ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielona Europa - RSS

Zielona Europa

Na tej stronie znajdziesz wszystkie nasze stanowiska, w ktorych odnosimy sie do unijnych instytucji, prawa, finansow oraz kwsetii europejskich w szerszym, kontynentalnym znaczeniu

Kontakty

Dariusz Szwed
e-mail
strona www

Beata Maciejewska
e-mail
strona www

Bartek Lech
strona www

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Ważne daty

  • 9 maja Dzień Europy

Ważne linki- Jeżeli SLD chce organizować obchody 90. urodzin Jaruzelskiego, powinno zrobić to tam, gdzie jest na to miejsce. Np. w byłej siedzibie PZPR w okolicach Ronda de Gaulle'a lub we własnej siedzibie na Złotej – uważa Bogumił Kolmasiak, współprzewodniczący stowarzyszenia Ostra Zieleń, które jest młodzieżówką partii Zielonych. Dodaje, że Sejm RP nie jest miejscem na tego typu uroczystości, tym bardziej, że Jaruzelski, nigdy nie uzyskał demokratycznego mandatu w jakichkolwiek wolnych, pięcioprzymiotnikowych wyborach – zauważa Kolmasiak.


Ruszył projekt "Krakowski Dialog Cykliczny". Dialog, czyli rozmowa, wspólne zastanawianie się nad problemami rowerzystów. A wspólne, bo wezmą w nim udział nie tylko aktywiści rowerowi, ale także urzędnicy. Rozmowa z Małgorzatą Małochleb - członkinią Partii Zieloni i stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów


Czy europejska lewica i Zieloni powinni obalać „stary europejski porządek”, czy go reformować? Rozmowa Cezarego Michalskiego z Agnieszką Grzybek, przewodniczącą Partii Zieloni.


Hanna Gill, Partia Zieloni: - Budując takie arterie, doprowadzimy do sytuacji, że będziemy mieć drogi, ale nigdzie nimi nie dojedziemy, bo nie będzie miasta. To nie jest bitwa o ulicę, ale bitwa o jakość życia w mieście. Robiąc podziemny dworzec z tunelem, staramy się zszyć centrum miasta. W tym samym czasie planuje się budowę czteropasmowej drogi, która ma je podzielić. Namawiam do nieposłuszeństwa obywatelskiego. Osoby, które graniczą z inwestycją, mają prawo zaskarżyć decyzję środowiskową, ponieważ ich zdanie nie zostało wzięte pod uwagę.


– Dla mnie niezrozumiałe są głosy polskich eurodeputowanych przeciwko propozycji Komisji. To tylko wzmacnia konserwatywnych polityków, broniących monopoli firm energetycznych. Przecież zgodziliśmy się - wszystkie kraje UE - że stopniowo odchodzimy od paliw kopalnych, budujemy zieloną i innowacyjną gospodarkę niskowęglową. Uzgodniliśmy nawet wspólne cele na 2020 rok – 3x20. I Komisja Europejska musi mieć możliwość prowadzenia działań, które doprowadzą do realizacji tych politycznych celów – mówi Dariusz Szwed z Zielonych, którzy są już jedyną partią popierającą działania komisarz Hedegaard.


- Nikogo nie zastraszamy, ale widzimy niestosowność, kiedy Holocher chce o ONR opowiadać w krakowskiej kawiarni Masada. Nie zgadzamy się też na oczywiste agitki polityczne na uczelni - mówi Bogumił Kolmasiak z Zielonych, którym udało się zablokować występ narodowców na Uniwersytecie Warszawskim.


Zdaniem przedstawicieli organizacji ekologicznych prywatyzacja zasobów wodnych jest realnym zagrożeniem dla państw członkowskich. – W wielu krajach Europy Zachodniej ten problem już się pojawił – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Dariusz Szwed z Rady Krajowej Partii Zieloni. – Dobrym przykładem jest Berlin, gdzie kilka lat temu doszło do prywatyzacji przedsiębiorstwa komunalnego, które dostarczało wodę i odbierało ścieki. Aktualnie w stolicy Niemiec trwa proces rekomunalizacji, czyli objęcia tego przedsiębiorstwa ponownie zarządem publicznym.


- To nasza odpowiedź na organizowany od kilku lat w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy. Na naszym spotkaniu pojawią się jednak "zielone" tematy, których brakuje na Kongresie - mówi Maciej Psych Smykowski z fundacji Piaskowy Smok, członek Partii Zieloni.


Tam są dwa typy spotkań, eksperckie i polityczne. Uczestniczą w nich zarówno postacie lewicy, różnych pokoleń, od najstarszych, po działaczy Zielonych. Ale przychodzą też liberałowie, Olechowski, Piskorski, którzy też wnoszą tam ciekawe rzeczy. To są dzisiaj liberałowie pogodzeni z Europą, a nawet więcej, rozumiejący wartość europejskich regulacji, wartość tej wspólnej przestrzeni – także dla rozwoju Polski i dla zmian zachodzących w tym społeczeństwie. I mi tego wszystkiego zabrakło. Kwaśniewski, Siwiec i Palikot robili wrażenie kompletnie osamotnionych, co nie jest najlepszym początkiem szerokiego ruchu. - mówi w wywiadzie z Cezarym Michalskim w "Dzienniku Opinii", Barbara Labuda.


Podobne odczucia wobec Europy plus ma Agnieszka Grzybek, liderka Zielonych 2004, która jest zgorszona faktem, iż Kwaśniewski postawił na współpracę z Palikotem. – Na razie nie mówimy tej inicjatywie nie, ale nie mówimy też tak – zaznacza w rozmowie 
z „Rz” Grzybek.


Wywiad z Adamem Ostolskim, nowym przewodniczącym Zielonych. System polityczny w Polsce jest martwy, jeśli lewica nie zaproponuje alternatywy, zrobią to narodowcy.


Zakończony w miniony weekend VII Kongres Partii Zieloni przyjął dwie uchwały programowe: europejską i dotyczącą odnawialnych źródeł energii. Zdaniem Zielonych Europa powinna być zbudowana na fundamencie solidarności społecznej i ekologicznej. Domagają się także większej demokratyzacji Unii Europejskiej. Kongres zaapelował także do posłanek i posłów o przyjęcie jak najszybciej ustawy o odnawialnych źródłach energii, która rzeczywiście spełniałaby wymogi dyrektywy unijnej.


W TOK FM o pak fiskalny spierają się Adam Ostolski i Konrad Niklewicz


- Pył może zawierać substancje toksyczne, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Pyły osiadają na ściankach pęcherzyków płucnych, podrażniają naskórek i śluzówki, wywołują choroby alergiczne i astmę. Niestety władze miasta i województwa zbyt mało robią, aby ilość pyłu ograniczyć - twierdzi Beata Kubica, radna miejska partii Zielonych.


- Apelujemy do władz uczelni o cofnięcie zgody na organizację spotkania. Ten uniwersytet zniósł już wiele. Pamięta tak haniebne zjawiska jak getto ławkowe. Trzeba reagować na podobne inicjatywy, zanim będzie za późno - mówi Bogumił Kolmasiak, przewodniczący Ostrej Zieleni, członek Partii Zieloni 2004.
Strona 2 z 12 < 1 2 3 4 5 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,381,959 Unikalnych wizyt