ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Aleksandra Banot - RSS

Aleksandra Ewa Banot

e-mail
Strona www
Strona www 2
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Literaturoznawczyni oraz psycholożka, wykłada na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej; od 2007 r. współorganizuje Śląskie Manify, jest członkinią Śląskiego Klubu Krytyki Politycznej oraz nieformalnej Grupy Inicjatyw Genderowych - GIGa Śląsk i jedną z pomysłodawczyń idei powoływania lokalnych pełnomocniczek ds. równego statusu kobiet i mężczyzn w woj. śląskim (2008-2009) a także współorganizatorką ruchu społecznego poparcia dla Alicji Tysiąc w czasie katowickich rozpraw przeciwko „Gościowi Niedzielnemu” (2009-2010).

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:


„Demokracja parytetowa”, „Okrągły Stół Kobiet Śląskich w 20 lecie transformacji”, „Kobieta wczoraj, dziś, jutro” to tytuły tylko niektórych konferencji, które odbędą się na Śląsku w ramach cyklu spotkań poprzedzających czerwcowy Kongres Kobiet Polskich. Jolanta Kwaśniewska oraz Magdalena Środa odwiedzą 21 maja Sosnowiec, Katowice, Chorzów i Bytom, aby wspólnie z liderkami z całego województwa śląskiego dyskutować o roli kobiet w procesach transformacji 1989 – 2009 i postulatach wprowadzenia równościowych rozwiązań kwotowych w polityce i gospodarce.


Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, senator Krystyna Bochenek, eurodeputowana Genowefa Grabowska, profesor Krystyna Kłosińska, profesor Kazimiera Wódz i wiele innych, niezwykłych kobiet spotka się 21 maja w Sali Złotej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Tkacz-Janik członkini Zielonych 2004.


Redagując swój biogram, zastanawiałam się, czy napisać o sobie „feministka”. Wielokrotnie rezygnowałam z takiego opisu. Wiem dobrze, że feminizm – jako ruch społeczno-polityczny, jako idea - funkcjonuje przede wszystkim w stereotypach, poprzez szereg powierzchownych, uogólnionych, nieraz fałszywych opinii.


Nie jestem polityczką. Nie czuję - wypowiem to słowo – powołania do polityki. Nie należę i nigdy nie należałam do żadnej partii politycznej. Jestem przede wszystkim intelektualistką i działaczką społeczną. I to właśnie intelektualistce i działaczce zaproponowano kandydowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tę propozycję uznałam za wyróżnienie; przede wszystkim jest ona dla mnie wyrazem zaufania i uznania dla tego, kim jestem i co robię. Jest wyzwaniem, wreszcie - obowiązkiem.


Kandydaci i kandydatki zgłoszeni przez partię Zieloni 2004 na wspólną listę KKW PdP CentroLewica (PD – SdPl – Zieloni) LISTA NR 7


Koalicyjny Komitet Wyborczy PdP – CentroLewica (PD – SDPL – Zieloni 2004) zarejestrował listy do Parlamentu Europejskiego we wszystkich trzynastu okręgach. Z list CentroLewicy o mandat europosła ubiegać się będzie 25 kandydatek i kandydatów z Zielonych bądź przez nas rekomendowanych, a wśród nich prof. Magdalena Środa, startująca z jedynki w okręgu nr 6 (łódzkim). Przewodniczący partii Dariusz Szwed startuje z pierwszego miejsca w okręgu nr 1 (pomorskim), a przewodnicząca partii Agnieszka Grzybek z trzeciego miejsca w okręgu nr 4 (Warszawa 1).


Z okazji 8 marca zapraszamy do lektury „Wiadomości Feministycznych” pod redakcją Beaty Maciejewskiej i Beaty Nowak. W numerze m.in.: rozmowa z Małgorzatą Tkacz-Janik i prof. Magdaleną Środą oraz: Agnieszka Graff, Kinga Dunin, Kazimiera Szczuka, Olga Tokarczuk...


Wiadomosci KlimatyczneZ okazji Szczytu Klimatycznego Zieloni 2004 wydadzą specjalną gazetę Wiadomości Klimatyczne. Będzie ona rozdawana bezpłatnie uczestnikom konferencji oraz licznych wydarzeń klimatycznych odbywających się w grudniu w Poznaniu. Prezentujemy spis treści pierwszego numeru.


Publikacja "Zielone Miasto Nowej Generacji" jest swoistym miejskim zielonym manifestem. Pokazujemy w niej, że miasta powinny być "szyte" na miarę człowieka, tętnić życiem, stwarzać warunki do pracy, rozrywki i wypoczynku, kreować demokratyczną i otwartą przestrzeń publiczną, wyrównywać szanse obu płci, niwelować zarówno społeczne rozwarstwienie, jak i bariery architektoniczne. Ale nie tylko...

wersja polska

english version

Strona 2 z 2 < 1 2
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,276,747 Unikalnych wizyt