ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielona Gospodarka - RSS

O kampanii:

Promocja programu gospodarczego partii Zielonych 2004 w ramach kampanii Zielona gospodarka odbywa się poprzez wydawanie stanowisk, organizowanie konferencji, debat i manifestacji, oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi i środowiska biznesowymi zajmującymi się zrównoważonym (trwałym) rozwojem, prawami człowieka, równymi szansami. Nasza propozycja to Zielony Nowy Ład (Porządek) przynoszący, dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie i rozwój nowych sektorów gospodarki, zielone miejsca pracy.

 • Program gospodarczy Zielonych 2004
 • Green Economy campaign of Polish Green Party - Green New Deal - green jobs, green investments, green technologies.

  Kampanię prowadzą:

  Koordynacja krajowa: Dariusz Szwed
  strona WWW

  Zielony biznes:
  Ewa Koś
  napisz mail
  strona www

  Śląsk:
  Wojciech Kłosowski
  tel. 513 777 564
  napisz mail
  strona www

  Ważne informacje:

  Współpracujemy z Europejską Partią Zielonych i Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

  Ważne daty:

  • druga sobota maja - Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

  Ważne adresy:  Opolanie chcą zmian w systemie odbioru śmieci. Proponują m.in. likwidację segregacji bioodpadów, a także podzielenie miasta na małe sektory, które obsługiwałyby różne firmy. - Zmiany są potrzebne, ale równie potrzebna jest duża akcja edukacyjna na ten temat - przekonuje dr Krystyna Słodczyk, członkini partii Zieloni. - W zachowaniu człowieka ważne są nawyki, a te ugruntował stary system. Niestety wiedza o nowym jest wciąż niewystarczająca.


  Czym jest Chevron i jaką działalność prowadzi w Polsce Rafał Betlejewski pytał Ewę Sufin-Jacquemart z Fundacji Strefa Zieloni, Emila Jabłońskiego, sołtysa Żurawlowa, Grażyna Bukowska, rzeczniczka Chevronu w Polsce. O wolnym rynku w audycji Między innymi Betlejewski mówił prof. dr hab. Jan Jakub Michałek z Uniwersytetu Warszawskiego.


  Jak mówi Marek Kryda, w Litowie i w wielu innych miejscowościach w Polsce władze samorządowe nie mają właściwie nic do powiedzenia jeżeli przychodzi inwestor i mówi, gdzie dokona odwiertu. - Wójt ma raptem dwa tygodnie na zapoznanie się z tym wnioskiem i może to tylko zatwierdzić – mówi ekspert. Nie może tego oprotestować, nie może nawet pytać dlaczego tu a nie gdzie indziej będą prowadzone wiercenia – podkreśla Marek Kryda z partii Zieloni.


  - Ten wyrok jest kluczowy dla wszystkich walczących z dużymi firmami naruszającymi prawa człowieka. Jest przywróceniem właściwych proporcji pomiędzy interesem firm a interesem społecznym. Pokazuje, że mimo dysproporcji sił i środków można wygrać, upominając się o ten drugi - komentuje wyrok Agnieszka Grzybek z Zielonych.


  Zielony Okrągły stół W niedzielę do rozmów o ochronie klimatu zasiedli Zieloni i przedstawiciele związków zawodowych. To, że musimy prowadzić politykę klimatyczną i dostosować naszą energetykę do wyzwań XXI wieku nie ulega wątpliwości. Pytanie jak to zrobić, aby nie odbiło się to negatywnie na świecie pracy i polityce społecznej - mówi Adam Ostolski, przewodniczący Partii Zieloni.


  TVP INFO, program ,,Echa Dnia, Komentarze'': Dyskusja na temat zgłoszenia Krakowa jako kandydata na gospodarza XXIV zimowych igrzysk olimpijskich i XIII igrzysk paraolimpijskich w 2022 roku. Gośćmi w studiu są: Jagna Marczułajtis-Walczak, przewodnicząca Komitetu Konkursowego Kraków 2022, posłanka PO oraz Tomasz Leśniak, koordynator kampanii ,,Kraków przeciw Igrzyskom'', sympatyk Zielonych.


