ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Klimat - RSS

O kampanii:

Kampania "Zatrzymaj zmiany klimatyczne" to kampania promująca zielone rozwiązania w gospodarce i zrównoważony rozwój oraz ochronę globalnego klimatu. Kampania ta wskazuje na potrzebę globalnej solidarności oraz współpracy krajów Północy i Południa w ograniczaniu szkodliwych zmian klimatu.

Stop Climate Change campaign of the Poland's Green Party.

Kampanię prowadzą:

Koordynacja krajowa:

Beata Nowak
tel. 504 617 485
e-mail
strona www

Dariusz Szwed
e-mail
strona www

Ludwik Tomiałojć
e-mail
strona www

Górny Śląsk:

Małgorzata Tkacz-Janik
tel. 609 677 874
e-mail
strona www

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Ważne linki:

Publikacja "Zielone Miasto Nowej Generacji" jest swoistym miejskim zielonym manifestem. Pokazujemy w niej, że miasta powinny być "szyte" na miarę człowieka, tętnić życiem, stwarzać warunki do pracy, rozrywki i wypoczynku, kreować demokratyczną i otwartą przestrzeń publiczną, wyrównywać szanse obu płci, niwelować zarówno społeczne rozwarstwienie, jak i bariery architektoniczne. Ale nie tylko...

wersja polska

english versionW "Gazecie Wyborczej" z 04.01.2008 pojawiły się informacje, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wskazuje, iż samorządom może zabraknąć 500 milionów euro na inwestycje w ochronie środowiska realizowane z Funduszu Spójności w latach 2007-2013. Dariusz Szwed podpowiada w swoim tekście samorządom oraz rządowi, jak można rozwiązać ten problem.


Zieloni z uznaniem przyjmują decyzję Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk o przyznaniu pokojowej nagrody Nobla Alowi Gore’owi i Międzyrządowemu Panelowi do spraw Zmian Klimatu.


Nawet jeśli mamy "tylko" 90 proc. pewności, że za zmiany klimatu odpowiada człowiek, nie znaczy to, że mamy nic nie robić, by zredukować efekt cieplarniany - pisze w "Gazecie Wyborczej" Magdalena Mosiewicz.


Podczas środowego posiedzenia Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa Sejmu RP, Dariusz Szwed odniósł się w swoim wystąpieniu do obecnej sytuacji dotyczącejpolityki klimatycznej i energetycznej w Polsce. Współprzewodniczący Zielonych skrytykował rząd za brak publicznej debaty na temat polityki klimatycznej oraz niewłaściwe priorytety inwestycyjne w energetyce...


Projekt "Przyszłość europejskiej polityki klimatycznej" ma na celu pobudzenie politycznej dyskusji na temat miedzynarodowych negocjacji klimatycznych i nowych umów, które wejda w życie po 2012 r.,czyli po wygaśnieciu Protokołu z Kioto. W dniach 14-15 czerwca 2006r. w stolicy Bułgarii odbyło się spotkanie w ramach tego projektu.


Z udziałem współprzewodniczących Zielonych 2004, Dyrektora PKP Intercity sp. z o.o., oraz przedstawicieli Ligi Ochrony Przyrody, Polskiego Klubu Ekologicznego i Zielonego Mazowszaodbyła się na warszawskim Dworcu Centralnym konferencja prasowa poświęcona wpływowi transportu kolejowego na ochronę klimatu.


W czwartek 16 lutego 2006 r. o godz.13:00, w pierwszą rocznicę wejścia w życie Protokołu z Kioto, na warszawskim Dworcu Centralnym odbędzie się konferencja prasowa na temat wpływu kolei na ochronę klimatu. Konferencja jest częścią Światowej KampaniiKlimatycznej organizowanej 16 lutego dniu w niemal wszystkich krajach świata.


Zdaniem Dariusza Szweda, współprzewodniczącego partii Zielonych 2004 wysokie bezrobocie w Polsce jest wynikiem m.in. niewłaściwej polityki Państwa w zakresie udzielania pomocy publicznej, systemem podatkowym niezgodnym z konstytucyjną zasadą zrównoważonego rozwoju oraz łamaniem zasady zanieczyszczający płaci będącej podstawową zasadą polityki ekologicznej w Polsce i w Unii Europejskiej.
Strona 10 z 10 << < 7 8 9 10
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,495 Unikalnych wizyt