ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielona Europa - RSS

Zielona Europa

Na tej stronie znajdziesz wszystkie nasze stanowiska, w ktorych odnosimy sie do unijnych instytucji, prawa, finansow oraz kwsetii europejskich w szerszym, kontynentalnym znaczeniu

Kontakty

Dariusz Szwed
e-mail
strona www

Beata Maciejewska
e-mail
strona www

Bartek Lech
strona www

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Ważne daty

  • 9 maja Dzień Europy

Ważne linki"SdPl, Partia Demokratyczna i Zieloni chcą wystawić wspólną listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polacy będą więc mieli do wyboru dwie lewicowe listy. Wczoraj przedstawiciele trzech ugrupowań wspólnie z europejskimi zielonymi dyskutowali o tym w Brukseli. Choć wspólna lista nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, wszystko wskazuje na to, że powstanie." - pisze Gazeta Wyborcza


Dziś, gdy cały świat płaci cenę za nieodpowiedzialną politykę neoliberałów, najwyższy czas zastanowić się, jak zmienić skonstruowane przez nich instytucje - pisze Adam Ostolski.


Transeuropejska Sieć Transportowa (Trans-European Transport Network, w skrócie TEN-T) to szlaki komunikacyjne planowane lub już zrealizowane na obszarze Europy, niestety w wielu przypadkach kolidujące z obszarami chronionymi, m.in. Naturą 2000. Frakcja Zielonych w Parlamencie Europejskim postanowiła stworzyć stronę, która udzielałaby dodatkowych informacji na temat etapu rozwoju poszczególnych projektów, wskazywała na sytuacje konfliktowe i ponadto stanowiła forum wymiany informacji pomiędzy instytucjami i organizacjami zaangażowanymi w projekty, ekspertami akademickimi oraz wszystkimi innymi zainteresowanymi stronami.


Dzisiaj w Parlamencie Europejskim odbyła sie konferencja prasowa eurodeputowanych z Grupy Zielonych/ Wolne Przymierze Europejskie, którzy – komentując wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 16.09.2008 – zaapelowali, by w dalszych pracach związanych z budową drogi Via Baltica uwzględnić także rozwój korytarza kolejowego Rail Baltica.


W miniony weekend zakończył się I Letni Zielony Uniwersytet Europejski, w którym udział wzięło ponad 800 osób z całej Europy. Podczas Uniwersytetu, organizowanego przez eurodeputowanych z Grupy Zielonych w Parlamencie Europejskim, Europejską Partię Zielonych, partie niemieckich i polskich Zielonych, dyskutowano o przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym, o Europie socjalnej w zglobalizowanym świecie, przyszłości Unii Europejskiej i roli, jaką mają do odegrania Zieloni, a także konflikcie w Gruzji. Przewodniczący Zielonych Agnieszka Grzybek i Dariusz Szwed oceniają jego znaczenie.


Koło warszawskie Zielonych 2004 wyraża swoje zaniepokojenie powtarzającymi się doniesieniami prasowymi dotyczącymi sytuacji osób pochodzących spoza Polski, które nierzadko padają ofiarą ludzkiej chciwości oraz rządowej i samorządowej bezmyślności.


"Tradycyjne żarówki już niedługo znikną ze sklepów. Komisja Europejska uznała, że przyczyniają się do ocieplenia klimatu i chce, by już w przyszłym roku zaczęły znikać z rynku. Mają je zastąpić świetlówki: energooszczędne, ale znacznie droższe" - czytamy w Dzienniku.


Publikacja "Zielone Miasto Nowej Generacji" jest swoistym miejskim zielonym manifestem. Pokazujemy w niej, że miasta powinny być "szyte" na miarę człowieka, tętnić życiem, stwarzać warunki do pracy, rozrywki i wypoczynku, kreować demokratyczną i otwartą przestrzeń publiczną, wyrównywać szanse obu płci, niwelować zarówno społeczne rozwarstwienie, jak i bariery architektoniczne. Ale nie tylko...

wersja polska

english versionW "Gazecie Wyborczej" z 04.01.2008 pojawiły się informacje, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wskazuje, iż samorządom może zabraknąć 500 milionów euro na inwestycje w ochronie środowiska realizowane z Funduszu Spójności w latach 2007-2013. Dariusz Szwed podpowiada w swoim tekście samorządom oraz rządowi, jak można rozwiązać ten problem.


Jak zachować etyczność patriotyzmu i uniknąć nacjonalistycznej trucizny? - zastanawiają się Maciej Gdula i Adam Ostolski.


Partia Zielonych 2004 popiera Stavrosa Dimasa nie zgadzającego się na uprawy genetycznie modyfikowanej kukurydzy w Unii Europejskiej. "Genetycznie zmodyfikowane rośliny i zwierzęta stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla przyrody – potencjalnie są one także zagrożeniem dla polskiego rolnictwa np. poprzez możliwe krzyżówki GMO z uprawami niemodyfikowanymi” – powiedział prof. Ludwik Tomiałojć, członek Rady Krajowej partii Zielonych 2004, członek Państwowej Rady Ochrony Przyrody.


Bałtycka Sieć Europejskiej Partii Zielonych zaprasza na dwudniową konferencję poświęconą zielonym rozwiązaniom dotyczącym miast. Wśród seminarzystów m.in. ekspert d.s. zarządzania lokalnego, Wojciech Kłosowski


Demonstracja w obronie Doliny Rospudy - niedziela, 25 lutego, godz. 13.00 pod Kolumną Zygmunta.


Zdaniem Zielonych 2004 decyzja dotycząca budowy drogi przez dolinę Rospudy jest szkodliwa, nie tylko ze względów przyrodniczych. - Domagamy się zmiany decyzji, bądź dymisji ministra Jana Szyszko - powiedział podczas pikiety Dariusz Szwed. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso uznał tę decyzję za "niezrozumiałą" - pisze gazeta.pl.


Projekt rezolucji grupy politycznej Zieloni/WSE. Złożyli Hélène Flautre, Raül Romeva i Rueda, Milan Horácek, Angelika Beer, Daniel Cohn-Bendit i Monica Frassoni w imieniu grupy Verts/ALE
Strona 10 z 12 << < 7 8 9 10 11 12 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,381,862 Unikalnych wizyt