ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielona Gospodarka - RSS

O kampanii:

Promocja programu gospodarczego partii Zielonych 2004 w ramach kampanii Zielona gospodarka odbywa się poprzez wydawanie stanowisk, organizowanie konferencji, debat i manifestacji, oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi i środowiska biznesowymi zajmującymi się zrównoważonym (trwałym) rozwojem, prawami człowieka, równymi szansami. Nasza propozycja to Zielony Nowy Ład (Porządek) przynoszący, dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie i rozwój nowych sektorów gospodarki, zielone miejsca pracy.

 • Program gospodarczy Zielonych 2004
 • Green Economy campaign of Polish Green Party - Green New Deal - green jobs, green investments, green technologies.

  Kampanię prowadzą:

  Koordynacja krajowa: Dariusz Szwed
  strona WWW

  Zielony biznes:
  Ewa Koś
  napisz mail
  strona www

  Śląsk:
  Wojciech Kłosowski
  tel. 513 777 564
  napisz mail
  strona www

  Ważne informacje:

  Współpracujemy z Europejską Partią Zielonych i Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

  Ważne daty:

  • druga sobota maja - Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

  Ważne adresy:  Miriam Kennet, dyrektorka Green Economics Institute, w dyskusjach na temat idei zrównoważonego rozwoju - odbywających się podczas Zielonego Letniego Uniwersytetu w Słubicach/Viadrinie - wielokrotnie podkreślała, że gospodarka jest "zbyt ważna by oddać ją ekonomistom" - pisze Aleksandra Łukaszewicz


  Zieloni protestują przeciwko zmianom w kodeksie pracy. Pomysły zwalniania kobiet w ciąży i pracowników w wieku przedemerytalnym uznali za karygodny. Przewodniczący partii Agnieszka Grzybek i Dariusz Szwed zwrócili się w liście otwartym do min. Jolanty Fedak o bezzwłoczne zwołanie okrągłego stołu w sprawie


  Publikacja "Zielone Miasto Nowej Generacji" jest swoistym miejskim zielonym manifestem. Pokazujemy w niej, że miasta powinny być "szyte" na miarę człowieka, tętnić życiem, stwarzać warunki do pracy, rozrywki i wypoczynku, kreować demokratyczną i otwartą przestrzeń publiczną, wyrównywać szanse obu płci, niwelować zarówno społeczne rozwarstwienie, jak i bariery architektoniczne. Ale nie tylko...

  wersja polska

  english version  W "Gazecie Wyborczej" z 04.01.2008 pojawiły się informacje, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wskazuje, iż samorządom może zabraknąć 500 milionów euro na inwestycje w ochronie środowiska realizowane z Funduszu Spójności w latach 2007-2013. Dariusz Szwed podpowiada w swoim tekście samorządom oraz rządowi, jak można rozwiązać ten problem.


  Naszemu społeczeństwu potrzebne jest efektywne państwo i kilka prostych zasad: społeczna gospodarka rynkowa, ekologiczna modernizacja, neutralność światopoglądowa i równe traktowanie – o programie Zielonych pisze Adam Ostolski.


  Dzisiaj, w 21. rocznicę katastrofy w Czarnobylu, partia Zielonych 2004 rozdawała pod Ministerstwem Gospodarki energooszczędne żarówki wskazując, że Polska nie potrzebuje elektrowni jądrowej – tę samą ilość energii (1000 MW) może "uzyskać" sto razy taniej - oszczędzając ją - wymieniając 20 milionów żarówek na energooszczędne.


  To nieprawda, że niszczenie przyrody służy ludziom. - konflikt o Rospudę komentuje Adam Ostolski


  Partia Zielonych 2004 wzięła udział we wczorajszych demonstracjach dla ratowania Doliny Rospudy, które odbyły się w kilkunastu miastach w całej Polsce i za granicą. Polsce grożą bardzo wysokie unijne kary - mogą one sięgać nawet 250 tysięcy euro dziennie plus jednorazowa kara ryczałtowa w wysokości nie niższej niż 3,6 miliona euro.


  Nawet jeśli mamy "tylko" 90 proc. pewności, że za zmiany klimatu odpowiada człowiek, nie znaczy to, że mamy nic nie robić, by zredukować efekt cieplarniany - pisze w "Gazecie Wyborczej" Magdalena Mosiewicz.


  Dariusz Szwed w rozmowie z "Krytyką Polityczną".


  3 maja w Berlinie die Gruenen zorganizowali seminarium "Thinking EUconomy". Warto przyjrzeć się nie tylko tematom, ale całej polityczno-PRowej oprawie tego wydarzenia. Bardzo ważne jest bowiem, z kim i gdzie postanowili dyskutować Zieloni. Seminarium odbyło się w reprezentacyjnym budynku Deustsche Telecom, a panelistami byli m. in.: członek zarządu tejże korporacji, członkowie zarządów Citigroup i Deusche Bank, wiceszef Banku Centralnego Estonii, dziennikarz Financial Times.


  Rząd PiS ograniczył o 25% już przyjętą listę polskich obszarów chronionych w ramach sieci Natura 2000. Ten bezmyślny krok nie tylko grozi Polsce i Europie zniszczeniem nieodtwarzalnych zasobów i walorów przyrody, ale także naraża Polskę na utratę finansowania unijnego oraz – co ważne – obowiązek zapłacenia kar finansowych naliczonych wstecz za ukrycie przez rząd obszarów wymagających objęcia ochroną. Wyrażamy oburzenie i stanowczy protest wobec takiej szkodliwej i krótkowzrocznej polityki rządu.


  W lutym 2006 Parlament Europejski na swoim posiedzeniu plenarnym podda pod głosowanie projekt Dyrektywy o usługach na rynku wewnętrznym. Zieloni 2004 przeciwstawiają się tak zwanej "Dyrektywie Bolkestaina" i proponują alternatywne rozwiązania.gających objęcia ochroną. Wyrażamy oburzenie i stanowczy protest wobec takiej szkodliwej i krótkowzrocznej polityki rządu.


  27 stycznia 2006 odbyło się spotkanie Macieja Stryjeckiego, Dyrektora Generalnego Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej (PIGEO) i Dariusza Szweda, członka Rady Krajowej Zielonych2004. Spotkanie dotyczyło bieżącej sytuacji w zakresie polityki energetycznej państwa, działań lobby energetyki konwencjonalnej i energetyki jądrowej oraz polityki Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa energetycznego.gających objęcia ochroną. Wyrażamy oburzenie i stanowczy protest wobec takiej szkodliwej i krótkowzrocznej polityki rządu.


  Stanowisko Zielonych 2004:
  „W lutym Parlament Europejski na swoim posiedzeniu plenarnym podda pod głosowanie projekt dyrektywy o usługach na rynku wewnętrznym, tzw. „Dyrektywy Bolkesteina”. Zieloni 2004 przeciwstawiają się jej i proponują alternatywne rozwiązanie [...].
  Zapoznaj się z pełną treścią stanowiska:
  Strona 17 z 18 << < 14 15 16 17 18 >
  Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
  ul. Marszałkowska 1 lok. 160
  00-624 Warszawa
  e-mail: biuro@zieloni2004.pl

  www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
  15,642,943 Unikalnych wizyt