ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Masz prawo się bronić - RSS

Porady prawne:

Kontakt

Monika Paca
e-mail
strona www

Jakub Biernat
e-mail
strona www

Użyteczne adresy dla poszukujących pomocy prawnej

Pomoc prawna dla konsumentów

Prawo Unii Europejskiej

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim


Nie milkną echa listu naukowców w obronie dyrektorki poznańskiego Teatru Ósmego Dnia, która na facebook'u nazwała papieża ch.... List podpisała prof. Zofia Kolbuszewska z KUL. Uczelnia wyraziła "ubolewanie" tym faktem, portal fronda.pl domaga się zwolnienia prof. Kolbuszewskiej. Teraz w obronę wziął ją dr Tomasz Kitliński z UMCS i członek Partii Zieloni.


- Pył może zawierać substancje toksyczne, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Pyły osiadają na ściankach pęcherzyków płucnych, podrażniają naskórek i śluzówki, wywołują choroby alergiczne i astmę. Niestety władze miasta i województwa zbyt mało robią, aby ilość pyłu ograniczyć - twierdzi Beata Kubica, radna miejska partii Zielonych.


- Apelujemy do władz uczelni o cofnięcie zgody na organizację spotkania. Ten uniwersytet zniósł już wiele. Pamięta tak haniebne zjawiska jak getto ławkowe. Trzeba reagować na podobne inicjatywy, zanim będzie za późno - mówi Bogumił Kolmasiak, przewodniczący Ostrej Zieleni, członek Partii Zieloni 2004.


Konferencja na temat GMO na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Pokazujemy dwa przeciwstawne wystąpienia, pierwsze, które wygłosił prof. dr hab. Ludwik Tomiałojć ( Zieloni 2004 ) oraz drugie lobbujące za GMO, które przedstawił prof. Tomasz Twardowski.


Stanowisko opolskiego koła Zielonych2004 w sprawie zanieczyszczenia powietrza w województwie opolskim Jesteśmy głęboko zaniepokojeni jakością powietrza w miejscowościach województwa opolskiego. W grudniu 2012 oraz styczniu 2013 roku stacje monitoringu Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wykazywały zły stan atmosfery w Opolu, Oleśnie, Zdzieszowicach i Kędzierzynie-Koźlu, spowodowany przekroczeniami norm zawartości pyłu zawieszonego PM10 oraz innych parametrów ( np. toluenu i benzenu).


- Sprawdziliśmy stawki już uchwalone w innych miastach i wzięliśmy również pod uwagę kwotę wprowadzenia nowego systemu gospodarki odpadami i utrzymania czystości i porządku w gminie, który u nas oszacowano na 21 mln zł. Uważamy, że jest to kwota przeszacowana - przekonuje Beata Kubica z Partii Zieloni 2004, klub SLD. - Naszym zdaniem stawki powinny być jeszcze raz przeanalizowane, bo gmina na gospodarce odpadami nie może zarabiać.


Zieloni z Mazowsza chcą rozmawiać na temat wycinki drzew w parku z niezależnymi ekspertami, mieszkańcami i wojewódzkim konserwatorem zabytków. Warszawiacy i ekolodzy nie wierzą, że wszystkie z ponad 300 drzew trzeba było wyciąć w ramach rewitalizacji Ogrodu Krasińskich.


,,Pakt fiskalny jest oparty na koncepcji oszczędności, które w dłuższym okresie mają promować wzrost gospodarczy. Ta koncepcja wielokrotnie okazywała się błędna i okazuje się błędna również tu i teraz. Natomiast pakt fiskalny ją „konstytucjonalizuje”, nadaje jej wymiar prawa, które ma obowiązywać na zawsze. Można powiedzieć, że to są „tysiącletnie hamulce fiskalne Angeli Merkel”. - stwierdza Adam Ostolski z Partii Zieloni 2004.


- Przechodzą mnie ciarki, jak to czytam, a wiem, że tak jest - powiedziała Kazimiera Szczuka, członkini Zielonych 2004 i Krytyki Politycznej, dodając, że to skutek tego, że marihuana, jako substancja nielegalna, jest kupowana od dilerów. - Gdyby była prohibicja i młodzież, żeby się napić piwa, kupowałaby nie wiadomo co, bimber pędzony przez samego szatana, to byłoby to równie przerażające, jak to, co dziś się dzieje z trawką - stwierdziła Szczuka.


Jeden gest, drobny wybór jednego człowieka może coś zmienić na świecie? Zdaniem Dariusza Szweda z Partii Zielonych, który gościł w Czwórce, w czasach, gdy ważny jest PR, a wizerunek marki jest bezcenny, globalna solidarność konsumentów, bądź pracowników jest niezwykle istotna.


23/12/2012
TVN24: Spór o GMO
- Polska jest krajem, gdzie możemy produkować żywność ekologiczną o bardzo dobrej jakości. Polska przeżywa sukces eksportowy dzięki temu, że produkuje żywność wysokiej jakości - mówił Dariusz Szwed z Partii Zieloni 2004. Dodał również, że "jest dużo instytucji, także międzynarodowych, które wskazują na zagrożenia".


Jacek Bożek z Partii Zieloni 2004 i Klubu Gaja mówi, że trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że karp to czujące zwierzę. - To czująca istota, kręgowiec odczuwający ból i cierpienie, ma tylko ten kłopot, że nie potrafimy go usłyszeć. Jak otworzy pyszczek to nie zaszczeka, nie wyje. Jesteśmy trochę bez serca - ocenia Bożek. Jak podkreśla szybkie oprawienie ryby jest także korzystne dla nas, bo wtedy mięso jest smaczniejsze.


Dorota Metera z Partii Zieloni 2004 i Forum Rolnictwa Ekologicznego i Roman Warzecha z Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Radzikowie dyskutowali o kontrowersyjnej ustawie o nasiennictwie, która daje rządowi możliwość wprowadzenia zakazu upraw GMO.


Ewa Koś ( Partia Zieloni 2004 ) w Galaktyce Pomerania TV o GMO.


Sprawa opolanek, których zdjęcie bez ich zgody trafiło na Wiocha.pl, wciąż bulwersuje internautów. - Każdy z nas powinien świadomie decydować o tym, co umieszcza w internecie i zdawać sobie sprawę, że potem inni będą się tą treścią dzielić i dyskutować o tym, co zobaczyli - komentuje dr Krystyna Słodczyk, członkini Partii Zieloni 2004.
Strona 3 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,502,238 Unikalnych wizyt