ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielona Gospodarka - RSS

O kampanii:

Promocja programu gospodarczego partii Zielonych 2004 w ramach kampanii Zielona gospodarka odbywa się poprzez wydawanie stanowisk, organizowanie konferencji, debat i manifestacji, oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi i środowiska biznesowymi zajmującymi się zrównoważonym (trwałym) rozwojem, prawami człowieka, równymi szansami. Nasza propozycja to Zielony Nowy Ład (Porządek) przynoszący, dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie i rozwój nowych sektorów gospodarki, zielone miejsca pracy.

 • Program gospodarczy Zielonych 2004
 • Green Economy campaign of Polish Green Party - Green New Deal - green jobs, green investments, green technologies.

  Kampanię prowadzą:

  Koordynacja krajowa: Dariusz Szwed
  strona WWW

  Zielony biznes:
  Ewa Koś
  napisz mail
  strona www

  Śląsk:
  Wojciech Kłosowski
  tel. 513 777 564
  napisz mail
  strona www

  Ważne informacje:

  Współpracujemy z Europejską Partią Zielonych i Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

  Ważne daty:

  • druga sobota maja - Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

  Ważne adresy:  Agnieszka Grzybek weźmie udział w dyskusji pt. "Czy marketing i reklama wpływają na zjawisko przemocy ze względu na płeć?", organizowanej przez koło naukowe Prawi a Płeć WPiA UW 29 listopada (poniedziałek), godz. 20.00, aula starego BUWu, centralny kampus UW.


  - Te 200 tys. to kropla tego, co rząd zamierza wydać na promocją energii atomowej. Przecież całość ma kosztować nas wszystkich 20 mln zł. O wiele korzystniejsze są źródła odnawialne, oszczędzanie energii niż inwestycja za kilkadziesiąt miliardów zł - przekonuje Dariusz Szwed.


  Za niewywiązywanie się z unijnych norm przetwarzania odpadów grożą nam kary w wysokości nawet 260 tys. euro dziennie. Dlaczego więc tak trudno uchwalić racjonalne prawo w tej dziedzinie?


  Bartłomiej Kozek, przewodniczący koła warszawskiego Zielonych, zdecydował się na napisanie listu otwartego do Mirosława Czekaja, skarbnika Miasta Stołecznego Warszawa. Pyta w nim o zamierzenia władz wobec przyszłorocznego budżetu miasta, który z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej może być budżetem nie gwarantującym ani poprawy jakości życia, ani zrównoważonego rozwoju miasta.


  Miasto stołeczne Warszawa, podobnie zresztą jak większość samorządów terytorialnych w Polsce, nie prowadzi polityki lokalowej i czynszowej nastawionej na potrzeby mieszkańców.


  W imieniu partii Zieloni 2004 chciałbym przekazać wyrazy poparcia dla założeń demonstracji „Nie dla cięć budżetowych i braku bezpieczeństwa socjalnego – Tak dla zatrudnienia, sprawiedliwości społecznej i solidarności”, które będą odbywać się w najbliższą środę w miastach całej Europy, w tym w Warszawie.


  29 września to dzień, w których w miastach całej Europy odbyły się demonstracje, organizowane przez organizacje pracownicze skupione w Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych - ETUC. Zdaniem związkowców czas już najwyższy, by za skutki trwającej recesji nie płacili ci, którzy za niego nie odpowiadają (a to coraz bardziej widoczny trend, grożący nadejściem drugiej fali spowolnienia gospodarczej, który obierają rządy chociażby Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii).


  "Polska 2030. Wyzwania rozwojowe", usiłując przybrać szaty obiektywnego, eksperckiego opracowania, stara się przekonać do jednej, ściśle określonej doktryny rozwoju - doktryny dość mocno nasiąkniętej neoliberalizmem.


  Dobre intencje nie rozgrzeszają autorów raportu.


  „Polska 2030” podsumowuje 20 lat transformacji, zawiera diagnozę i wytyczne do rozwoju Polski na następne dwudziestolecie. Ta strategia nie jest nowa i z całą pewnością nie jest zielona, gdyż przyspiesza rozwój gospodarczy kosztem rozwoju społecznego i ochrony środowiska.


  Zieloni poparli list otwarty środowisk ekologicznych skierowany do Rządu, Parlamentu, władz samorządowych i mediów w sprawie powodzi, w któym domagają się m.in. podjęcia konkretnych kroków w kierunku ograniczenia ryzyka powodzi i zmniejszenia strat powodziowych, zgodnych z Dyrektywą Powodziową i Ramową Dyrektywą Wodną UE. Sygnatariusze i sygnatariuszki listu domagają się także przedstawienia przez rząd szczegółowego raportu, odpowiadającego na pytanie, na jakie działania w ostatnich 10 latach były wydawane środki budżetowe, pomocowe UE oraz kredyty banków europejskich i Banku Światowego dedykowane ochronie przeciwpowodziowej.


  Dyskusja na temat przyszłości energetyki to nie tylko rozważania natury technologiczno-ekonomicznej, ale przede wszystkim debata na temat modelu cywilizacji przyszłości. Nakładające się na siebie kryzysy – gospodarczy, energetyczny i klimatyczny – powodują, że konieczna jest zmiana podejścia do polityki energetycznej i polityki klimatycznej, dotychczas realizowanych odrębnie, poprzez ich zintegrowanie z polityką zrównoważonego rozwoju.


  Prezydent Krakowa żali się, że ekolodzy blokowali inwestycje przeciwpowodziowe. Czy więc na ekologów można zrzucić winę za rozmiar zniszczeń wywołanych przez wodę? Dariusz Szwed zapewnia, że nie zna ekologów, dla których życie ptaków byłoby ważniejsze niż ludzkie. - Musimy siąść przy stole i porozmawiać, a nie szukać wzajemnie wrogów - apeluje były minister budownictwa. Więcej - na stronach TOK FM


  Dariusz Szwed i Lutz Metz o energii atomowej, Andrzej Kraszewski Minister Środowiska, dr Janusz Żelaziński oraz Radosław Gawlik o zapobieganiu powodziom - posłuchaj.


  Brak wdrażania konstytucyjnej zasady zrównoważonego rozwoju powoduje, że w Polsce nadal dominuje technokratyczne podejście do powodzi: betonowanie rzek i budowanie coraz większych tam i wałów przeciwpowodziowych. Tworzymy kolejne groźne iluzje bezpieczeństwa. Nie można się w tej sytuacji dziwić, że każda powódź nas dramatycznie zaskakuje: technokratyczne podejście do powodzi jest najdroższym i co ważniejsze ostatecznie także nieskutecznym sposobem ograniczania ryzyka powodzi oraz zmniejszania ich skutków społecznych, ekonomicznych i ekologicznych. Zieloni od lat wskazują na potrzebę zintegrowanego podejścia do kwestii zmieniającego się klimatu, w tym gospodarki wodami.
  Strona 13 z 18 << < 10 11 12 13 14 15 16 > >>
  Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
  ul. Marszałkowska 1 lok. 160
  00-624 Warszawa
  e-mail: biuro@zieloni2004.pl

  www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
  15,517,293 Unikalnych wizyt