  Wiele osób ma kłopot z segregacją, bo nie rozróżnia tworzyw, które wyrzuca do pojemników. Problemy są też w przypadku odpadów składających się z kilku materiałów, na przykład opakowania po lekach z plastiku i folii aluminiowej. - Pozbywając się takich rzeczy, mieszkańcy postępują intuicyjnie i wyrzucają je do żółtego pojemnika. Z jednej strony to wina słabej edukacji ekologicznej, a z drugiej - fatalnej kampanii informacyjnej ratusza - komentuje Krystyna Słodczyk, członkini Partii Zieloni, biolog i ekolog z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.


  - Argumentów jest znacznie więcej. Ta inwestycja utrwala przestarzałą strukturę sektora energetycznego, utrudniając rozwój nowoczesnego modelu, w którym wytwórcą energii może być każdy właściciel domu jednorodzinnego. I wzmacnia naszą zależność od importowanego węgla, np. z Rosji - dodaje Radosław Gawlik, prezes Stowarzyszenia Eko-Unia, były wiceminister środowiska i członek Partii Zieloni.


  - Doceniam to, co Piotr Duda robi jako lider związków dla praw pracowniczych, ale "S" nie może być partnerem dla ruchu, który tworzą ugrupowania przeciwne wszelkim zdobyczom ruchu pracowniczego, np. Unia Polityki Realnej - mówi Kolmasiak z Zielonych.


  Dziś poruszyliśmy temat zanieczyszczenia powietrza. Zapytaliśmy naszych ekspertów co sądzą o pomyśle wprowadzenia zakazu palenia węglem w całej Polsce.


  - Pomysł zakazu ogrzewania mieszkań i domów węglem jest dobry. Mówi się o węglu jako o najtańszym paliwie, kompletnie nie uwzględniając ubocznych kosztów jego używania, na przykład negatywnych skutków dla zdrowia- mówi Radosław Gawlik z Partii Zieloni.


  Opolska radna Beata Kubica z Partii Zieloni i nie jest akcją niemieckich europosłów zaskoczona. - Ich interpelacja jest wynikiem chaosu, który panuje w polskiej gospodarce. Nie mamy jasno określonego planu działań, a jedynie wetowanie ustaw mających wprowadzić w Polsce ograniczenia emisji dwutlenku węgla, choć w naszych działaniach nie popiera nas żaden inny kraj - przekonuje. Dodaje, że byłoby znacznie lepiej, gdybyśmy skorzystali z propozycji ekologów i postawili wzorem Niemiec na odnawialne źródła energii.


  Członkowie Ekoklubu nie próżnują. W czasie wakacji kończą budowę domu z okresu kultury łużyckiej, a także inwentaryzują drzewa i zbiorniki wodne w gminie Wołczyn. - W ekoklubie realizujemy kilka projektów, które mają nie tylko zachęcić młodych ludzi do działania i myślenia proekologicznego, ale także chcemy im pokazać, że dzięki ekologii, z wykorzystaniem miejscowych walorów, mogą pracować i zarabiać – tłumaczy Adam Ulbrych. z Partii Zieloni


  Radosław Gawlik, Zieloni: Po niespełna miesiącu funkcjonowania tzw.ustawy śmieciowej wiemy, że jest to krok w dobrym kierunku. Mimo ze ustawa wywołała pewne zamieszanie jest to naprawdę ustawa rewolucyjna, kreująca nowy system. (ekoNTO, 27-28 lipca 2013)


  - Trzeba sięgnąć do głębokich kieszeni, chronić siłę nabywczą ludności oraz inwestować w to, co długofalowo zapewnia rozwój: edukację, ochronę zdrowia, odnawialne źródła energii, badania naukowe. - mówi Adam Ostolski w odpowiedzi na pytanie Bianki Mikołajewskiej.
  Strona 1 z 18 1 2 3 4 > >>
  Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
  ul. Marszałkowska 1 lok. 160
  00-624 Warszawa
  e-mail: biuro@zieloni2004.pl

  www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
  15,642,907 Unikalnych wizyt