ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielona Europa - RSS

Zielona Europa

Na tej stronie znajdziesz wszystkie nasze stanowiska, w ktorych odnosimy sie do unijnych instytucji, prawa, finansow oraz kwsetii europejskich w szerszym, kontynentalnym znaczeniu

Kontakty

Dariusz Szwed
e-mail
strona www

Beata Maciejewska
e-mail
strona www

Bartek Lech
strona www

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Ważne daty

  • 9 maja Dzień Europy

Ważne linki- Nie sądzę, że Donald Tusk będzie reformatorem, jakiego potrzebuje Europa w kolejnym dziesięcioleciu – mówi w rozmowie z Onetem Daniel Cohn-Bendit. Wpływowy eurodeputowany z europejskiej Partii Zielonych ocenił w ten sposób doniesienia o tym, że premier Polski mógłby zostać kolejnym przewodniczącym Komisji Europejskiej. – Unią już od 10 lat rządzi neoliberalna partia polityczna, a rezultaty tych rządów już znamy – nadmierny liberalizm, załamanie usług publicznych czy niepewność na rynku pracy - dodaje.


Ewa Koś z Partii Zieloni 2004, klub SLD oraz poseł Michał Jach z PISu w debacie na temat sytuacji Stoczni Szczecińskiej programie Galaktyka Pomerania w Pomeranii TV. ( od minuty 24.40 )


Z Agnieszką Grzybek, współprzewodniczącą Partii Zielonych, rozmawia Agata Czarnacka.


,,Pakt fiskalny jest oparty na koncepcji oszczędności, które w dłuższym okresie mają promować wzrost gospodarczy. Ta koncepcja wielokrotnie okazywała się błędna i okazuje się błędna również tu i teraz. Natomiast pakt fiskalny ją „konstytucjonalizuje”, nadaje jej wymiar prawa, które ma obowiązywać na zawsze. Można powiedzieć, że to są „tysiącletnie hamulce fiskalne Angeli Merkel”. - stwierdza Adam Ostolski z Partii Zieloni 2004.


To, na czym się potknęliśmy i na czym się potykają wszystkie nowe siły polityczne, które próbują budować coś od podstaw, nie bazując na już istniejącym potencjale politycznym czy organizacyjnym, lecz na pracy społecznej, wolontariacie, zaangażowaniu – to obowiązujące prawo wyborcze. Rozmowa z Agnieszką Grzybek, przewodniczącą partii Zielonych.


Dr Krystyna Słodczyk, ekolożka i członkini Partii Zieloni 2004, która lobbowała za powołaniem oficera, zwraca uwagę, że jego stanowisko nie ma wciąż sprecyzowanych kompetencji i budżetu. - Mimo to obecnego oficera oceniam pozytywnie, choć przydałoby się, aby stawiał sobie jakieś określone cele, np. zwiększenie ruchu rowerowego do 15 procent przejazdów w mieście i poprawa bezpieczeństwa tych przejazdów - postuluje dr Słodczyk.


28 listopada br. w Kancelarii Prezydenta RP odbyło się spotkanie zorganizowane w związku z planowanym wprowadzeniem rozporządzeń, zakazujących upraw kukurydzy MON810 i ziemniaka Amflora w Polsce, zapowiadanych przez rząd wraz z wejściem w życie ustawy o nasiennictwie przyjętej przez Sejm RP w dniu 9 listopada 2012 r. 30 listopada ustawa ma zostać poddana głosowaniu w Senacie.


W konferencji udział wzięli: Anna Grodzka (RP), Dariusz Szwed (Zieloni 2004), Adam C. Tomasz Matthews (Sekretarz Generalny GLOBE). Była ona organizowana w związku z wysłuchaniem obywatelskim dot. wdrożenie dyrektywy UE dot. odnawialnych źródeł energii w Polsce. Zobacz wideo


Rząd do dziś nie przygotował całościowej ustawy o GMO, która regulowałaby m.in. uwalnianie do środowiska roślin uprawnych modyfikowanych genetycznie. Jednocześnie 9 listopada b.r. w Sejmie niewielką większością głosów rządzącej koalicji PO-PSL - wszystkie partie opozycyjne głosowały przeciwko ustawie – przegłosowana została ustawa o nasiennictwie. Z dniem wejścia tej ustawy firmy nasienne natychmiast wprowadzą na rynek nasiona roślin genetycznie modyfikowanych, a część rolników je kupi i wysieje. Jeżeli Rada Ministrów nie zdążyłaby z przyjęciem rozporządzenia o zakazie uprawy kukurydzy MON810 czy ziemniaka ‘Amflora’, to genetycznie modyfikowane uprawy staną się faktem a żywność GMO, bez właściwej kontroli i wiedzy konsumentów, trafi na stoły.


