii rejestrów - tłumaczy Marek Kryda z Zielonych 2004.


O zdanie na temat tej sprawy zapytaliśmy uczestniczkę niedzielnego protestu Elę Hołoweńko, przewodniczącą warszawskiego koła partii politycznej Zieloni 2004


Rząd do dziś nie przygotował całościowej ustawy o GMO, która regulowałaby m.in. uwalnianie do środowiska roślin uprawnych modyfikowanych genetycznie. Jednocześnie 9 listopada b.r. w Sejmie niewielką większością głosów rządzącej koalicji PO-PSL - wszystkie partie opozycyjne głosowały przeciwko ustawie – przegłosowana została ustawa o nasiennictwie. Z dniem wejścia tej ustawy firmy nasienne natychmiast wprowadzą na rynek nasiona roślin genetycznie modyfikowanych, a część rolników je kupi i wysieje. Jeżeli Rada Ministrów nie zdążyłaby z przyjęciem rozporządzenia o zakazie uprawy kukurydzy MON810 czy ziemniaka ‘Amflora’, to genetycznie modyfikowane uprawy staną się faktem a żywność GMO, bez właściwej kontroli i wiedzy konsumentów, trafi na stoły.


Dzień Wegetarianina. Z tej okazji Gazeta Wyborcza przepytała opolanki o zasady kuchni bezmięsnej. Na 4 stronie zamieszczono opowieść Krystyny Słodczyk z Partii Zielonych.


W 2004 roku, wraz z wejściem do Unii Europejskiej, przestały obowiązywać polskie normy żywności. Pojawiły się informacje, że po tym jakość znacznie się obniżyła. Czy powinno się przywrócić obowiązkowe normy na żywność? Spór toczą Dorota Metera (Partia Zieloni) i Andrzej Gantner (Polska Federacja Producentów Żywności).


Organizacja Narodów Zjednoczonych proklamowała na dziś, 22 maja, Międzynarodowy Dzień Bioróżnorodności, aby zwiększyć zrozumienie i świadomość kwestii związanych z bioróżnorodnością. W 20 lat od Szczytu Ziemi w Rio, pozostaje wiele do zrobienia, aby zachować nasz naturalny kapitał.


Zieloni proponują Polkom i Polakom nowe otwarcie – Zielony Nowy Ład, którego fundamentami są: rozwój, który nie będzie prowadził do zwiększania się nierówności społecznych i degradacji środowiska; tysiące miejsc pracy w zielonych sektorach gospodarki; świeckie państwo; respektowanie praw kobiet i mniejszości; rozwój kultury i nauki.


Od wielu lat zajmuję się sprawami, które są dla nas wszystkich kluczowe. Będę rzecznikiem Państwa interesów – nie pozwolę na to, by rząd traktował opinię społeczeństwa niepoważnie, a wzrost gospodarczy był dzielony niesprawiedliwie, powodując rosnącą biedę i rozwarstwienie społeczne.


6.10 o godzinie 13.00 Dariusz Szwed, „jedynka” na liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach parlamentarnych w okręgu 12, zapukał do drzwi biura poselskiego Pawła Grasia, jedynki PO w jego rodzinnych Kętach, przy ulicy Jana Sobieskiego 16. Przyczyny tej wizyty „w trybie wyborczym” tłumaczy załączony list Szweda do Grasia.


Zastanawiasz się, jak wyglądają programy wyborcze głównych partii politycznych? Ciekawi Cię, jak wygląda bilans 4 lat rządów koalicji PO i PSL? Zastanawiasz się, jak wyglądają najważniejsze wyzwania, stojące przed Polską w najbliższych latach? Jeśli na co najmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś "tak", to najnowsze Zielone Wiadomości, redagowane przez Beatę Nowak oraz Adama Ostolskiego, to lektura obowiązkowa!


Ewa Koś, radna sejmiku województwa zachodniopomorskiego. - Jesteśmy za tym, by żywność ta była oznakowana. Kto będzie chciał ją kupić, to ją kupi, ale niech przynajmniej ma świadomość. GMO może spowodować mutacje o jakich nawet nie wiemy. Nie znamy kierunku, w jakim one pójdą. Do produkcji roślinności i żywności GMO używane są różne geny, które zabezpieczyć mają je przed szkodnikami, słabym wzrostem czy słabą odpornością.


Kobiety, rodzice, dzieci, energia, emerytury, prekariat, aborcja, żywność, ekologia - o tym wszystkim przeczytasz w materiale wyborczym Agnieszki Grzybek, kandydującej z 6. miejsca listy SLD w Warszawie. Zobacz Wiadomości Wyborcze Agnieszki Grzybek


- Ta ustawa była furtką, przez którą możliwe byłoby z czasem wprowadzenie GMO na polski rynek - ostrzega Beata Maciejewska, kandydatka z nr. 2, startująca z gdańskiej listy Sojuszu.


We will give examples of how renewable energy, public transport, energy efficiency in housing, investing in public services such as healthcare and education create new jobs and a better social output - an interview with Bartłomiej Kozek.
Strona 2 z 6 < 1 2 3 4 5 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,502,156 Unikalnych wizyt