ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielona Gospodarka - RSS

O kampanii:

Promocja programu gospodarczego partii Zielonych 2004 w ramach kampanii Zielona gospodarka odbywa się poprzez wydawanie stanowisk, organizowanie konferencji, debat i manifestacji, oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi i środowiska biznesowymi zajmującymi się zrównoważonym (trwałym) rozwojem, prawami człowieka, równymi szansami. Nasza propozycja to Zielony Nowy Ład (Porządek) przynoszący, dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie i rozwój nowych sektorów gospodarki, zielone miejsca pracy.

 • Program gospodarczy Zielonych 2004
 • Green Economy campaign of Polish Green Party - Green New Deal - green jobs, green investments, green technologies.

  Kampanię prowadzą:

  Koordynacja krajowa: Dariusz Szwed
  strona WWW

  Zielony biznes:
  Ewa Koś
  napisz mail
  strona www

  Śląsk:
  Wojciech Kłosowski
  tel. 513 777 564
  napisz mail
  strona www

  Ważne informacje:

  Współpracujemy z Europejską Partią Zielonych i Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

  Ważne daty:

  • druga sobota maja - Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

  Ważne adresy:  20/06/2009
  Wycinka drzew
  Ponieważ wiele osób pisze do nas w sprawie problemów z wycinaniem drzew w miastach, zamieszczamy zestaw odnośników, które mogą pomóc w ochronie przyrody. Jako partia zielonych ożemy wspierać działania dotyczące ochrony środowiska, zwłaszcza jeśli chodzi o zwiększenie świadomości społecznej w tym zakresie. Często zmieniające się przepisy prawne powodują, że nie jest proste przedstawienie prostego sposobu postępowania, dlatego przekazujemy namiary na kilka organizacji zajmujących się tym problemem. W przypadku, jeśli wymienione organizacje nie będą mogły Państwu pomóc, lub też pragniecie stworzyć większą koalicję w sprawie - prosimy o kontakt.


  Komisja Europejska pod przewodnictwem Jose Manuela Barroso jest chyba najgorszą w dziejach tej instytucji. Polityka, którą prowadził Barroso, przyczyniła się do kryzysów finansowego i gospodarczego, nie potrafiła sprostać wyzwaniom, które powstały w ich wyniku. Nieustannie przedkładano w niej interesy nieograniczonego handlu i wielkiego biznesu nad kwestie związane z ochroną środowiska, politykę społeczną i interesy ludzi. Dlatego Zieloni apelują o zablokowanie nominacji Barroso na następną kadencję.


  Zielony Nowy Ład oznacza: Europę solidarną, która może zagwarantować swych obywatelom i obywatelkom wysoką jakość życia opartą na trwałym rozwoju gospodarczym, społecznym i ekologicznym; Europę prawdziwie demokratyczną, która działa na rzecz swych obywateli i obywatelek, a nie wyłącznie na rzecz wąskich interesów przemysłu; Europę, która działa na rzecz zielonej przyszłości.  – To przedsięwzięcie niepotrzebne i nieopłacalne – twierdzi Agnieszka Grzybek. To kolejna różnica w porównaniu z czasami PRL. Wówczas ekolodzy przekonywali, że elektrowni atomowej nie należy budować, bo jest niebezpieczna. Dziś ryzyko promieniotwórczego skażenia zeszło na dalszy plan. W pierwszej kolejności padają argumenty ekonomiczno-społeczne.


  Ochrona konsumentów jest jednym z kluczowych tematów politycznych partii Zielonych. Kwestie takie, jak: jakość i bezpieczeństwo żywności, dobrostan zwierząt, ochrona przed korporacjami-monopolistami w energetyce czy transporcie, ale także tematyka sprawiedliwego handlu i etycznej konsumpcji są w centrum mojego zainteresowania.


  W Sejmie odbyła się konferencja prasowa z udziałem kandydatów CentroLewicy: Dariusza Szweda ,Izabelli Sierakowskiej, prof. Dariusz Rosatiego, oraz Roberta Smolenia. Poświęcona była wydarzeniom ostatniego tygodnia, związanym z przyszłością polskiego przemysłu stoczniowego, w obliczu fiaska dialogu społecznego.


  7 maja w Stalowej Woli odbyło się spotkanie nt. "Związki zawodowe w dobie kryzysu". Wziął w nim udział Adam Ostolski.


  Wojciech Kłosowski: Obecnie nasz system energetyczny przypomina dziurawą beczkę, z której woda wycieka stu otworami, a za chwilę - jak czytamy w Raporcie - wypadną z niej całe klepki. Dokupowanie nowej konewki, aby szybciej dolewać wodę do tej rozpadającej się beczki, nie wydaje się rozsądne, nawet jeśli będzie to konewka atomowa.


  Podatki ekologiczne nie mogą naruszać zdolności ludzi do zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych. Mają sens wtedy, kiedy są narzędziem (a nie namiastką) szerszej polityki ekologicznej. - pisze Adam Ostolski.


  Rolą rządu jest prowadzenie polityki zapewniającej mobilność wszystkim obywatelom i obywatelkom. - dla "Krytyki Politycznej" komentuje Dariusz Szwed, przewodniczący Zielonych 2004


  Koło warszawskie Zielonych postanowiło wesprzeć protest mieszkanek i mieszkańców Ochoty, którzy chcą zachowania bazaru na Ochocie na dotychczasowej powierzchni. Uważamy, że w mieście jest dość miejsca na budowę nowych nieruchomości.


  Od początku swego istnienia Instytut na rzecz Ekorozwoju (InE) prowadzi ciągły monitoring najważniejszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Raport Barometr zrównoważonego rozwoju. 2007/2008, przygotowany przez Instytut na rzecz Ekorozwoju, nie pretenduje do całościowej oceny postępów w zrównoważonym rozwoju w ostatnich latach. Jest jedynie dokonanym świadomie wyborem, tekstów ukazujących tendencje zauważalne w naszej drodze ku (zrównoważonemu) rozwojowi. To raport będący próbą podsumowania tych tendencji, ale w sposób opisowy, a nie oparty na analizie wskaźników statystycznie uwidaczniających postęp lub jego brak.


  Polska moze stać się zielonym tygrysem Europy - rozmowa z Dariuszem Szwedem, przewodniczącym Zielonych 2004


  Zieloni 2004 zwrócili się do prezesa ZUS o odstąpienie w trybie natychmiastowym od egzekwowania od kobiet przebywających na urlopach macierzyńskich i wychowawczych, a jednocześnie prowadzących działalność gospodarczą zaległych składek wraz z odsetkami do czasu ustawowych rozstrzygnięć. Jednocześnie zaapelowali do Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego o przyspieszenie prac nad projektami ustaw, które mają uregulować tę kwestię.


  Premier Donald Tusk zapowiada, że ruszą co najmniej dwa projekty elektowni atomowej jednocześnie. Gośćmi będa senator Tomasz Misiak z PO i Dariusz Szwed -szef Zielonych 2004. Zapraszam Beata Michniewicz
  Strona 15 z 18 << < 12 13 14 15 16 17 18 >
  Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
  ul. Marszałkowska 1 lok. 160
  00-624 Warszawa
  e-mail: biuro@zieloni2004.pl

  www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
  15,517,248 Unikalnych wizyt