ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielona Europa - RSS

Zielona Europa

Na tej stronie znajdziesz wszystkie nasze stanowiska, w ktorych odnosimy sie do unijnych instytucji, prawa, finansow oraz kwsetii europejskich w szerszym, kontynentalnym znaczeniu

Kontakty

Dariusz Szwed
e-mail
strona www

Beata Maciejewska
e-mail
strona www

Bartek Lech
strona www

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Ważne daty

  • 9 maja Dzień Europy

Ważne linki

Projekt rezolucji Greens/EFA złożony przez Hiltrud Breyer, Monikę Frassoni, Seppa Kusstatschera, Jeana Lamberta i Raúla Romevę w imieniu grupy Verts/ALE


Streszczenie dokumentu w sprawie ekologicznych i bezpiecznych sposobów przemieszczania się, przyjętego przez Grupę Zielonych/Wolny Sojusz Europejski w lipcu 2006 r.


Członkinie władz krajowych zielonych 2004 Beata Maciejewska i Małgorzata Tkacz-Janik podczas pobytu studyjnego w Brukseli napisały powyższy list oraz dostarczyły go do biur tych polskich europdeputowanych, którzy poparli rezolucję Parlamentu wyrażającą zaniepokojenie nasilaniem się nietolerancji, homofobii i rasizmu w niektórych krajach, w tym w Polsce.


Projekt rezolucji złożony przez grupę Verts/ALE przez: Monica Frassoni, Daniel Marc Cohn-Bendit, Angelika Beer, Hélène Flautre, Eva Lichtenberger, David Hammerstein Mintz, Rebecca Harms, Raül Romeva i Rueda, Carl Schlyter, Helga Trüpel i Claude Turmes


3 maja w Berlinie die Gruenen zorganizowali seminarium "Thinking EUconomy". Warto przyjrzeć się nie tylko tematom, ale całej polityczno-PRowej oprawie tego wydarzenia. Bardzo ważne jest bowiem, z kim i gdzie postanowili dyskutować Zieloni. Seminarium odbyło się w reprezentacyjnym budynku Deustsche Telecom, a panelistami byli m. in.: członek zarządu tejże korporacji, członkowie zarządów Citigroup i Deusche Bank, wiceszef Banku Centralnego Estonii, dziennikarz Financial Times.


W lutym 2006 Parlament Europejski na swoim posiedzeniu plenarnym podda pod głosowanie projekt Dyrektywy o usługach na rynku wewnętrznym. Zieloni 2004 przeciwstawiają się tak zwanej "Dyrektywie Bolkestaina" i proponują alternatywne rozwiązania.gających objęcia ochroną. Wyrażamy oburzenie i stanowczy protest wobec takiej szkodliwej i krótkowzrocznej polityki rządu.


Rurociąg na dnie Bałtyku rzeczywiście zadaje cios polskim interesom, ale dokładnie w ten sam sposób, co groteskowy spektakl „Nicea albo śmierć” w wykonaniu Leszka Millera i Jana Rokity. - pisze Adam Ostolski.


19 września Satu Hassi gościła na Śląsku. Fińska eurodeputowana przyjechała do nas z prezentacją projektu prawa dotyczącego stosowania chemikaliów w produktach codziennego użytku. Wyjechała z wrażeniami po wizycie na wyniszczonym ekologicznie bytomskim Bobrku. To był długi i bardzo inspirujący dzień.


W rocznicę początku II wojny światowej na moście w Zgorzelcu przedstawiciele polskich, niemieckich i czeskich Zielonych podpisali wspólna deklarację o przyszłości Unii Europejskiej.


Zdaniem Dariusza Szweda, współprzewodniczącego partii Zielonych 2004 wysokie bezrobocie w Polsce jest wynikiem m.in. niewłaściwej polityki Państwa w zakresie udzielania pomocy publicznej, systemem podatkowym niezgodnym z konstytucyjną zasadą zrównoważonego rozwoju oraz łamaniem zasady zanieczyszczający płaci będącej podstawową zasadą polityki ekologicznej w Polsce i w Unii Europejskiej.


Zapraszamy na dyskusję "Gdzie kończy się Europa? Problemy relacji UE - Europa"; sobota 23 kwietnia 2005 o godz. 11.00 w hotelu MONOPOL


Gazeta Wyborcza, 01.03.2004, Wybory do Parlamentu Europejskiego wyzwaniem dla polskich "Zielonych"


Wybory do Parlamentu Europejskiego 2004. Wyniki Zielonych 2004


Szesnastego czerwca 2004 roku odbyło się pierwsze posiedzenie nowego składu grupy Zielonych w Parlamencie Europejskim. Wzięli w nim udział niemal wszyscy z 34 Zielonych eurodeputowanych. Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego Zieloni będą tworzyć grupę z regionalistami, czyli z siedmiorgiem eurodeputowanych pochodzącymi z tzw. "narodów bez państw" i występujących pod nazwą Wolny Sojusz Europejski.
Strona 11 z 12 << < 8 9 10 11 12 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,381,863 Unikalnych wizyt