ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielone Miasto - RSS

O kampanii:

Pobierz publikację "Zielone Miasto Nowej Generacji" (pdf 2MB)
Kampania Zielone miasto to cykl działań Zielonych 2004 na rzecz skierowania polskich miast na drogę zrównoważonego rozwoju i równościowej polityki społecznej. Skupiamy się też na zagadnieniach rewitalizacji obszarów miejskich, zrównoważonym transporcie, ekologii terenów zurbanizowanych.

Green City campaign of the Polish Green Party. Below you can find publication "Green City of the New Generation" in pdf file.

Olga Tokarczuk o Zielonym Mieście

Kampanię prowadzą:

Małgosia Tkacz-JnaikPromocja:
Małgorzata Tkacz-Janik
e-mail
strona WWW
609 677 874

Dariusz SzwedWspółautor publikacji "Zielone miasto nowej generacji":
Dariusz Szwed
strona WWW

Beata MaciejewskaWspółautorka publikacji "Zielone miasto nowej generacji":
Beata Maciejewska
strona WWW

Wojtek KłosowskiEkspert ds. strategii miejskich:
Wojciech Kłosowski
e-mail
strona WWW

Publikacje PDF:

Pobierz publikację "Zielone Miasto Nowej Generacji" (pdf 2MB)

Download publication "The green city of the new generation" (pdf 1 MB)

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Ważne linkiEwa Koś z Partii Zieloni o planach budowy nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego oraz o powołaniu nowej spółki zajmującej się przewozami regionalnymi.


Koalicja chce, aby ceny biletów wróciły do wysokości z 2012 r. oraz by nie weszła w życie kolejna podwyżka zaplanowana na 2014 r. - Mam nadzieję, że radni pochylą się na projektem uchwały. Zaangażowanie mieszkańców w inicjatywę było bardzo duże - powiedziała we wtorek na konferencji prasowej Agnieszka Grzybek z Partii Zielonych. Grzybek zaznaczyła, że miasto uzasadnia podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej inwestycjami w transport a jednocześnie likwiduje linie autobusowe. Jak podkreśliła, miejskie inwestycje nie powinny być realizowane kosztem ograniczania usług.


Felieton Hanny Gill-Piątek z Partii Zieloni: Pewnie Państwo nie wiedzą, że dwa lata temu Łódź stała się prekursorką wprowadzania nowej dyscypliny sportowej. Po wielu treningach i staraniach w lipcu zeszłego roku rozegrano tu pierwszy w Polsce mecz rugby league, zwanego potocznie rugby australijskim. I to mecz nie byle jaki, bo międzynarodowy, z profesjonalnym brytyjskim zespołem. Nasza drużyna w całości składała się z łódzkich zawodników, wyjątkiem był angielski szkoleniowiec, którego dziadek był Polakiem i z tego powodu chciał zagrać w biało-czerwonych barwach.


- Podczas warsztatów wspólnie zauważyliśmy, że mnóstwo ludzi bawiących się na Mariackiej oddaje mocz na tyłach deptaku albo pod murami starego dworca w Katowicach. Tam stworzyliśmy prowizoryczne punkty. Oczywiście te toalety są partyzanckie, ale mają przede wszystkim zwrócić uwagę urzędników na to, że miasto jest regularnie obsikiwane i trzeba to zmienić! - mówi Maciej "Psych" Smykowski z Partii Zieloni.


- Połączenie dzielnic południowych z centrum miasta powinno być w Katowicach priorytetem. Tramwaj w tej sytuacji byłby najlepszym rozwiązaniem, bo to jeden z najbardziej ekologicznych środków transportu, jakie znam. Komunikacja tramwajowa z pewnością odciążyłaby drogi. Teraz zapchane są ogromną ilością samochodów, które swoimi spalinami zatruwają powietrze - mówi Maciej ,,Psych'' Smykowski z Partii Zieloni


"Promowane przez Państwa środowisko postawy ksenofobiczne, mizoginiczne, trans- i homofobiczne są dla Państwa Polskiego i polskiej rodziny bardzo szkodliwe" - pisze Michał Simon z Partii Zieloni.


- Moim zdaniem Katowice mają dwa wielkie problemy do rozwiązania: niska emisja oraz takie zagospodarowanie przestrzeni, aby ludzie mogli się nią cieszyć - mówi Maciej Psych Smykowski, organizator warsztatów i członek Partii Zieloni


Przecież to jakaś kpina! Przez te rozkopane ulice trudno się poruszać. Na co czekają firmy, które wykonują ten remont? Jak długo to wszystko będzie leżało odłogiem? - pyta Monika Paca członkini Partii Zieloni i Stowarzyszenia Dla Szopienic. Dodaje, że taka sytuacja denerwuje wszystkich: pieszych i kierowców.


Co takiego stało się podczas tych spotkań? Ano stał się dialog. - Tak, rozmawialiśmy. Żadna ze stron nie przyszła uzbrojona w ostrą amunicję: rowerzyści, że "żądamy", a urzędnicy - "nie da się, nie ma pieniędzy" - opowiada Małgorzata Małochleb z KMR oraz członkini Partii Zieloni. - Rowerzyści poczuli, że są traktowani poważnie, a urzędnicy, że na serio przyjmuje się ich argumenty.


Chciałam dziś napisać o moim podwórkowym klubie Magpies, który wprowadza do Polski nową odmianę rugby. I znów muszę to odłożyć, bo ciekawe rzeczy dzieją się w świecie lokalnego, ale o wiele większego sportu. Władze podjęły salomonową decyzję kończącą łódzką stadionową awanturę, którą śledzę z zażenowaniem od kilku miesięcy - apel Hanny Gill-Piątek z Partii Zieloni.


20 maja w audycji Wieczór RDC goście rozmawiali o kontrowersjach wokół nowego neonu dla Warszawy “Warszawskie słoiki”. O godz. 21 gośćmi byli: dr Marek Ostrowski, varsavianista, Marek Matczak, aktywista miejski z Partii Zieloni 2004, Karol Murlak i Magdalena Czapiewska, autorzy projektu nowego neonu Warszawy “Warszawskie słoiki”.


- Zamierzamy takie akcje prowadzić do skutku, cyklicznie, aż właściciele zainteresują się losem tego budynku i zgodnie z obietnicą doprowadzą do jego rewitalizacji - przekonywał Maciej Psych Smykowski, członek Partii Zieloni i jeden z organizatorów demonstracji. - Nie może być tak, że w piękny, zabytkowy budynek pełni funkcję garażu dla drogich samochodów, często dwóch, albo trzech na krzyż - dodawał.


Wdrażamy tak niedopracowany system śmieciowy, że jestem pełna obaw, czy on w ogóle zadziała - mówi ekolożka dr Krystyna Słodczyk z Partii Zieloni.


Ostolski: "Za idealną kandydatkę na prezydentkę Warszawy uważam Joannę Erbel" Z dr. Adamem Ostolskim, współprzewodniczącym polskich Zielonych, rozmawia Agata Czarnacka.


- To nasza odpowiedź na organizowany od kilku lat w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy. Na naszym spotkaniu pojawią się jednak "zielone" tematy, których brakuje na Kongresie - mówi Maciej Psych Smykowski z fundacji Piaskowy Smok, członek Partii Zieloni.
Strona 4 z 21 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,273,511 Unikalnych wizyt