ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielony Transport - RSS

O kampanii:

Kampania Zielony Transport ma na celu promocję trwałej polityki transportowej zgodnej z konstytucyjną zasadą zrównoważonego rozwoju.

Green Transport campaign of the Polish Green Party

Kampanię prowadzą:

Polityka Unii Europejskiej:

Dariusz Szwed
strona WWW

Ważne informacje:

Współpracujemy z Europejską Partią Zielonych i Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Ważne daty:

  • 22. września - Europejski Dzień bez Samochodu

Ważne adresy:Z Ewą Sufin-Jacquemart z warszawskich Zielonych, jedną z członkiń komitetu uchwałodawczego Stop Podwyżkom Cen Biletów, rozmawia Agata Czarnacka


- To jest dla nas desperacka próba ratowania wizerunku w obliczu zbliżającego się referendum, którego termin został wyznaczony na 13 października. Rozumiem też, że jest to odpowiedź na naszą inicjatywę uchwałodawczą z tym, że chcielibyśmy, żeby obie propozycje: nasza inicjatywa uchwałodawcza i propozycja ratusza były rozpatrywane wspólnie, na tej samej sesji Rady Warszawy. (…) Ta propozycja byłaby rzeczywiście rewolucyjna, gdyby ratusz rzeczywiście zdecydował się przywrócić ceny biletów z 2012 roku - mówiła w audycji Tak sobie myślę w RDC Agnieszka Grzybek z Partii Zielonych, inicjatywa obywatelska “Stop podwyżkom cen biletów ZTM”.


Radni przekonują też, że w miejscach obecnie zajmowanych przez parkujące auta będzie można stworzyć kwietniki i zieleńce, zasadzić drzewa - zazieleniając centrum Opola. Na przestrzeni wolnej od samochodów będzie można również postawić więcej ogródków, kawiarni i lokali gastronomicznych. - W ten sposób stworzymy przestrzeń przyjazną dla mieszkańców i turystów - komentuje Beata Kubica z Partii Zieloni.


Jak informuje Marcelina Zawisza z Zielonych, na chwilę obecną podpisy ws. odwołania styczniowej podwyżki złożyło już blisko 20 tys. mieszkańców. Autorzy inicjatywy mają czas do 26 lipca, aby zmusić radę miasta do głosowania nad ich postulowaną uchwałą, znoszącą styczniową podwyżkę.


– Czy w Krakowie będziemy mieć czyste powietrze, zależy od każdego z nas – mówi Małgorzata Małochleb, koordynatorka projektu z Polskiej Zielonej Sieci i członkini Partii Zieloni – Nie tylko dorośli, ale dzieci i młodzież również mają na nie wpływ. Codzienne decyzje komunikacyjne w wyraźny sposób przyczyniają się do jakości powietrza. Z badań wiemy, że udział zanieczyszczeń komunikacyjnych w zależności od rodzaju niebezpiecznych substancji, stanowi od 13% do 52% - dodaje koordynatorka projektu „Czyste powietrze dla Krakowa”.


Ewa Koś z Partii Zieloni o planach budowy nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego oraz o powołaniu nowej spółki zajmującej się przewozami regionalnymi.


Koalicja chce, aby ceny biletów wróciły do wysokości z 2012 r. oraz by nie weszła w życie kolejna podwyżka zaplanowana na 2014 r. - Mam nadzieję, że radni pochylą się na projektem uchwały. Zaangażowanie mieszkańców w inicjatywę było bardzo duże - powiedziała we wtorek na konferencji prasowej Agnieszka Grzybek z Partii Zielonych. Grzybek zaznaczyła, że miasto uzasadnia podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej inwestycjami w transport a jednocześnie likwiduje linie autobusowe. Jak podkreśliła, miejskie inwestycje nie powinny być realizowane kosztem ograniczania usług.


- Połączenie dzielnic południowych z centrum miasta powinno być w Katowicach priorytetem. Tramwaj w tej sytuacji byłby najlepszym rozwiązaniem, bo to jeden z najbardziej ekologicznych środków transportu, jakie znam. Komunikacja tramwajowa z pewnością odciążyłaby drogi. Teraz zapchane są ogromną ilością samochodów, które swoimi spalinami zatruwają powietrze - mówi Maciej ,,Psych'' Smykowski z Partii Zieloni


- Moim zdaniem Katowice mają dwa wielkie problemy do rozwiązania: niska emisja oraz takie zagospodarowanie przestrzeni, aby ludzie mogli się nią cieszyć - mówi Maciej Psych Smykowski, organizator warsztatów i członek Partii Zieloni


Przecież to jakaś kpina! Przez te rozkopane ulice trudno się poruszać. Na co czekają firmy, które wykonują ten remont? Jak długo to wszystko będzie leżało odłogiem? - pyta Monika Paca członkini Partii Zieloni i Stowarzyszenia Dla Szopienic. Dodaje, że taka sytuacja denerwuje wszystkich: pieszych i kierowców.


Co takiego stało się podczas tych spotkań? Ano stał się dialog. - Tak, rozmawialiśmy. Żadna ze stron nie przyszła uzbrojona w ostrą amunicję: rowerzyści, że "żądamy", a urzędnicy - "nie da się, nie ma pieniędzy" - opowiada Małgorzata Małochleb z KMR oraz członkini Partii Zieloni. - Rowerzyści poczuli, że są traktowani poważnie, a urzędnicy, że na serio przyjmuje się ich argumenty.


Na zakończonym w niedzielę w Katowicach Ekologicznym Kongresie Gospodarczym prezentowano dobre wzorce różnych rozwiązań gospodarczych, zgodnych z ideami zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska.


Ruszył projekt "Krakowski Dialog Cykliczny". Dialog, czyli rozmowa, wspólne zastanawianie się nad problemami rowerzystów. A wspólne, bo wezmą w nim udział nie tylko aktywiści rowerowi, ale także urzędnicy. Rozmowa z Małgorzatą Małochleb - członkinią Partii Zieloni i stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów


Hanna Gill, Partia Zieloni: - Budując takie arterie, doprowadzimy do sytuacji, że będziemy mieć drogi, ale nigdzie nimi nie dojedziemy, bo nie będzie miasta. To nie jest bitwa o ulicę, ale bitwa o jakość życia w mieście. Robiąc podziemny dworzec z tunelem, staramy się zszyć centrum miasta. W tym samym czasie planuje się budowę czteropasmowej drogi, która ma je podzielić. Namawiam do nieposłuszeństwa obywatelskiego. Osoby, które graniczą z inwestycją, mają prawo zaskarżyć decyzję środowiskową, ponieważ ich zdanie nie zostało wzięte pod uwagę.


- To nasza odpowiedź na organizowany od kilku lat w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy. Na naszym spotkaniu pojawią się jednak "zielone" tematy, których brakuje na Kongresie - mówi Maciej Psych Smykowski z fundacji Piaskowy Smok, członek Partii Zieloni.
Strona 2 z 10 < 1 2 3 4 5 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,517,217 Unikalnych wizyt