5 października w krakowskim klubie Alchemia odbyło się wyjątkowe spotkanie nt. przyszłości Europy. Dariusz Szwed i Róża Thun mówili o podobieństwach i różnicach pomiędzy propozycjami grupy Zielonych i chadeków z EPL. Spotkanie poprowadził dziennikarz Radia Kraków, Jacek Bańka. Krakowską debata była wspólnym przedsięwzięciem koła Platformy Obywatelskiej im. Roberta Schumana, krakowskiego koła Partii Zieloni 2004 i Fundacji "Zielony Instytut". Pierwsze pytanie zadane przez Jacka Bańka dotyczyło rozdziału środków z Unii Europejskiej, które trafiają do polskiej gospodarki. "Czy unijne pieniądze, po które sięgamy to rzeczywiście same korzyści?" - zapytał dziennikarz. Róża Thun uznała, że "jeżeli mówimy, że Unia Europejska opiera się na solidarności, to jeżeli ona nie będzie miała wymiaru konkretnego i materialnego to będzie niewiele warta.". sytuację porównało do chrześcijaństwa, które nie powinno być pustym słowem, lecz namacalnym systemem wartości, który motywuje ludzi do pomocy bliźniemu. "Generalnie rzecz biorąc to, że bogaci inwestują tam, gdzie te inwestycje są potrzebne, jest czymś niezwykle dobrym" - dodała.


20 września w redakcji tygodnika "Polityka" odbyła się piąta już debata z cyklu "Dokąd zmierza kapitalizm", organizowana przez Zielony Instytut i Fundację im. Friedricha Eberta - przedstawicielstwo w Polsce, pod patronatem Radia TOK FM. W panelu dyskusyjnym prowadzonym przez red. Wawrzyńca Smoczyńskiego z "Polityki" udział wzięli Dariusz Szwed, polityk Zielonych, Danuta Hubner - europosłanka PO, Ryszard Kalisz - poseł SLD, Elżbieta Smoczyńska - prezeska Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Andrzej Potocki, wieloletni poseł Unii Wolności, obecnie członek zarządu Stronnictwa Demokratycznego.


W krakowskiej Alchemii odbyła się debata zorganizowana wspólnie przez koło krakowskie Partii Zieloni, koło PO im. R. Schumana i Zielony Insytut pod tytułem "Dokąd zmierza Europa". Spotkanie poprowadził red. Jacek Bańka, a w panelu dyskusyjnym zmierzyli się Dariusz Szwed i europosłanka Róża Thun. Zapraszamy do wysłuchania relacji audio z wydarzenia.


Jeśli wyłączymy - absurdalne i oszukańcze dopłaty do dużej energetyki wodnej, i współspalania drewna w elektrociepłowniach węglowych - realne publiczne dopłaty do OZE wynoszą 1,1% rachunku, tj. 1,75 zł miesięcznie. Czyli przeciętne gospodarstwo domowe wspiera rozwój energetyki OZE w Polsce co miesiąc dopłatą niecałych 2 zł (ok. 1 % rachunku).


Organizacja Narodów Zjednoczonych proklamowała na dziś, 22 maja, Międzynarodowy Dzień Bioróżnorodności, aby zwiększyć zrozumienie i świadomość kwestii związanych z bioróżnorodnością. W 20 lat od Szczytu Ziemi w Rio, pozostaje wiele do zrobienia, aby zachować nasz naturalny kapitał.


Doskonale bym rozumiał, gdyby Polska powiedziała: „Potrzebujemy więcej czasu ze względu na naszą historię i zależność od węgla, potrzebujemy czasu na inwestycje". To byłby bardzo dobry kompromis - Daniel Cohn-Bendit w rozmowie z Adamem Ostolskim
Strona 3 z 12 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,390,410 Unikalnych wizyt