ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Bartłomiej Kozek - RSS

Bartłomiej Kozek

e-mail
Strona www
Strona www 2
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Publicysta magazynu „Zielone Wiadomości”, współpracownik Zielonego Instytutu – think-tanku promującego zieloną politykę w Polsce. Wcześniej – działacz polityczny.

Publiczny profil Kozka na Facebook - zostań jego zwolenniczką / zwolennikiem

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Manifowy numer "Zielonych Wiadomości" poświęcony jest równości kobiet i mężczyzn w kontekście praw ekonomicznych i społecznych. Wśród autorek i autorów m.in.: Kinga Dunin, Maciej Gdula, Sylwia Chutnik, Tadeusz Kowalik, Wanda Nowicka, Julia Kubisa... Publikujemy też rozmowy z naszymi zielonymi radnymi. Poruszamy tematy takie jak emerytury, służba zdrowia, aborcja, sprawiedliwość społeczna, pielęgniarki, kobiety w związkach zawodowych - i wiele innych. Zapraszamy do lektury!


Bartłomiej Kozek z partii Zieloni 2004 uważa, że studenci powinni mieć zapewnioną ochronę w pracy. Dorabianie przez nich podczas studiów najczęściej jest spowodowane trudną sytuacją życiową oraz źle działającym systemem pomocy socjalnej na uczelni. Uważa on, że takiego problemu by nie było, gdyby studenci mieli wyższe stypendia socjalne i naukowe.


Kwaśne deszcze, kiepska jakość wody i powietrza, powodzie, których nie powstrzymywała regulacja rzek – wszystkie te zjawiska były w mniejszy lub większy sposób powiązane z dotychczasową formą gospodarowania. Nadszedł czas refleksji i poszukiwania narzędzi, mogących stworzyć równowagę między społeczeństwem, środowiskiem i gospodarką.


Z przyjemnością informujemy, że wybraliśmy dziś nowe władze koła warszawskiego. Przewodniczącymi zostali: Elżbieta Hołoweńko i Mateusz Urban, skarbnikiem - Jakub Grabiec, zaś w skład nowo powołanej Rady Koła weszli: Bartłomiej Kozek, Irena Kołodziej, Adam Ostolski, Agnieszka Grzybek, Magdalena Mosiewicz i Beata Nowak.


- PO w żadnym wypadku nie czuje się zakładnikiem lewicy. Może ją zresztą całkiem skutecznie spacyfikować "miękkim rozwodem" - pisze Bartłomiej Kozek z Zielonych dla eKurjera Warszawskiego.


Zieloni wystawiają swoich kandydatów i kandydatki w wyborach samorządowych w całej Polsce. Z dumą przedstawiamy listę naszych kandydatek i kandydatów!


Nowoczesność miast nie mierzy się już liczbą inwestycji, lecz ich jakością i wpływem na życie mieszkanek i mieszkańców. Atrakcyjne miasto, przyjazne do życia, budowane i rozwijane jest w sposób zrównoważony. Liczy się nie tylko dobrobyt gospodarczy, liczba miejsc pracy, ale także równowaga społeczna, aspekty środowiskowe, wymagania kulturalne i zdrowotne oraz skuteczność instytucji.


Krystian Legierski, Bartłomiej Kozek i Yga Kostrzewa w subiektywnym przeglądzie kandydatów na stronach "Życia Warszawy".


Mieszkania komunalne i ochrona zdrowia, pomysły na przyjazny transport i politykę kulturalną, rozmowy o założeniach budżetowych na 2011 rok i o tym, jak budować miasto przyjazne rodzicom i dzieciom... Zapraszamy do lektury wyborczego numeru "Zielonych Wiadomości" (warszawskich)!


- Przyprowadziłem cię tutaj, bo właśnie bazar jest dla mnie punktem wyjścia do myślenia o demokratycznej polityce miejskiej. - Bartłomiej Kozek w rozmowie z Janem Smoleńskim.


Na piątkowej konferencji prasowej warszawscy Zieloni zaprezentowali opracowany przez siebie raport o konfliktach w przestrzeni publicznej, uwzględniający między innymi zakusy deweloperów na tereny zielone i cenne przyrodniczo oraz problemy, związane z nietrafionymi inwestycjami, które nie były konsultowane z lokalnymi społecznościami.


Warszawa nie rozwija się w sposób zrównoważony. W stolicy ubywa terenów zielonych i ogólnie dostępnych instytucji kultury. Takie między innymi wnioski wynikają z raportu o konfliktach w przestrzeni publicznej, ogłoszonego przez Zielonych 2004.


Oczekujemy od miasta wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, związanej z poważnym zagrożeniem degradacji ekologicznej, pozbawienia mieszkanek i mieszkańców Sadyby prawa do zieleni, a także lekceważenia wątpliwości już nie tylko lokalnej społeczności, ale także naukowców i instytucji publicznych.


Przewodniczący warszawskich Zielonych startuje z 2. miejsca do rady dzielnicy z okręgu Stary Mokotów. Przeczytaj, którymi sprawami chce zająć się w pierwszej kolejności.


Główne zadania to m.in. * budowa mieszkań komunalnych; * tanie czynsze w lokalach miejskich dla usług niezbędnych dla mieszkańców, m.in. fryzjerów, pasmanterii czy szewców; * budowa sali kongresowej, najlepiej na Pradze. - To musi być sala wielofunkcyjna, gdzie będą mogły odbywać się targi, koncerty czy konferencje - mówi Bartłomiej Kozek z Zielonych 2004.
Strona 3 z 12 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,363 Unikalnych wizyt