ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielona Gospodarka - RSS

O kampanii:

Promocja programu gospodarczego partii Zielonych 2004 w ramach kampanii Zielona gospodarka odbywa się poprzez wydawanie stanowisk, organizowanie konferencji, debat i manifestacji, oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi i środowiska biznesowymi zajmującymi się zrównoważonym (trwałym) rozwojem, prawami człowieka, równymi szansami. Nasza propozycja to Zielony Nowy Ład (Porządek) przynoszący, dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie i rozwój nowych sektorów gospodarki, zielone miejsca pracy.

 • Program gospodarczy Zielonych 2004
 • Green Economy campaign of Polish Green Party - Green New Deal - green jobs, green investments, green technologies.

  Kampanię prowadzą:

  Koordynacja krajowa: Dariusz Szwed
  strona WWW

  Zielony biznes:
  Ewa Koś
  napisz mail
  strona www

  Śląsk:
  Wojciech Kłosowski
  tel. 513 777 564
  napisz mail
  strona www

  Ważne informacje:

  Współpracujemy z Europejską Partią Zielonych i Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

  Ważne daty:

  • druga sobota maja - Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

  Ważne adresy:  Na zakończonym w niedzielę w Katowicach Ekologicznym Kongresie Gospodarczym prezentowano dobre wzorce różnych rozwiązań gospodarczych, zgodnych z ideami zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska.


  Wiem dużo o tym, co znaczy być w Polsce średnim przedsiębiorcą. Zwłaszcza takim, który próbuje zatrudniać na godnych zasadach - pisze Hanna Gill-Piątek z Partii Zieloni w "Dzienniku Opinii".


  Polska, Europa i świat stoją dziś na rozdrożu. Możemy brnąć dalej w kryzys, pozostawiając władzę w rękach tych samych nieodpowiedzialnych polityków, którzy do niego doprowadzili. Ale możemy też wybrać świat, w którym system gospodarczy nie będzie generować ciągłych kryzysów, a wszyscy będą mogli się cieszyć trwałym rozwojem - napisali w specjalnym przesłaniu na 1 maja przewodniczący Partii Zieloni, Agnieszka Grzybek i Adam Ostolski, podpowiadając rządowi, co powinien zrobić, aby Polkom i Polakom pracowało się lepiej.


  - Wracamy do źródeł – przypomniał Dariusz Szwed z fundacji „Zielony Instytut” i Partii Zielonych – przypomnę, że wiatraki funkcjonowały przez setki lat wykorzystując energię słońca. Rozmówca zwrócił uwagę na duże możliwości Polski w tym zakresie: - Jesteśmy krajem o ogromnym potencjale odnawialnych źródeł energii – podkreślił.


  - Wysokie koszty zabijają przemysł jądrowy na świecie. Nawet atomowa Francja odchodzi stopniowo od energetyki jądrowej. Koszty budowanej obecnie w nadmorskim Flamanville jądrówki wzrosły już 2,5-krotnie - ripostuje Dariusz Szwed z partii Zieloni 2004.


  dr Adam Ostolski, Instytut Socjologii UW podkreśla, że faktem jest, że pracownicy mając poczucie zagrożenia nie szukają nowej pracy. - Dążenie do stabilności w życiu i pracy nie jest złe - wyjaśnia. - Trudno nie być przywiązanym do swojego miejsca pracy, gdy bezrobocie jest tak wysokie. Brak miejsc pracy to wynik polityki rządu - dodaje.


  - To nasza odpowiedź na organizowany od kilku lat w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy. Na naszym spotkaniu pojawią się jednak "zielone" tematy, których brakuje na Kongresie - mówi Maciej Psych Smykowski z fundacji Piaskowy Smok, członek Partii Zieloni.


  Łukasz Moll ( Partia Zieloni ) : Dlaczego jestem przeciw "strajkowi generalnemu" na Śląsku


  To odpowiedzialność zbiorowa - uważa radna opola z Partii Zielonych, Beata Kubica. I dodaje, że tego typu praktyki mogą osiągnąć cel odwrotny do zamierzonego: - Zniechęcimy mieszkańców do nowego systemu, który jest dobrym systemem.


  Światowy Dzień Wody, przypadający na 22 marca został zainicjowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych, 20 lat temu, w celu zwiększenia świadomości ważności świeżej, pitnej wody i promocji zrównoważonego zarządzania zasobami wody pitnej.


  Zgadza się z nią Beata Kubica z Partii, klub radnych SLD, która proponuje, żeby nad systemem naliczania opłat jeszcze raz się zastanowić: - Zapomnieliśmy, że żyjemy we wspólnocie i powinniśmy wspierać rodziny wielodzietne. Teraz, po zmianie ustawy odpadowej, powinniśmy jeszcze raz usiąść nad naszą uchwałą i wprowadzić mieszany system naliczania opłat za śmieci, tak by nasz system uczynić bardziej sprawiedliwym - mówi Beata Kubica z partii Zieloni 2004 (klub radnych SLD).


  Program Klubu Gaja Zaadoptuj rzekę powstał z potrzeby zwrócenia się ku naszym polskim wodom, abyśmy zauważyli i docenili, że wokół nas płyną rzeki, potoki, a wśród pól i wzgórz rozpościerają się jeziora, stawy, a wraz z nimi całe bogactwo fauny i flory wokół nich. Nie dość tego. Polska to kraj morski. Bałtyk to nasz skarb i niezwykłe dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe - wyjaśnia Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja i członek Partii Zieloni.


  Zieloni przedstawili ministrowi środowiska Marcinowi Korolcowi swoją opinię w sprawie prjojektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo geologiczne i górnicze oraz zmianie niektórych innych ustaw. Dziś mija termin konsultacji społecznych.


  Rada Krajowa Zielonych na posiedzeniu w dn. 16 marca 2013 roku przyjęła stanowisko w sprawie ustawy o odpadach. Ustawa wprowadza pozytywne zmiany, ale jednocześnie budzi zastrzeżenia w pewnych punktach. Gospodarka odpadami komunalnymi musi być traktowana jak usługa publiczna, a nie jak źródło dodatkowego przychodu dla jednostki samorządowej. W szczególności promujemy systemy ulg dla rodzin najuboższych i za segregację odpadów oraz dopłat za niesegregowanie odpadów i ich nadwyżkę wobec pewnej normy, np. średniej krajowej.


  Dariusz Szwed z Partii Zieloni, przekonuje, że wydawanie kilkunastu miliardów euro na atom nie opłaci się Polsce. Dodaje on, że nieoczekiwanym sprzymierzeńcem organizacji ekologicznych stał się kryzys gospodarczy. Minister skarbu Mikołaj Budzanowski jeszcze w lutym mówił, że budowa elektrowni atomowej nie otrzyma wsparcia państwa, a najważniejszy dla rządu jest teraz gaz łupkowy.
  Strona 3 z 18 < 1 2 3 4 5 6 > >>
  Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
  ul. Marszałkowska 1 lok. 160
  00-624 Warszawa
  e-mail: biuro@zieloni2004.pl

  www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
  15,642,913 Unikalnych wizyt