ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielone Miasto - RSS

O kampanii:

Pobierz publikację "Zielone Miasto Nowej Generacji" (pdf 2MB)
Kampania Zielone miasto to cykl działań Zielonych 2004 na rzecz skierowania polskich miast na drogę zrównoważonego rozwoju i równościowej polityki społecznej. Skupiamy się też na zagadnieniach rewitalizacji obszarów miejskich, zrównoważonym transporcie, ekologii terenów zurbanizowanych.

Green City campaign of the Polish Green Party. Below you can find publication "Green City of the New Generation" in pdf file.

Olga Tokarczuk o Zielonym Mieście

Kampanię prowadzą:

Małgosia Tkacz-JnaikPromocja:
Małgorzata Tkacz-Janik
e-mail
strona WWW
609 677 874

Dariusz SzwedWspółautor publikacji "Zielone miasto nowej generacji":
Dariusz Szwed
strona WWW

Beata MaciejewskaWspółautorka publikacji "Zielone miasto nowej generacji":
Beata Maciejewska
strona WWW

Wojtek KłosowskiEkspert ds. strategii miejskich:
Wojciech Kłosowski
e-mail
strona WWW

Publikacje PDF:

Pobierz publikację "Zielone Miasto Nowej Generacji" (pdf 2MB)

Download publication "The green city of the new generation" (pdf 1 MB)

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Ważne linki- To interwencja w różne obszary życia na terenie przechodzącym kryzys, w którym załamała się lokalna gospodarka. To nie remont, chociaż może on być elementem rewitalizacji. To skoncentrowana interwencja w obszary społeczny, gospodarczy, architektoniczny i wizerunkowy - tłumaczył Wojciech Kłosowski, ekspert od rozwoju lokalnego i członek Partii Zieloni


W ferworze walki o nowoczesność giną łódzkie kioski i bary mleczne - pisze Hanna Gill-Piątek, członkini Partii Zieloni i Krytyki Politycznej.


Wrocławscy zieloni popierają kampanię "Budujmy tramwaje!" Wrocławianie zasługują na to, by móc szybko, wygodnie i tanio poruszać się po mieście! Tak dla tramwaju na Nowy Dwór i Psie Pole!


- W 2011 roku prezydent obiecywał, że nowe trasy rowerowe mają być od tej pory asfaltowe. Minęły dwa lata od tej deklaracji. A tu całkiem nowa śluza, czyli inwestycja, która miała być oznaką wielkich zmian, już stała się wielkim rozczarowaniem - mówi Maciej ,,Psych'' Smykowski z Partii Zieloni


Partia Zielonych stanowczo protestuje przeciwko planom budowy przejścia podziemnego przy ulicy Malczewskiego. Przejście miałoby połączyć teren obok Centrum Handlowego Galaxy z ulicą Malczewskiego. Dlaczego zielonym nie podoba się takie rozwiązanie komunikacyjne? Odpowiedź w materiale filmowym Małgorzata Mrozik i Robert Sucharzewski z Partii Zieloni


Z Ewą Sufin-Jacquemart z warszawskich Zielonych, jedną z członkiń komitetu uchwałodawczego Stop Podwyżkom Cen Biletów, rozmawia Agata Czarnacka


Adam Ostolski: Referendum poprawia słuch władzy. Podobno referenda są zbyt łatwe do zorganizowania, niekonstruktywne i dają nieuzasadnioną przewagę przeciwnikom urzędujących władz. Podobno.


- To jest dla nas desperacka próba ratowania wizerunku w obliczu zbliżającego się referendum, którego termin został wyznaczony na 13 października. Rozumiem też, że jest to odpowiedź na naszą inicjatywę uchwałodawczą z tym, że chcielibyśmy, żeby obie propozycje: nasza inicjatywa uchwałodawcza i propozycja ratusza były rozpatrywane wspólnie, na tej samej sesji Rady Warszawy. (…) Ta propozycja byłaby rzeczywiście rewolucyjna, gdyby ratusz rzeczywiście zdecydował się przywrócić ceny biletów z 2012 roku - mówiła w audycji Tak sobie myślę w RDC Agnieszka Grzybek z Partii Zielonych, inicjatywa obywatelska “Stop podwyżkom cen biletów ZTM”.


Agnieszka Grzybek z Partii Zieloni o tym jak powinniśmy reagować na ostatnie zachowania kiboli.


Monika Paca z Partii Zieloni i ze Stowarzyszenia dla Szopienic podkreśla, że władze Katowic wreszcie na poważnie powinny zabrać się za rewitalizację dzielnicy. - Ciągle mówi się tylko o inwestycjach w centrum. Szopienice tymczasem leżą odłogiem. Urzędnicy woleli pozbyć się tutejszej szkoły, zamiast pomyśleć, w jaki sposób jej gmach mógłby być zagospodarowany - kwituje społeczniczka.


Hanna Gill-Piątek z Partii Zieloni pisze na czym polega gentryfikacja. Gentryfikacja, czyli jak Off-Piotrkowska zmierza do Paryża


Radni przekonują też, że w miejscach obecnie zajmowanych przez parkujące auta będzie można stworzyć kwietniki i zieleńce, zasadzić drzewa - zazieleniając centrum Opola. Na przestrzeni wolnej od samochodów będzie można również postawić więcej ogródków, kawiarni i lokali gastronomicznych. - W ten sposób stworzymy przestrzeń przyjazną dla mieszkańców i turystów - komentuje Beata Kubica z Partii Zieloni.


Piotrkowska nam pięknieje. Każdy skończony fragment jest powodem do uciechy w mediach, szczególnie w sezonie ogórkowym. Wszyscy z zapartym tchem śledzą remont, każde drobne niedociągnięcie jest szeroko komentowane. Chwalimy ławki, na których już można zobaczyć przysiadających przechodniów. Przynajmniej w te mniej upalne godziny. Podobają nam się szersze chodniki.


Jak informuje Marcelina Zawisza z Zielonych, na chwilę obecną podpisy ws. odwołania styczniowej podwyżki złożyło już blisko 20 tys. mieszkańców. Autorzy inicjatywy mają czas do 26 lipca, aby zmusić radę miasta do głosowania nad ich postulowaną uchwałą, znoszącą styczniową podwyżkę.


Nie dziwi fakt, że Pan Marszałek Sekuła ma problem z rozstrzygnięciem konkursu na stanowisko dyrektora, mając za kandydata Pana Lesława Nowarę. Jako członkini Rady Programowej Muzeum Śląskiego, Komisji Kultury Urzędu Marszałkowskiego, jako gliwiczanka oraz kulturoznawczyni pozwalam sobie zaprotestować przeciw temu niechybnie zbliżającemu się wyborowi - pisze w liście otwartym Małgorzata Tkacz-Janik.
Strona 3 z 21 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,381,892 Unikalnych wizyt