ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Bartłomiej Kozek - RSS

Bartłomiej Kozek

e-mail
Strona www
Strona www 2
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Publicysta magazynu „Zielone Wiadomości”, współpracownik Zielonego Instytutu – think-tanku promującego zieloną politykę w Polsce. Wcześniej – działacz polityczny.

Publiczny profil Kozka na Facebook - zostań jego zwolenniczką / zwolennikiem

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Na środowej konferencji prasowej w mokotowskim klubie Relaks główne twarze kampanii – Krystian Legierski, Agnieszka Grzybek i Bartłomiej Kozek – zaprezentowały najważniejsze elementy programu partii dla Warszawy, a także osoby kandydujące z rekomendacji Zielonych do rady miasta i rad dzielnic. Poparcia dla kandydatek i kandydatów Zielonych, startujących z list SLD, udzielił Wojciech Olejniczak, startujący z poparciem Sojuszu i Zielonych na urząd prezydenta Warszawy.


Za stadiony bardzo serdecznie dziękuję - miasto będzie w najbliższym czasie oszczędzać między innymi na wydatkach na pomoc społeczną, edukację, kulturę i sport, bo wcześniej przekazało niemal 400 milionów złotych na stadion Legii - mówi Bartłomiej Kozek w rozmowie z Bartoszem Ślosarkim.


Zdaniem Kozka tego typu inicjatywa pomogłaby w promowaniu lokalnego handlu za pomocą nowoczesnych technologii informatycznych, umożliwiając mieszkankom i mieszkańcom miasta zdobycie informacji, pozwalających im na bardziej świadomy wybór między centrami handlowymi a lokalnymi bazarami.


Bartłomiej Kozek, przewodniczący koła warszawskiego Zielonych, zdecydował się na napisanie listu otwartego do Mirosława Czekaja, skarbnika Miasta Stołecznego Warszawa. Pyta w nim o zamierzenia władz wobec przyszłorocznego budżetu miasta, który z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej może być budżetem nie gwarantującym ani poprawy jakości życia, ani zrównoważonego rozwoju miasta.


Zieloni 2004 wraz z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Partią Kobiet, Unią Pracy, Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych i kilkudziesięcioma organizacjami społecznymi rozpoczęli dziś wspólną kampanię samorządową. Inaugurująca ją konwencja odbyła się w Warszawie.


Na dzisiejszej konferencji prasowej Krystian Legierski i Bartłomiej Kozek ogłosili start Zielonych z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dzisiejsze porozumienie oznacza, że Krystian Legierski będzie kandydował do Rady Miasta Warszawy z pierwszego miejsca na Mokotowie. W razie wygranej ma objąć urząd wiceprezydenta do spraw kultury i polityki społecznej w ekipie Wojciecha Olejniczaka.


Jeśli kandydat SLD Wojciech Olejniczak wygrałby wybory na prezydenta Warszawy, jednym z jego zastępców zostałby Krystian Legierski, prawnik, założyciel legendarnego klubu Le Madame.


Większość haseł Janusz Palikot żywcem przejął od nas. Jakub Grabiec i Bartłomiej Kozek odpowiadają na pytania dziennika "Metro".


W imieniu partii Zieloni 2004 chciałbym przekazać wyrazy poparcia dla założeń demonstracji „Nie dla cięć budżetowych i braku bezpieczeństwa socjalnego – Tak dla zatrudnienia, sprawiedliwości społecznej i solidarności”, które będą odbywać się w najbliższą środę w miastach całej Europy, w tym w Warszawie.


29 września to dzień, w których w miastach całej Europy odbyły się demonstracje, organizowane przez organizacje pracownicze skupione w Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych - ETUC. Zdaniem związkowców czas już najwyższy, by za skutki trwającej recesji nie płacili ci, którzy za niego nie odpowiadają (a to coraz bardziej widoczny trend, grożący nadejściem drugiej fali spowolnienia gospodarczej, który obierają rządy chociażby Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii).


Podczas wczorajszej pikiety „Radziszewska musi odejść” zorganizowanej przez Partię Kobiet, przewodniczący Zielonych 2004 zabrali głos w sprawie postulatu odwołania Elżbiety Radziszewskiej, minister ds. równego traktowania w rządzie Donalda Tuska.Na poniedziałkowej konferencji koło warszawskie Zielonych zaprezentowało główne punkty ekopolitycznej wizji miasta: kwestię mieszkań komunalnych, żłobków i przedszkoli, transportu, przestrzeni publicznej i kultury. W planach kolejne prezentacje zielonej wizji miasta - miasta na ludzką skalę.


Do myślenia o mieście na miarę czasów, w których żyjemy, potrzebna jest mentalność miejska. Nie da się nim zarządzać niczym pańskim folwarkiem - pisze Bartłomiej Kozek przewodniczący koła warszawskiego Zielonych.


Międzynarodowy Dzień Bloga to znakomita okazja do przypomnienia o Zielonej Warszawie – stronie, która w ciągu 3 lat swojej działalności stała się jednym z najważniejszych źródeł informacji o zielonej polityce w Warszawie, Polsce i na świecie. Blog stworzony przez Bartłomieja Kozka, przewodniczącego warszawskiego koła Zielonych, zbliża się do tysiąca postów.


"Polska 2030. Wyzwania rozwojowe", usiłując przybrać szaty obiektywnego, eksperckiego opracowania, stara się przekonać do jednej, ściśle określonej doktryny rozwoju - doktryny dość mocno nasiąkniętej neoliberalizmem.
Strona 4 z 12 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,377,041 Unikalnych wizyt