ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielona Gospodarka - RSS

O kampanii:

Promocja programu gospodarczego partii Zielonych 2004 w ramach kampanii Zielona gospodarka odbywa się poprzez wydawanie stanowisk, organizowanie konferencji, debat i manifestacji, oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi i środowiska biznesowymi zajmującymi się zrównoważonym (trwałym) rozwojem, prawami człowieka, równymi szansami. Nasza propozycja to Zielony Nowy Ład (Porządek) przynoszący, dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie i rozwój nowych sektorów gospodarki, zielone miejsca pracy.

 • Program gospodarczy Zielonych 2004
 • Green Economy campaign of Polish Green Party - Green New Deal - green jobs, green investments, green technologies.

  Kampanię prowadzą:

  Koordynacja krajowa: Dariusz Szwed
  strona WWW

  Zielony biznes:
  Ewa Koś
  napisz mail
  strona www

  Śląsk:
  Wojciech Kłosowski
  tel. 513 777 564
  napisz mail
  strona www

  Ważne informacje:

  Współpracujemy z Europejską Partią Zielonych i Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

  Ważne daty:

  • druga sobota maja - Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

  Ważne adresy:  - Rząd Donalda Tuska nadal topi każdego roku dziesiątki milionów złotych z kieszeni podatników na kampanię propagandową i utrzymywanie urzędników, w tym sekretarza stanu, zajmujących się programem energetyki jądrowej. Finansowane z naszych pieniędzy stronnicze proatomowe spoty telewizyjne i autobus, strona internetowa to niektóre elementy rządowej kampanii forsowania drogiego atomu – mówi Dariusz Szwed, członek Rady Krajowej partii Zielonych i współzałożyciel Zielonego Instytutu.


  W TOK FM o pak fiskalny spierają się Adam Ostolski i Konrad Niklewicz


  - Nie spodziewałam się, że ktoś będzie miał odwagę wprowadzić w Polsce do kin film „Promised Land” – mówi wprost Ewa Sufin-Jacquemart z partii Zieloni 2004. Jej zdaniem porusza on kwestie, „które są w naszych mediach systematycznie zamiatane pod dywan”.


  - Pył może zawierać substancje toksyczne, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Pyły osiadają na ściankach pęcherzyków płucnych, podrażniają naskórek i śluzówki, wywołują choroby alergiczne i astmę. Niestety władze miasta i województwa zbyt mało robią, aby ilość pyłu ograniczyć - twierdzi Beata Kubica, radna miejska partii Zielonych.


  - Gospodarka niskowęglowa zawsze jest budowana na węglu. Np. w stoczni gdańskiej buduje się części wiatraków, ale prąd tam zuzywany pochodzi przecież z węgla - mówił Dariusz Szwed z Partii Zieloni - Ekolodzy i górnicy mają na pewno jeden wspólny cel: wykorzystywać to paliwo mądrze tak, by zostało też dla przyszłych pokoleń - dodał. Przypomniał, że trwające badania nad grafenem (wyizolowana forma węgla, która mogłaby np. zastąpic krzem) pokazują, że Polska mogłaby być liderem w jego produkcji.


  - W oparciu o opracowanie Marcina Popkiewicza „Świat na rozdrożu” twierdzę, że obecne tempo zużycia zasobów (w tym surowców energetycznych) i wzrostu gospodarek jest już nie do utrzymania, a świat w ciągu kilkunastu lat czeka kolejny kryzys finansowy wywołany brakiem nieodnawialnych zasobów głównie ropy naftowej – podkreślił Radosław Gawlik. - Jakąś formą przeciwdziałania temu, choć nie wystarczającą, są propozycje UE („Roadmap 2050”). Powinniśmy zatem jak najszybciej uniezależnić się od surowców kopalnych. W skali globalnej należy zmienić politykę ekonomiczną choćby przez opodatkowanie emisji CO2.


  Konferencja na temat GMO na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Pokazujemy dwa przeciwstawne wystąpienia, pierwsze, które wygłosił prof. dr hab. Ludwik Tomiałojć ( Zieloni 2004 ) oraz drugie lobbujące za GMO, które przedstawił prof. Tomasz Twardowski.


