ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Irena Kołodziej - RSS

Irena Kołodziej

e-mail
blog
Strona www
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Była przewodnicząca koła warszawskiego Zielonych. Socjolożka, dziennikarka, tłumaczka. Lokalna patriotka warszawskiego Muranowa.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Warszawskie koło Zielonych skrytykowało decyzję władz Warszawy w sprawie likwidacji Warszawskiego Centrum Kobiet, instytucji od lat pomagającej kobietom próbującym wrócić na rynek pracy. Pod pretekstem cięć spowodowanych kryzysem ofiarą pada organizacja pozytywnie oceniana przez kobiety, które w ciągu lat skorzystały z pomocy Centrum. W Warszawie kobiety stanowią obecnie 47,2 proc. ogółu bezrobotnych, bez prawa do zasiłku jest 12.219 kobiet, powyżej 50. roku życia – 4.010, a długotrwale bezrobotnych – 4.504. Te liczby pokazują, że potrzebne są działania ze strony miasta, które pomogą zdobyć kobietom prace.


Jak powiedziała PAP Irena Kołodziej z warszawskiego koła Zielonych 2004, przyczyną bezdomności zwierząt jest nie tylko porzucanie ich przez właścicieli, ale też niezamierzone ich gubienie. Poza adresatkami takim zdarzeniom miałby zapobiec także zakaz wyprowadzania zwierząt bez smyczy. Więcej - na stronach Gazety Wyborczej.


Koło warszawskie partii Zieloni 2004 przyjmuje z zadowoleniem informacje medialne związane z modyfikowaniem przez miasto pierwotnych planów dotyczących organizacji ruchu na placu Wileńskim. Jednocześnie apeluje do władz miasta o silniejsze zaangażowanie w proces przygotowywania jednolitych oznaczeń kolei i metra, zapewniających odpowiednią informacje użytkowniczkom i użytkownikom komunikacji zbiorowej w mieście.


Koło warszawskie partii Zieloni 2004 solidaryzuje się ze społecznością lokalną wokół Jeziorka Czerniakowskiego, która jest zaniepokojona inwestycjami, mogącymi wpłynąć na jakość przestrzeni publicznej i stan środowiska naturalnego w tej części Mokotowa.


W najbliższy czwartek warszawscy radni zajmą się na sesji m.in. problemem bezdomności zwierząt. Warszawskie koło partii Zieloni 2004 zwraca uwagę, iż projekt uchwały ”w sprawie przyjęcia programu zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta stołecznego Warszawy”, który ma być poddany pod głosowanie, w rzeczywistości koncentruje się na leczeniu skutków, a nie na przeciwdziałaniu przyczynom bezdomności.


Wyrażamy swoje zadowolenie z powodu zarówno powstania tego dokumentu, jak i zdecydowanej większości treści w nim zawartych. Znajdujemy w nim realizację wielu spośród naszych postulatów z zakresu zrównoważonego rozwoju. Widzimy jednak, że pewne kwestie powinny zostać doprecyzowane i znaleźć realne odzwierciedlenie nie tylko w prezentowanych hasłach Programu, ale też w jego finansowych projekcjach. Przede wszystkim jednak ubolewamy nad bardzo krótkim okresem konsultacji społecznych dla niemal 320-stronnicowej publikacji, do której dołączona jest ponad 120-stronnicowa prognoza oddziaływania na środowisko.


Naturalna czy sztuczna? Irena Kołodziej w temacie świątecznych choinek w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim.


Z okazji trwającego w Kopenhadze szczytu klimatycznego koło warszawskie Zielonych 2004 zdecydowało się zabrać głos w sprawie działań władz Warszawy w dziedzinie ochrony klimatu i zapewniania wysokiej jakości życia mieszkankom i mieszkańcom.


Ulica Deotymy na warszawskiej Woli otrzyma wkrótce nową nawierzchnię. Przy okazji prowadzonych prac remontowych wczoraj, w poniedziałek 30 listopada, wycięto 9 rosnących przy tej ulicy drzew. Wiele świadczy, że odbyło się to z naruszeniem przepisów prawa.


- W sprawie tego kluczowego dla Pragi skrzyżowania nie zapytano o zdanie mieszkańców – oburza się Irena Kołodziej z organizacji Zieloni 2004. – W miastach europejskich panuje taki trend, że oddaje się przestrzeń miejską ludziom, a nie samochodom – twierdzi. Więcej na stronach Życia Warszawy.


Warszawskie koło Zielonych 2004 wyraża zdecydowany sprzeciw wobec planów przebudowy skrzyżowania przy dworcu Wileńskim, które – przy okazji budowy stacji metra - przewidują likwidację naziemnych przejść dla pieszych.


Irena Kołodziej, przewodnicząca warszawskiego koła Zielonych 2004, zaproponowała, aby miasto specjalną uchwałą nakazało zaopatrywanie psów w tzw. adresówki. - To informacja o właścicielu wygrawerowana na metalowej blaszce albo zamknięta w małym pudełeczku, przyczepionym do obroży - mówiła Kołodziej.


- Tym razem administracja publiczna ugięła się pod presją inwestora, który na warszawskim Mokotowie chce wybudować hotel. Początki batalii okolicznych mieszkańców z inwestorem sięgają już 2006 roku, kiedy to dokonano nielegalnej wycinki 19 drzew – mówi Jakub Grabiec, członek zarządu Zielonych 2004 i koła warszawskiego.


Przewodniczący koła warszawskiego, Irena Kołodziej i Bartłomiej Kozek, wystosowali list do Jacka Kaznowskiego zapytanie w związku z doniesieniami o planach wycinki 8 ha lasu na potrzeby cmentarza dla dzielnicy.


Koło warszawskie Zielonych 2004 wyraża swój niepokój w związku z doniesieniami o zakończeniu finansowania przychodni dla osób bezdomnych na Wolskiej. Uważamy, że ten krok świadczy o kompletnej kapitulacji instytucji publicznych w obliczu problemów społecznych w naszym mieście.
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,390,438 Unikalnych wizyt