ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Klimat - RSS

O kampanii:

Kampania "Zatrzymaj zmiany klimatyczne" to kampania promująca zielone rozwiązania w gospodarce i zrównoważony rozwój oraz ochronę globalnego klimatu. Kampania ta wskazuje na potrzebę globalnej solidarności oraz współpracy krajów Północy i Południa w ograniczaniu szkodliwych zmian klimatu.

Stop Climate Change campaign of the Poland's Green Party.

Kampanię prowadzą:

Koordynacja krajowa:

Beata Nowak
tel. 504 617 485
e-mail
strona www

Dariusz Szwed
e-mail
strona www

Ludwik Tomiałojć
e-mail
strona www

Górny Śląsk:

Małgorzata Tkacz-Janik
tel. 609 677 874
e-mail
strona www

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Ważne linki:

We­dług or­ga­ni­za­cji spo­łecz­nych i eko­lo­gicz­nych, Sej­mik Wo­je­wódz­twa po­wi­nien pod­jąć uchwa­łę cał­ko­wi­cie za­ka­zu­ją­cą sto­so­wa­nia węgla i bio­ma­sy oraz cięż­kie­go oleju opa­ło­we­go w celu ogrze­wa­nia bu­dyn­ków i lo­ka­li, przy­go­to­wa­nia cie­płej wody użyt­ko­wej oraz pa­le­nia drew­nem w ko­min­kach.


Święto drzewa: Ewa Podolska, Ewa Sufin-Jacquemart ( Partia Zieloni, Strefa Zieleni ) i Jacek Bożek ( Partia Zieloni, Klub Gaja )


- Coraz więcej badaczy wskazuje na to, że zmiany klimatu odpowiadają za nasilenie się ekstremalnych zjawisk pogodowych. W Polsce oznacza to przede wszystkim intensywniejsze huragany i tornada, wielu krajach na świecie - większe ryzyko powodzi, suszy czy olbrzymich pożarów - mówi Adam Ostolski, przewodniczący partii Zieloni. Pora już przestać chować głowę w piasek - apeluje.


Jak zauważa przewodniczący Partii Zieloni Adam Ostolski PiS i PO mają jeden wspólny punkt: - Żadna z tych partii nie traktuje poważnie ochrony środowiska jako szansy na rozwój polskiej gospodarki. Zamiast prześcigać się na ilość energii generowanej ze źródeł odnawialnych wolą licytować się, która z nich jest bardziej przeciwna ambitnej polityce energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej.


Sobotnie zgromadzenia Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej pokazują jedno – żadna z tych partii nie traktuje poważnie ochrony środowiska jako szansy na rozwój polskiej gospodarki. Zamiast prześcigać się na ilość energii generowanej ze źródeł odnawialnych wolą licytować się, która z nich jest bardziej przeciwna ambitnej polityce energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej.


- W jednym tygodniu premier Tusk mówi, że jest zdeterminowany, by budować elektrownię jądrową. Chwilę później opowiada się za łupkami. Tracimy czas, który powinniśmy spożytkować na modernizację sieci energetycznych i inwestycje w zieloną energię, bo inaczej grozi nam gospodarcza katastrofa - ostrzega Dariusz Szwed z Partii Zieloni.


Dariusz Szwed: Polityka klimatyczna się opłaca. Wywiady Dariusz Szwed w rozmowie z Martą Polkowską: Powódź jest wynikiem zaniedbań polityki klimatycznej.


- Jeżeli SLD chce organizować obchody 90. urodzin Jaruzelskiego, powinno zrobić to tam, gdzie jest na to miejsce. Np. w byłej siedzibie PZPR w okolicach Ronda de Gaulle'a lub we własnej siedzibie na Złotej – uważa Bogumił Kolmasiak, współprzewodniczący stowarzyszenia Ostra Zieleń, które jest młodzieżówką partii Zielonych. Dodaje, że Sejm RP nie jest miejscem na tego typu uroczystości, tym bardziej, że Jaruzelski, nigdy nie uzyskał demokratycznego mandatu w jakichkolwiek wolnych, pięcioprzymiotnikowych wyborach – zauważa Kolmasiak.


Trzeba uświadomić sobie jednak podstawową zasadę: rzeki zawsze będą wylewać. - Powodzie były, są i będą. Bez względu na to, co przy tych rzekach będziemy robili - mówi Jacek Bożek z Partii Zieloni. - Zaczynają się w górach. Jeżeli nie będzie zdrowego lasu, który zatrzyma część opadów, to woda szybciej spłynie i z większą siłą zniszczy wszystko, co napotka na swojej drodze - podkreśla ekolog.


Sprawa protestu przeciwko planom budowy odkrywkowej kopalni węgla brunatnego na antenie Telewizji Polskiej S.A. we Wrocławiu! Wśród gości Radosław Gawlik z Partii Zieloni


Janusz Korwin-Mikke (Kongres Nowej Prawicy) i Dariusz Szwed (Partia Zieloni) o Zielonej Energii w Polsat Biznes


Maciej Psych Smykowski z katowickich Zielonych reprezentował Ostrą Zieleń w programie "Młodzież kontra".


Na zakończonym w niedzielę w Katowicach Ekologicznym Kongresie Gospodarczym prezentowano dobre wzorce różnych rozwiązań gospodarczych, zgodnych z ideami zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska.


Dariusz Szwed z Partii Zieloni, podkreślał, iż Niemcy są jednym z liderów w produkcji energii właśnie z elektrowni wiatrowych czy kolektorów słonecznych. - Skoro Polska praktycznie nie odbiega warunkami klimatycznymi od naszych zachodnich sąsiadów, to dlaczego u nas nie możemy korzystać z dobrodziejstw zielonej energii? - pytał. - Niemcy, Hiszpania, Włochy, czy też Francja – to są potentaci w produkcji ekologicznej energii. - Na szczęście w Elblągu wiele się mówi o źródłach energii odnawialnej – przyznał ekonomista – Niestety, obecne warunki prawne i brak przychylności władzy sprawia, że ludzie nie są przekonani do ekologicznych rozwiązań.


Zielono mi: Dyskusja o prawie do wody. Ewa Podolska w rozmowie z Jackiem Bożkiem, szefem Klubu Gaja i członkiem Partii Zieloni oraz z Dariuszem Szwedem z politykiem Partii Zieloni i członkiem Zielonego Instytutu.
Strona 2 z 10 < 1 2 3 4 5 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,499 Unikalnych wizyt