ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Masz prawo się bronić - RSS

Porady prawne:

Kontakt

Monika Paca
e-mail
strona www

Jakub Biernat
e-mail
strona www

Użyteczne adresy dla poszukujących pomocy prawnej

Pomoc prawna dla konsumentów

Prawo Unii Europejskiej

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim


28 listopada br. w Kancelarii Prezydenta RP odbyło się spotkanie zorganizowane w związku z planowanym wprowadzeniem rozporządzeń, zakazujących upraw kukurydzy MON810 i ziemniaka Amflora w Polsce, zapowiadanych przez rząd wraz z wejściem w życie ustawy o nasiennictwie przyjętej przez Sejm RP w dniu 9 listopada 2012 r. 30 listopada ustawa ma zostać poddana głosowaniu w Senacie.


Z doktorem Adamem Ostolskim zajmującym się socjologią zdrowia rozmawia Agata Czarnacka.


W 2012 r. szykują się zmiany w systemie sądownictwa. To efekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych. Zmianom przyjętym przez Sejm przeciwne jest środowisko sędziowskie. A co będą one oznaczać dla zwykłych obywateli? - pisze Jakub Biernat, członek Rady Krajowej Zielonych na łamach Zielonych Wiadomości. Czytaj cały artykuł


Opinia lubelskich biegłych o "zakazie pedałowania" to hańba dla Lubelszczyzny. Ekspertyza o znakach NOP to wstyd dla nauki lubelskiej - list otwarty koła lubelskiego Zielonych 2004


Na poniższej stronie znajdują się informacje dla zainteresowanych przepisami dotyczącymi usuwania drzew na działkach prywatnych.


Zieloni proponują Polkom i Polakom nowe otwarcie – Zielony Nowy Ład, którego fundamentami są: rozwój, który nie będzie prowadził do zwiększania się nierówności społecznych i degradacji środowiska; tysiące miejsc pracy w zielonych sektorach gospodarki; świeckie państwo; respektowanie praw kobiet i mniejszości; rozwój kultury i nauki.


Łódzcy Zieloni sprzeciwiają się bezprawnej wycince drzew na tym terenie.


Jako partia proekologiczna Zieloni 2004 protestujemy przeciwko niszczeniu środowiska naturalnego w miejscowości Bałtów na rzecz rozbudowy Parku Jurajskiego, w dolinie rzeki Kamiennej gdzie skandalicznie (...)


- Przypadek w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej pokazuje rozmiar zagrożenia ekologicznego. Konieczne jest wprowadzenie zmian w kodeksie karnym, które doprecyzują kwestię ponoszenia odpowiedzialności karnej za zanieczyszczanie środowiska, dlatego tak ważne jest pilne wdrożenie „dyrektywy karnej” Unii Europejskiej – podkreśla Dariusz Szwed, przewodniczący Zielonych 2004.


Czy zaskoczyły Cię kiedyś poczynania władzy na Twoim terenie? Na pewno. Mogła być to nagle rozpoczęta budowa, której się nie spodziewałeś, albo pojawienie się pilarzy wycinających drzewa na Twoim ulubionym skwerku. Jeśli sytuacja zaskoczyła cię odpowiednio niemile, wykonałeś telefon do administracji i dowiedziałeś się, że „Były konsultacje w tej sprawie”. Jak to - oponowałeś - kiedy były? Kto się ze mną konsultował? Dlaczego nic nie wiem o tym?


W odróżnieniu od wyborów prezydenckich czy parlamentarnych, w wyborach samorządowych nie można uzyskać zaświadczenia o prawie do głosowania czy wpisać się do spisu wyborców. Istnieje jednak możliwość głosowania dla osób które nie są zameldowane na obszarze stolicy do wzięcia udziału w wyborach samorządowych Warszawy. Wystarczy wpisać się do stałego rejestru wyborców.


Każda osoba, która uważa, że państwo członkowskie stosuje jakiekolwiek prawa, przepisy lub praktyki administracyjne, które są niezgodne z przepisami lub zasadami zapisanymi w prawie UE, może wnieść skargę w sprawie tych środków do Komisji Europejskiej.


Każda/y obywatel/ka, działając indywidualnie lub łącznie z innymi osobami, może w dowolnym czasie skorzystać z przysługującego mu prawa do złożenia petycji do Parlamentu Europejskiego, na podstawie art. 227 Traktatu o UE.


Niewłaściwe administrowanie ma miejsce w przypadku, gdy instytucja nie działa zgodnie z prawem, nie respektuje zasad dobrej administracji lub działa z naruszeniem praw człowieka.


Dzięki dotacji z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Towarzystwo na rzecz Ziemi będzie kontynuować w latach 2009-10 wsparcie lokalnych społeczności zagrożonych inwestycjami potencjalnie szkodliwymi dla zdrowia i/lub środowiska.
Strona 4 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,510,023 Unikalnych wizyt