ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Magdalena Środa - RSS

Magdalena Środa

e-mail
Strona www
Wikipedia
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

bezpartyjna; filozofka, etyczka, wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 2004-2005 pełnomocniczka rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn w rządzie Marka Belki, autorka wielu publikacji, stała felietonistka „Gazety Wyborczej”.

Napisz do M. Środy: srodamagda@gmail.com

Kontakt z panią Profesor:
Małgorzata Tkacz-Janik,
koordynatorka kampanii Prof. M. Środy do PE
tel. 0 609 677 874,
strefazieleni@tlen.pl

Relacja wideo z konferencji prasowej z otwarcia listy w Łodzi:


Domowa strona internetowa Magdy Środy
www.magdalenasroda.net

+ Więcej


Kandydaci i kandydatki zgłoszeni przez partię Zieloni 2004 na wspólną listę KKW PdP CentroLewica (PD – SdPl – Zieloni) LISTA NR 7


Ta książka dobitnie pokazuje, w jak wielu obszarach życia w Polsce nie stawia się prostych pytań, by uniknąć trudu poszukiwania skomplikowanych odpowiedzi. Dotyczy to także sytuacji kobiet. Oczywiście można wyśmiewać feministki, do woli zasłaniać się pojęciami: natura, tradycja, wola Boża czy też rozdzierać szaty nad rozpadem polskiej rodziny, wreszcie można też na ten temat wymownie milczeć, zbywać go półsłówkami lub znacząco się uśmiechać. Wszystko to jednak nie przybliża nas do prawdy.


Magdalena Środa Kobiety i władza, premiera 20 maja 2009 r., literatura faktu poza seriami, Copyright © Wydawnictwo W.A.B., 2009.


Prof. Magdalena Środa jest filozofem, etykiem, feministką. W latach 2004-2005 pełniła funkcję ministra ds. równego statusu kobiet i mężczyzn w rządzie Marka Belki. Na liście reprezentuje Zielonych 2004. Wczoraj podczas prezentacji listy mówiła, że jest Łodzią zachwycona...


Koalicyjny Komitet Wyborczy PdP – CentroLewica (PD – SDPL – Zieloni 2004) zarejestrował listy do Parlamentu Europejskiego we wszystkich trzynastu okręgach. Z list CentroLewicy o mandat europosła ubiegać się będzie 25 kandydatek i kandydatów z Zielonych bądź przez nas rekomendowanych, a wśród nich prof. Magdalena Środa, startująca z jedynki w okręgu nr 6 (łódzkim). Przewodniczący partii Dariusz Szwed startuje z pierwszego miejsca w okręgu nr 1 (pomorskim), a przewodnicząca partii Agnieszka Grzybek z trzeciego miejsca w okręgu nr 4 (Warszawa 1).


Zieloni i PDP Centrolewica zapraszają na konferencję prasową Łódzkiej Listy Centrolewicy, podczas której zostanie przedstawiona 10-tka kandydatów. Listę numer 6. otwiera Prof. Magdalena Środa a zamyka dr Izabela Desperak, kandydatki rekomendowane przez Zielonych 2004 Miejsce: ul. Piotrkowska 85 (biuro poselskie prof. Z. Janowskiej)


22.4 o 18.00 w Centrum Łowicka spotkanie z Magdaleną Środą "Tęsknota za Oświeceniem" Spotkanie jest częścią cyklu "Stąd do demokracji". Więcej informacji nt. kolejnych debat na stronie www.lowicka.pl


Konferencja prasowa z udziałem prof. Magdaleny Środy, rekomendowanej przez Zielonych 2004 i prof. Dariusza Rosatiego odbędzie się w środę, tj. 8 kwietnia br., o godz. 16.00 w siedzibie biura poselskiego prof. Zdzisławy Janowskiej, przy ul. Piotrkowskiej 85 w Łodzi. Tematem konferencji będą wybory do Parlamentu Europejskiego.


Wczoraj w Państwowej Komisji Wyborczej przedstawiciele CentroLewicy złożyli dokumenty niezbędne do rejestracji komitetu wyborczego. Jest to komitet koalicyjny SdPl, Partii Demokratycznej i Zielonych 2004 z gościnnym udziałem działaczy Stronnictwa Demokratycznego.


Z okazji 8 marca zapraszamy do lektury „Wiadomości Feministycznych” pod redakcją Beaty Maciejewskiej i Beaty Nowak. W numerze m.in.: rozmowa z Małgorzatą Tkacz-Janik i prof. Magdaleną Środą oraz: Agnieszka Graff, Kinga Dunin, Kazimiera Szczuka, Olga Tokarczuk...


Porozumienie nie jest partią, lecz federacją partii - na razie SdPl, Demokratów.pl i Zielonych 2004. Pierwszy cel to czerwcowe wybory do Parlamentu Europejskiego


Agnieszka Grzybek, współprzewodnicząca Zielonych 2004, tłumaczka, chodziła do Liceum Modrzewskiego: - Tego, gdzie uczył się Przemyk. Najstarsze klasy jeszcze go pamiętały. Milczące przerwy, kult księdza Popiełuszki, biblioteka z wydawnictwami podziemnymi. Maturę robiłam w 1989 roku, 4 czerwca głosowałam pierwszy raz. Osią moich poglądów był antykomunizm.


"200 kobiet z całej Polski ubranych w stroje z lat 20. XX pojawiło się dziś w Sejmie. W ten sposób upamiętniły 90 rocznicę przyznania Polkom prawa do głosowania. (...) Wczoraj, przez cały dzień trwały przygotowania do obchodów 90-lecia w tzw. "gotowalni", na którą organizatorki zaadaptowały warszawską siedzibę partii Zieloni 2004. Zgromadziły tu wypożyczone z teatru suknie i kapelusze z epoki, obszywały parasolki falbankami, szyły szarfy i robiły kotyliony w kolorach sufrażystek: białym, purpurowym i zielonym." - relacjonuje Gazeta Wyborcza.


"Żeby było równouprawnienie, musi być równy start - diagnozuje Tkacz-Janik. - Niestety kobiety w dalszym ciągu, przez wadliwe prawo, przez brak przepisów wykonawczych nie maja równego startu - mówi." - obchody 90-lecia uzyskania przez Polski praw wyborczych opisuje portal Gazeta.pl.


Historia, której uczy polska szkoła, wciąż pozbawiona jest kobiecych bohaterek. Nie podkreśla, a wręcz pomija, wielki wkład kobiet w tworzenie niepodległej państwowości. Celebrowane na wszelkie sposoby 90-lecie odzyskania niepodległości po raz kolejny przemilcza znaczący wkład naszych prababek w ukonstytuowanie się nowoczesnego społeczeństwa w porozbiorowej Polsce. Komuna Otwock i Obywatelskie Forum Kobiet zapraszają na otwarty jubileusz 90-lecia uzyskania praw wyborczych przez Polki 28 listopada 2008 r.
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,276,690 Unikalnych wizyt