ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielona Gospodarka - RSS

O kampanii:

Promocja programu gospodarczego partii Zielonych 2004 w ramach kampanii Zielona gospodarka odbywa się poprzez wydawanie stanowisk, organizowanie konferencji, debat i manifestacji, oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi i środowiska biznesowymi zajmującymi się zrównoważonym (trwałym) rozwojem, prawami człowieka, równymi szansami. Nasza propozycja to Zielony Nowy Ład (Porządek) przynoszący, dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie i rozwój nowych sektorów gospodarki, zielone miejsca pracy.

 • Program gospodarczy Zielonych 2004
 • Green Economy campaign of Polish Green Party - Green New Deal - green jobs, green investments, green technologies.

  Kampanię prowadzą:

  Koordynacja krajowa: Dariusz Szwed
  strona WWW

  Zielony biznes:
  Ewa Koś
  napisz mail
  strona www

  Śląsk:
  Wojciech Kłosowski
  tel. 513 777 564
  napisz mail
  strona www

  Ważne informacje:

  Współpracujemy z Europejską Partią Zielonych i Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

  Ważne daty:

  • druga sobota maja - Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

  Ważne adresy:  Godzina szczytu - polityka. Wydarzenia komentują Andrzej Stankiewicz i Adam Ostolski z Partii Zieloni.


  Karne cło nałożone przez UE na panele słoneczne z Chin oznacza podcięcie skrzydeł rozwijającej się branży solarnej w Polsce, która w ponad 90 proc. opiera się na panelach sprowadzanych z Chin - uważa Dariusz Szwed z Partii Zieloni.


  Pikieta "Solidarni z Żurawlowem" odbyła się 15 lipca 2013 r. pod Ministerstwem Środowiska w Warszawie. Rolnicy z Żurawlowa od 5 tygodni walczą z amerykańską globalną firmą wydobywczą Chevron wspieraną przez Ministerstwo Środowiska,rząd i władze samorządowe.


  Jak zauważa przewodniczący Partii Zieloni Adam Ostolski PiS i PO mają jeden wspólny punkt: - Żadna z tych partii nie traktuje poważnie ochrony środowiska jako szansy na rozwój polskiej gospodarki. Zamiast prześcigać się na ilość energii generowanej ze źródeł odnawialnych wolą licytować się, która z nich jest bardziej przeciwna ambitnej polityce energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej.


  Sobotnie zgromadzenia Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej pokazują jedno – żadna z tych partii nie traktuje poważnie ochrony środowiska jako szansy na rozwój polskiej gospodarki. Zamiast prześcigać się na ilość energii generowanej ze źródeł odnawialnych wolą licytować się, która z nich jest bardziej przeciwna ambitnej polityce energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej.


  PO zapisze się na trwałe w historii obcinaniem kolejnych praw, jakie udało nam się kiedyś wywalczyć. Prawa do informacji publicznej, prawa dostępu do kultury, prawa wolności zgromadzeń, posiadania zębów trzonowych, jak również do decydowania o swoim najbliższym środowisku... Ośmiogodzinny dzień pracy jest jednym z najważniejszych praw, które tracimy pod rządami Platformy - pisze Hanna Gill-Piątek.


  Bezpłatne staże i tzw. okresy próbne są sposobem wykorzystywania młodych pracowników bez doświadczenia. Takie postępowanie to nie tylko okradanie pracownika, ale także całego społeczeństwa. Pracownik nie ma ubezpieczenia, a do kasy publicznej nie wpływają pieniądze ze składek i podatków - mówi Adam Ostolski, przewodniczący Zielonych.


  W czasie, gdy Europa poszukuje rozwiązań kryzysu na miarę XXI wieku – proponując rozwiązania pozwalające godzić elastyczność zatrudnienia z bezpieczeństwem socjalnym, skracając czas pracy, aby można się było nią dzielić, zwiększając wydajność pracy i inwestując w innowacyjność – Platforma Obywatelska przedstawia pomysły rodem z XIX-wieku. Chce wydłużyć czas pracy i zlikwidować nadgodziny.


  Dariusz Szwed: Polityka klimatyczna się opłaca. Wywiady Dariusz Szwed w rozmowie z Martą Polkowską: Powódź jest wynikiem zaniedbań polityki klimatycznej.


  Przewodniczący Partii Zieloni Agnieszka Grzybek i Adam Ostolski odpowiedzieli Hannie Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej, i Marcinowi Korolcowi, ministrowi środowiska, którzy po latach dostrzegli wreszcie zjawisko zmian klimatycznych. Zamiast biernego czekania, aż skutki zmian klimatycznych będą coraz dotkliwsze dla budżetu państwa, radzą działać już teraz i proponują zielone rozwiązania.


  Zieloni odnieśli się do rządowych propozycji w sprawie polityki mieszkaniowej. Przeznaczenie 600 mln rocznie na dopłaty do kredytów jest rozwiązaniem popytowym, podczas gdy w Polsce trzeba podjąć działania zwiększające dostępność mieszkań. Zdaniem Zielonych publiczne wsparcie powinno być przeznaczone na programy budpwnictwa komunalnego.


  Agnieszka Grzybek: Lewica nie potrzebuje partii wodzowskiej. Na Kongresie Lewicy środowiska społeczne będą tylko ornamentem dla SLD.


  Janusz Korwin-Mikke (Kongres Nowej Prawicy) i Dariusz Szwed (Partia Zieloni) o Zielonej Energii w Polsat Biznes


  - Nasze władze nie mają polityki energetycznej i zachowują się w tej kwestii bardzo dziwnie - przekonuje Radosław Gawlik, były wiceminister środowiska, a obecnie wiceprzewodniczący Ogólnopolskiej Koalicji "Rozwój TAK - Odkrywki NIE" oraz członek Partii Zieloni. - Gdy w Gąskach mieszkańcy sprzeciwili się budowie elektrowni jądrowej, rząd wycofał się z takich planów. Natomiast w kontaktach z mieszkańcami podlegnickich gmin rząd gra w jakąś niezrozumiałą grę.


  Wdrażamy tak niedopracowany system śmieciowy, że jestem pełna obaw, czy on w ogóle zadziała - mówi ekolożka dr Krystyna Słodczyk z Partii Zieloni.
  Strona 2 z 18 < 1 2 3 4 5 > >>
  Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
  ul. Marszałkowska 1 lok. 160
  00-624 Warszawa
  e-mail: biuro@zieloni2004.pl

  www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
  15,517,259 Unikalnych wizyt