ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Irena Kołodziej - RSS

Irena Kołodziej

e-mail
blog
Strona www
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Była przewodnicząca koła warszawskiego Zielonych. Socjolożka, dziennikarka, tłumaczka. Lokalna patriotka warszawskiego Muranowa.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Koło warszawskie Zielonych postanowiło wesprzeć protest mieszkanek i mieszkańców Ochoty, którzy chcą zachowania bazaru na Ochocie na dotychczasowej powierzchni. Uważamy, że w mieście jest dość miejsca na budowę nowych nieruchomości.


Z okazji planowanej na 28 marca akcji gaszenia świateł koło warszawskie Zielonych pragnie przypomnieć pani prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz, że polityka klimatyczna nie kończy się na jednodniowej celebracji. Stolica Polski nadal nie ruszyła z działaniami, które mają szanse na poprawę jakości życia i na zmniejszenie emisji gazów szklarniowych.


W programie najbliższej Rady Miasta zabrakło zaplanowanego na 19 marca powołania urzędu do spraw przeciwdziałania dyskryminacji w miejskim Ratuszu. Zieloni wspierają ten krok i są zaskoczeni uległością rządzącej miastem większości wobec Prawa i Sprawiedliwości.


Konferencja prasowa, na której stołeczne koło Zielonych upubliczniło swój pomysł na jednolite oznakowanie metra i kolei kursującej po mieście spotkała się ze sporym odzewem medialnym. Zapraszamy do lektury.


Warszawskie koło Zielonych skrytykowało działania Zarządu Transportu Miejskiego, który nie zgodził się na umieszczenie na stołecznych autobusach reklam Manify, corocznego marszu w obronie praw kobiet. Zieloni wysłali także list otwarty do Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, z prośbą o interwencję.


Mniejsza emisja dwutlenku węgla, efektywniejsze zużycie prądu i promowanie energii odnawialnej - takie są główne założenia międzynarodowej inicjatywy Porozumienie między burmistrzami. Warszawa przystąpi do niej we wtorek. Porozumienie, na podpisanie zgodziła się w czwartek Rada Warszawy, jest jednym z najważniejszych elementów Planu Działań na rzecz Wydajności Zużycia Energii ogłoszonego przez Komisję Europejską w 2006 r.


Koło warszawskie Zielonych opowiada się za przystąpieniem miasta do Porozumienia Między Burmistrzami, europejskiego sojuszu miejscowości, które dążą do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Uważamy, że już najwyższy czas, by Warszawa rozpoczęła proces stawania się Zielonym Miastem – miastem dla ludzi, rozwijającym się w sposób równoważący interesy społeczne, ekologiczne i ekonomiczne.


Warszawskie koło Zielonych z zadowoleniem przyjmuje informacje o prowadzonych w ministerstwie infrastruktury pracach, które dają szanse na to, że warszawianki i warszawiacy będą w przyszłości mogli oglądać swoje miasto, a nie krzykliwe reklamy wielkopowierzchniowe, odcinające ludziom w oplakatowanych blokach i kamienicach dostęp do światła słonecznego.


W związku z konsultacjami ws. w/w projektu warszawskie koło Zielonych 2004 wnosi o nieprzekształcanie południowej części Lasku na Kole w tereny zabudowy mieszkaniowej (dot. terenu oznaczonego jako 6-MN) i nieprzedłużanie ul. Dobrogniewa w kierunku wschodnim. Uważamy, że zgodnie z uchwałą Rady m.st. Warszawy z dn. 12 września 2005 r. teren ten powinien zachować status terenu zieleni miejskiej z przeznaczeniem na wypoczynek, sport i rekreację – „przy zachowaniu charakteru leśnego terenu i istniejących zasobów przyrodniczych”.


Koło warszawskie Zielonych przyjmuje z dezaprobatą informację o kolejnych cięciach w niezbędnych inwestycjach miejskich. Tym razem ograniczone zostały fundusze na budowę dojazdu do Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego od strony Wisłostrady.


Koło warszawskie Zielonych jest oburzone doniesieniami o skreśleniu z Wieloletniego Planu Inwestycyjnego do 2013 roku 58 milionów złotych na budowę centrum kulturalnego w żoliborskim Forcie Sokolnickiego i na Muzeum Pragi. W sytuacji, gdy miasto nie waha się inwestować 100 milionów złotych w stadion Legii, obcinanie pieniędzy na placówki podnoszące jakość życia w dzielnicach i zwiększające poziom ich kapitału społecznego jest bulwersujące.


Dbanie o klimat to obowiązek władz nie tylko na szczeblu krajowym, ale także samorządowym - artykuł 5 Konstytucji mówi przecież, że Polska „zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju”. Do tej pory Warszawa nie stworzyła spójnego dokumentu, który uwzględniałby zmiany klimatyczne w działaniu władz. Poszczególne dziedziny funkcjonowania miasta, które mają wpływ na wielkość emisji gazów szklarniowych, traktowane są odrębnie, co utrudnia podejmowanie skoordynowanych działań na rzecz ochrony klimatu.


Przyszły rok ma być Rokiem Ochrony Klimatu z racji globalnych zmian pogodowych wpływających na wszystkie dziedziny ludzkiego życia.Z uwagi na niepokojące zmiany, w dniach 1-12 grudnia 2008r. w Poznaniu odbędzie się Światowa Konferencja Klimatyczna z udziałem ok.10 tysięcy specjalistów z całego świata.Problematyka powyższa przestała dotyczyć wyłącznie przedstawicieli rządów, lecz zaczyna sięgać do podstaw ludzkiej egzystencji i lokalnych zachowań oraz relacji z przyrodą i wpływem na klimat..


Warszawscy Zieloni są niezadowoleni z planu zagospodarowania centrum miasta, ujawnionego w dzisiejszej „Gazecie Stołecznej” który naszym zdaniem nie odpowiada potrzebom zrównoważonego rozwoju miasta, a jest jedynie wyrazem kompleksów rządzącej miastem ekipy – ekipy, która tworzy wizje, które – choć piękne na papierze – przyczynią się do obniżenia jakości życia Warszawianek i Warszawiaków.


Naszym zdaniem dokument w niedostatecznym stopniu uwzględnia odzysk i recykling odpadów, aż 80 procent strumienia odpadów kierując do „wspólnego kubła". Jest to myślenie archaiczne, niezgodne z wyzwaniami cywilizacji, zasadą zrównoważonego rozwoju oraz obowiązującymi nas przepisami unijnymi. W przypadku niespełnienia tych ostatnich miastu grożą kary, za które zapłaci podatnik.
Strona 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,377,046 Unikalnych wizyt