  Ewa Koś z Partii Zieloni 2004, klub SLD oraz poseł Michał Jach z PISu w debacie na temat sytuacji Stoczni Szczecińskiej programie Galaktyka Pomerania w Pomeranii TV. ( od minuty 24.40 )


  W drugiej godzinie audycji zastanawialiśmy się w jaki sposób jest realizowany „Programu polskiej energetyki jądrowej” i dlaczego są zastrzeżenia do tego programu? Naszymi gośćmi byli Adam Kordas, departament Energii Jądrowej Ministerstwa Gospodarki, Tomasz Nowacki, departament Energii Jądrowej Ministerstwa Gospodarki, Dariusz Szwed, Zieloni 2004, Iwo Łoś, Greenpeace.


  - Sprawdziliśmy stawki już uchwalone w innych miastach i wzięliśmy również pod uwagę kwotę wprowadzenia nowego systemu gospodarki odpadami i utrzymania czystości i porządku w gminie, który u nas oszacowano na 21 mln zł. Uważamy, że jest to kwota przeszacowana - przekonuje Beata Kubica z Partii Zieloni 2004, klub SLD. - Naszym zdaniem stawki powinny być jeszcze raz przeanalizowane, bo gmina na gospodarce odpadami nie może zarabiać.


  "Gaz łupkowy szansą rozwoju Lubelszczyzny?" - pod takim hasłem odbyła się debata w studiu TVP Lublin. W programie wzięli udział eksperci. Reporterzy byli też w miejscach, w których mieszkańcy obawiają się odwiertów i tam, gdzie w wydobyciu gazu łupkowego widzą szansę rozwoju.


  Adam Ostolski z Partii Zieloni 2004 zwracał uwagę na nowe ekonomiczne uwikłania współczesnej demokracji. „Pieniądz dekretowany, czyli kreowany na bazie długu, znamy dopiero od czterdziestu lat” – informował tuż po tym, jak zauważył, że rząd taki jak polski podejmuje racjonalną decyzję, „przejmując się raczej zaufaniem agencji ratingowych niż obywateli, ponieważ w polskim budżecie pozycja 'obsługa długu' przewyższa wpływy z PIT-u. A jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, zanim utrata zaufania obywateli będzie w Polsce skutkowała utratą, powiedzmy, 15 mld złotych z budżetu.”


  ,,Pakt fiskalny jest oparty na koncepcji oszczędności, które w dłuższym okresie mają promować wzrost gospodarczy. Ta koncepcja wielokrotnie okazywała się błędna i okazuje się błędna również tu i teraz. Natomiast pakt fiskalny ją „konstytucjonalizuje”, nadaje jej wymiar prawa, które ma obowiązywać na zawsze. Można powiedzieć, że to są „tysiącletnie hamulce fiskalne Angeli Merkel”. - stwierdza Adam Ostolski z Partii Zieloni 2004.


  W ostatnich dniach informowaliśmy Państwa, że rząd niemrawo prowadzi kampanię „Poznaj atom – porozmawiajmy o Polsce z energią”, której koszt ok. 20 milionów złotych ponoszą polscy podatnicy. Donosiliśmy także, że rząd z miesiąca na miesiąc topi kolejne dziesiątki milionów złotych z kieszeni podatników w udawany „Programu polskiej energetyki jądrowej”. Ponieważ w Ministerstwie Gospodarki działa Departament Energetyki Jądrowej, Zieloni domagają się publicznych wyjaśnień i odpowiedzi na wiele istotnych pytań, dotyczących sytuacji energetycznej w regionie południowego Bałtyku – w województwach pomorskim i zachodniopomorskim w szczególności.


  Rząd nie realizuje założeń Polityki energetycznej Polski do 2030 roku i zamiast skupić się na wdrożeniu potrzebnej w kraju ustawy o OZE, „topi dziesiątki milionów złotych” w PR-owy program jądrowy – uważa Dariusz Szwed, członek zarządu partii Zielonych.
  Strona 4 z 18 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
  Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
  ul. Marszałkowska 1 lok. 160
  00-624 Warszawa
  e-mail: biuro@zieloni2004.pl

  www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
  15,510,065 Unikalnych wizyt