ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Irena Kołodziej - RSS

Irena Kołodziej

e-mail
blog
Strona www
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Była przewodnicząca koła warszawskiego Zielonych. Socjolożka, dziennikarka, tłumaczka. Lokalna patriotka warszawskiego Muranowa.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Koło warszawskie Zielonych 2004 wyraża dezaprobatę wobec pojawiających się pomysłów, by ograniczać fundusze na teatry rozrywkowe w stolicy. Oszczędności w tej dziedzinie nie zrekompensują strat społecznych i kulturalnych, które mogą być efektem zmniejszenia dotacji.


Postulujemy, aby niezwłocznie podjęli Państwo stosowne kroki w kierunku ograniczenia przyczyn bezdomności zwierząt. Naszym zdaniem należy w tym celu podjąć uchwałę, nakładającą na właścicieli obowiązek dbałości o bezpieczeństwo podopiecznych oraz zapobiegania zagrożeniom ze strony otoczenia.


Porzucanie psów i kotów w wakacje to prawdziwa plaga. W tym roku padają niechlubne rekordy. Schroniska dla zwierząt pękają w szwach. Właściciele czworonogów najwyraźniej nie mają serca, a mają za to poczucie bezkarności. - Ludzie wyrzucają masowo zwierzęta przed urlopami, mimo że wiedzą o istnieniu specjalnych hoteli. Po przyjeździe z urlopu biorą następne i tak to trwa cały rok.


Wakacje to czas, kiedy masowo przybywa bezdomnych psów – zgubionych lub porzuconych przez właścicieli. Warszawskie schronisko na Paluchu, ustawowo zobowiązane do przyjmowania każdego bezdomnego zwierzęcia znalezionego na terenie miasta, pęka w szwach – przewidziane na 700 pensjonariuszy, obecnie ma ich ok. 2.300!


Koło warszawskie partii Zieloni 2004 wyraża zadowolenie z ostatnich deklaracji Ratusza w sprawie przyspieszenia wyznaczania buspasów na stołecznych drogach. Uznajemy to za słuszny kierunek rozładowywania korków i przywracania Warszawiankom i Warszawiakom prawa do przyjaznej środowisku mobilności.


Koło warszawskie Zielonych z niepokojem przyjmuje medialne doniesienia na temat przestrzeni publicznej na południu Warszawy. Na terenie kopy Cwila, dotychczasowego miejskiego parku, kościół katolicki - pomimo sprzeciwu lokalnej społeczności - planuje wybudować świątynię. Z kolei w pobliżu nowej działki przedsiębiorstwa społecznego EKON chce ulokować swoją bazę Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania pomimo sprzeciwu lokalnej społeczności.


Pasy autobusowe przy kinie Femina powinny zostać już na stałe – proponują ekolodzy. Ratusz wyklucza buspas w al. Jana Pawła II. Co z al. Solidarności? Oficjele się wahają.


Koło warszawskie Zielonych apeluje do drogowców i do władz miasta o podjęcie działań, które przyczynią się do zachowania przygotowanych na czas remontów głównych arterii komunikacyjnych miasta buspasów. Sprawa dotyczy między innymi alei Solidarności przy kinie Femina.


Koło warszawskie Zielonych z zadowoleniem przyjęło jednogłośną decyzję Rady Miasta o przyjęciu planu zagospodarowania Pola Mokotowskiego. Dziękujemy wszystkim warszawiankom i warszawiakom, którzy podpisali się pod naszym listem otwartym w sprawie pilnego uchwalenia planu, jak również tym, którzy dziś przyszli pod Ratusz, aby wyrazić swój sprzeciw wobec działań służących odwleczeniu przyjęcia planu. To nasz wspólny sukces!


Warszawscy Zieloni apelują do władz miasta o pilne przygotowanie raportu dotyczącego konfliktów w przestrzeni publicznej. Pole Mokotowskie, tak jak się spodziewaliśmy, okazało się nie jedynym terenem konfliktu interesów między lokalną społecznością, warszawiankami i warszawiakami, władzami i deweloperami. Zieloni wysłali w tej sprawie list do prezydent miasta, Hanny Gronkiewicz-Waltz.


Warszawscy Zieloni zaapelowali do Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i Radnych m.st. Warszawy o jak najszybsze uchwalenie planu zagospodarowania Pól Mokotowskich, co jest w tej chwili jedyną szansą na ochronę parku.


Koło warszawskie Zielonych wyraża poważne zaniepokojenie sygnałami dotyczącymi projektu rewitalizacji Parku Waszyngtona. Pojawiające się sygnały o planach wycinki do 250 drzew uważamy za kolejny przejaw fatalnej tendencji do ograniczania areału i pogarszania jakości terenów zielonych w mieście.


Koalicyjny Komitet Wyborczy PdP – CentroLewica (PD – SDPL – Zieloni 2004) zarejestrował listy do Parlamentu Europejskiego we wszystkich trzynastu okręgach. Z list CentroLewicy o mandat europosła ubiegać się będzie 25 kandydatek i kandydatów z Zielonych bądź przez nas rekomendowanych, a wśród nich prof. Magdalena Środa, startująca z jedynki w okręgu nr 6 (łódzkim). Przewodniczący partii Dariusz Szwed startuje z pierwszego miejsca w okręgu nr 1 (pomorskim), a przewodnicząca partii Agnieszka Grzybek z trzeciego miejsca w okręgu nr 4 (Warszawa 1).


Zaprotestuj z nami przeciwko atomowi w Polsce! Zieloni zapraszają na demonstrację Inicjatywy Antynuklearnej w niedzielę, 26 kwietnia o godz. 14.00 na Placu Zamkowym. Nic o nas bez nas!


Koło warszawskie Zielonych wyraża poważne zaniepokojenie sytuacją na stołecznych drogach. Powtarzające się wypadki pożarów autobusów pokazują dobitnie, że miejski transport zbiorowy wymaga poważnych inwestycji i promowania przez miasto.
Strona 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,390,463 Unikalnych wizyt