ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Masz prawo się bronić - RSS

Porady prawne:

Kontakt

Monika Paca
e-mail
strona www

Jakub Biernat
e-mail
strona www

Użyteczne adresy dla poszukujących pomocy prawnej

Pomoc prawna dla konsumentów

Prawo Unii Europejskiej

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim


- Ryzyko działania tam, co pokazuje ostatni przypadek aresztowania 30 działaczy, jest wielokrotnie większe niż w krajach demokratycznych - wyjaśnił Radosław Gawlik ze Stowarzyszenie "Eko-Unia" i Partii Zielonych.


W naszym regionie jest ponad 60 ferm norek amerykańskich, ponad 10 wsi aktywnie protestuje przeciwko hodowlom tłumacząc to smrodem, zanieczyszczeniami powietrza i okolicznych akwenów wodnych, a także zagryzaniem zwierząt. Przeciwko hodowlom protestują także obrońcy zwierząt, jednak z pikiet odbyła się w czwartek pod urzędem wojewódzkim w Szczecinie. Wypowiedź Ewy Koś, radnej Sejmiku Zachodniopomorskiego, z Partii Zieloni.


Marcin Pliszczyński z Partii Zieloni na akcji 1 z 30. "Wszyscy jesteśmy członkami tej załogi" - to hasło akcji solidarnościowej z 30-osobową załogą statku "Arctic Sunrise" zatrzymaną w Rosji. Od 6.34 minuty


Agnieszka Grzybek z Partii Zieloni o tym jak powinniśmy reagować na ostatnie zachowania kiboli.


Hanna Gill-Piątek z Zielonych. Teraz obywatelskie inicjatywy, miliony zebranych podpisów i jednoznaczne i stanowcze "nie" rządzących polityków. "Nie" dla referendów w sprawie wieku emerytalnego, sześciolatków w szkołach i nie tylko. Organizacje społeczne i związki zawodowe głośno domagają się zmiany ustawy o referendach. Chcą, by premier, rząd i koalicja nie mogli ich blokować. A jeśli ma do nich dojść - tak jak np. w Warszawie- by nie zniechęcali do udziału.


Pikieta "Solidarni z Żurawlowem" odbyła się 15 lipca 2013 r. pod Ministerstwem Środowiska w Warszawie. Rolnicy z Żurawlowa od 5 tygodni walczą z amerykańską globalną firmą wydobywczą Chevron wspieraną przez Ministerstwo Środowiska,rząd i władze samorządowe.


Przewodnicząca Partii Zieloni Agnieszka Grzybek powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że sygnatariusze listu postawili premierowi kilka pytań. Chcą wiedzieć, jakie konkretne działania podjął rząd, aby chronić obywateli przed łamaniem ich podstawowych praw, przede wszystkim prawa do tajemnicy korespondencji, a także, czy dane zbierane w Polsce trafiają do służb specjalnych Stanów Zjednoczonych lub innych państw.


"W ostatniej dekadzie, pod pretekstem zwalczania terroryzmu, nie tylko w USA ale i w innych państwach, zarysowuje się tendencja żeby rozdymać kompetencje różnych służb poza racjonalne granice" - mówi Adam Ostolski w radiowej Trójce.


Sprawa protestu przeciwko planom budowy odkrywkowej kopalni węgla brunatnego na antenie Telewizji Polskiej S.A. we Wrocławiu! Wśród gości Radosław Gawlik z Partii Zieloni


- Nasze władze nie mają polityki energetycznej i zachowują się w tej kwestii bardzo dziwnie - przekonuje Radosław Gawlik, były wiceminister środowiska, a obecnie wiceprzewodniczący Ogólnopolskiej Koalicji "Rozwój TAK - Odkrywki NIE" oraz członek Partii Zieloni. - Gdy w Gąskach mieszkańcy sprzeciwili się budowie elektrowni jądrowej, rząd wycofał się z takich planów. Natomiast w kontaktach z mieszkańcami podlegnickich gmin rząd gra w jakąś niezrozumiałą grę.


„Trudno nam, partii praw człowieka i sprawiedliwości społecznej, debatować o tych sprawach w towarzystwie Wojciecha Jaruzelskiego i Lecha Wałęsy" – czytamy w piśmie do Józefa Oleksego i Krzysztofa Gawkowskiego, sekretarza generalnego Sojuszu. „Epoka Jaruzelskiego kojarzy nam się ze stanem wojennym i akcją Hiacynt wymierzoną przeciwko osobom homoseksualnym" – piszą dalej. I przypominają z kolei, że Lech Wałęsa nie tak dawno „nawoływał rząd do pałowania związkowców", a także postulował, żeby przedstawiciele mniejszości seksualnych „siedzieli w Sejmie w ostatnim rzędzie, a nawet za murem".


- Ta sprawa od samego początku budziła wiele kontrowersji: od początkowo lansowanej przez Prokuraturę wersji samobójczej śmierci Jolanty Brzeskiej przez samospalenie po decyzję o umorzeniu śledztwa. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pani Brzeska zginęła ze względu na swoją działalność społeczną, dlatego tym bardziej sprawę należy wyjaśnić. Bierność organów ścigania to czytelny sygnał dla przestępców, którzy będą chcieli dyscyplinować działaczy społecznych naruszających ich interesy – powiedziała Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Partii Zieloni.


Jakiś czas temu byłem gościem w radiowej audycji dotyczącej zmieniających się stosunków w pracy. Rozmowa dotyczyła tego, czy pracodawcy wykorzystują atmosferę kryzysu, aby zwalniać pracowników, obniżać im pensje bądź pogarszać warunki pracy. W sytuacji 14-procentowego bezrobocia ludzie są gotowi wiele przełknąć. I choć z pewnością wiele firm przeżywa dziś trudności, nie brakuje i takich, w których zyski rosną, członkowie zarządu otrzymują sowite podwyżki i premie, a jednocześnie pozycja pracowników pogarsza się. Trudno w takich przypadkach uznać kryzys za coś więcej niż wygodny pretekst - pisze Adam Ostolski.


- Miałem telefony w tej sprawie, jedna z osób wysłała mi nawet skan druku, na którym pomylono numery konta bankowego, wiele starszych osób wystraszyło się, że ich pieniądze trafią na złe konto - opowiada radna Beata Kubica z Partii Zieloni.


Teraz do burmistrza Bemowa napisali przewodniczący warszawskiego koła partii Zieloni Elżbieta Hołoweńko i Marek Matczak. Podkreślają, że standard kontenerów jest zbyt niski, żeby można było w nich mieszkać, dodatkowo są bardzo kosztowne w utrzymaniu. "Jedyną możliwą metodą ogrzewania jest prąd, za który opłaty w zimie mogą przekraczać tysiąc złotych miesięcznie. Z doświadczeń w innych tego typu osiedlach wynika, że bardzo poważnym problemem jest zła wentylacja pomieszczeń. Użytkowanie lokalu powoduje powstawanie groźnych pleśni i grzybów, które powodują alergie i choroby przewlekłe".
Strona 2 z 6 < 1 2 3 4 5 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,646,966 Unikalnych wizyt