ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielona Gospodarka - RSS

O kampanii:

Promocja programu gospodarczego partii Zielonych 2004 w ramach kampanii Zielona gospodarka odbywa się poprzez wydawanie stanowisk, organizowanie konferencji, debat i manifestacji, oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi i środowiska biznesowymi zajmującymi się zrównoważonym (trwałym) rozwojem, prawami człowieka, równymi szansami. Nasza propozycja to Zielony Nowy Ład (Porządek) przynoszący, dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie i rozwój nowych sektorów gospodarki, zielone miejsca pracy.

 • Program gospodarczy Zielonych 2004
 • Green Economy campaign of Polish Green Party - Green New Deal - green jobs, green investments, green technologies.

  Kampanię prowadzą:

  Koordynacja krajowa: Dariusz Szwed
  strona WWW

  Zielony biznes:
  Ewa Koś
  napisz mail
  strona www

  Śląsk:
  Wojciech Kłosowski
  tel. 513 777 564
  napisz mail
  strona www

  Ważne informacje:

  Współpracujemy z Europejską Partią Zielonych i Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

  Ważne daty:

  • druga sobota maja - Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

  Ważne adresy:  W miniony weekend odbyło się w Warszawie posiedzenie Rady Krajowej Zielonych 2004. Było przede wszystkim poświęcone tegorocznym wyborom do Parlamentu Europejskiego i potrzebie stworzenia w Polsce szerszego porozumienia partii i środowisk reprezentujących poglądy zielone, socjaldemokratyczne i liberalne. Rada Krajowa podjęła uchwałę o podjęciu rozmów m.in. z Socjaldemokracją Polską, Partią Demokratyczną, Partią Kobiet oraz innymi środowiskami i organizacjami na temat tworzenia koalicji wyborczej w wyborach do Parlamentu Europejskiego w czerwcu 2009 roku. Partnerska współpraca z podmiotami politycznymi będzie miała charakter programowy.


  Dyskusja o ochronie środowiska w Polsce przyciągnęła tłumy, jakich jeszcze na debatach cyklu "Forum Polska" nie oglądaliśmy. Dotychczas nam się też nie zdarzyło, by głosy z sali były aż tak polemiczne wobec wypowiedzi naszych panelistów. Dariusz Szwed: Mimo że nasz kraj od kilkunastu lat bardzo dynamicznie się rozwija, to w zasadzie nie było u nas do tej pory publicznej dyskusji o tym, jaki kierunek rozwoju wybrać. Bo fałszywe jest stawianie tezy, że albo rozwój, albo ekologia, czyli albo ochrona środowiska, albo ochrona ludzi.


  Radosław Gawlik, b. wiceminister środowiska: Wszystkie argumenty są przeciwko – ekologiczne, ekonomiczne, społeczne, antyterrorystyczne. Wszak autorzy ataków na WTC myśleli też o wysadzeniu elektrowni jądrowej


  Dzisiaj Sejm zagłosował m.in. nad wnioskiem Prezydenta RP o ponowne rozpatrzenie (tzw. vetem) prezydenta Lecha Kaczyńskiego do ustawy z dnia 10 października 2008 r. o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Prezydenckie veto zostało odrzucone głównie głosami PO, PSL i SLD. Wiele eksperckich organizacji, m.in. Instytut na rzecz Ekorozwoju, Polski Klub Ekologiczny, Towarzystwo Urbanistów Polskich oraz instytucji, m.in. Komitet Przestrzennego Kraju PAN i Główna Komisja Urbanistyczna – organ doradczy Ministra Infrastruktury a także organizacji samorządu terytorialnego (m.in. Związek Gmin Wiejskich, Unia Miast i Miasteczek, Unia Metropolii Polskich) odniosło się negatywnie do ustawy.


  Anna Laszuk rozmawia z Dariuszem Szwedem, przewodniczącym Zielonych i dr Zbigniewem Karaczunem z Koalicji Klimatycznej


  Czy jeśli Polska przyjmie pakiet energetyczno – klimatyczny to za 2 lata zapłacimy rachunki o 100% wyższe niż obecnie? Na to i inne pytania dotyczące energetyki odpowiadają dr Stanisław Latek (Państwowa Agencja Atomistyki) i Dariusz Szwed (Partia Zieloni 2004)


  Agnieszka Grzybek i Dariusz Szwed na rzecz energii wiatrowej i biomasy  Zapraszamy do zapoznania się z informacjami nt. Zielonych polityczek i polityków z Polski i z Parlamentu Europejskiego, akredytowanych na COP14. Wśród nich są m.in Ewa Koś, Satu Hassi, Dariusz Szwed i Claude Turmes.


  Domagamy się od pani kanclerz Angeli Merkel i od pana premiera Donalda Tuska, aby zainwestowali w obecne pokolenia, w dobrą i ambitną politykę klimatyczną i w szczęśliwe życie naszych dzieci i naszych przyszłych pokoleń wnuków i prawnuków. Oszczędźmy klimat dla przyszłych pokoleń! - apelował Dariusz Szwed, przewodniczący partii Zieloni 2004.


  Co na to ekolodzy? – Każdy przytomny obserwator wie, ze takie próby handlowania między Polską a Francją są możliwe – mówi Wojciech Kłosowski z Zielonych 2004. – Francuzi szukają rynku zbytu dla technologii jądrowych, więc bylibyśmy dla nich łakomym kąskiem. My chcemy, by poszli na ustępstwa w sprawie pakietu.


  Pakiet klimatyczny jest wieką szansą dla konsumentów energii w Polsce - przek Pakiet klimatyczny jest wieką szansą dla konsumentów energii w Polsce - przekonywał w "Magazynie 24 godziny" lider partii "Zieloni 2004" Dariusz Szwed. Jego zdaniem, wbrew potocznym opiniom wieszczącym nawet dwukrotny wzrost cen prądu, dzięki porozumieniu z Unią mogą one spaść. Jednak eurodeputowany z ramienia PO Janusz Lewandowski uważa, że to mrzonki.


  Odpowiedź jest krótka: TAK, bo modernizacja gospodarce nie zaszkodzi, a może zapobiec poważniejszym kłopotom ekonomicznym i ekologicznym. A, że to kosztuje, na to odpowiedział niegdyś prez. J. Carter : „Nic tyle nie kosztuje, jak uparte trwanie przy rozwiązaniach przestarzałych”.


  "Co ważniejsze: postęp czy ekologia? Paneliści biorący udział w dyskusji z cyklu "Forum Polska" szukali między nimi złotego środka. Prezentujemy zapis dyskusji w Poznaniu." - Polska Times. W debacie udział brał Dariusz Szwed


  Dziś, gdy cały świat płaci cenę za nieodpowiedzialną politykę neoliberałów, najwyższy czas zastanowić się, jak zmienić skonstruowane przez nich instytucje - pisze Adam Ostolski.


  Dariusz Szwed przedstawił wczoraj w Senacie RP propozycję Zielonych 2004 na walkę z kryzysem energetycznym. Zieloni proponują "pakiet efektywności energetycznej". Przedstawiamy szczegóły tego planu.
  Strona 16 z 18 << < 13 14 15 16 17 18 >
  Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
  ul. Marszałkowska 1 lok. 160
  00-624 Warszawa
  e-mail: biuro@zieloni2004.pl

  www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
  15,381,920 Unikalnych wizyt