ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Bartłomiej Kozek - RSS

Bartłomiej Kozek

e-mail
Strona www
Strona www 2
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Publicysta magazynu „Zielone Wiadomości”, współpracownik Zielonego Instytutu – think-tanku promującego zieloną politykę w Polsce. Wcześniej – działacz polityczny.

Publiczny profil Kozka na Facebook - zostań jego zwolenniczką / zwolennikiem

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

We will give examples of how renewable energy, public transport, energy efficiency in housing, investing in public services such as healthcare and education create new jobs and a better social output - an interview with Bartłomiej Kozek.


Delegatki i delegaci przyjęli pięć uchwał programowych dotyczących gospodarki, polityki klimatyczno-energetycznej, pracy, kultury oraz świeckiego państwa. Będą one podstawą programu wyborczego partii.


Lektura przyjętego na początku br. w Katowicach, liczącego sobie nieco ponad 30 stron programu Ruchu Palikota nie pozwala wierzyć, że jest on wiarygodną alternatywą dla wyborców z sercem po lewej stronie. Choć widać ewolucję przekazu partii, i obok „wolnej przedsiębiorczości” zaczynają pojawiać się hasła wrażliwości społecznej, to w samym tekście programu polityka społeczna jest niemal nieobecna.


Bartłomiej Kozek, członek rady krajowej Zielonych 2004 (w kampanii współpracują z SLD): Jedno muszę przyznać - obie ministerki wypadły całkiem nieźle, co tylko pokazuje, że opozycja nie będzie miała łatwej kampanii.


Lewica czy szerzej – ruchy progresywne – mają przed sobą za zadanie zmierzyć się z miejską tożsamością, wykuwającą się między innymi w dialogu z miejską przeszłością. - pisze Bartłomiej Kozek.


Podtrzymujemy nasze przekonanie, że w tak ważnej dla mieszkanek i mieszkańców miasta sprawie, jaką są plany sprzedaży publicznego, naturalnego monopolisty w dystrybucji ciepła, ostateczny głos powinien należeć do prawdziwych właścicielek i właścicieli komunalnej spółki.


Bartłomiej Kozek śledzi negatywne stereotypy wiązane, tym razem w Stanach Zjednoczonych, z telewizją Al Jazeera.


Zszokować opinię publiczną drastyczną podwyżką, a później swoje propozycje załagodzić - zdaniem Bartłomieja Kozka, jednego z działaczy Zielonych 2004, taką strategię przyjęły władze stolicy przy informowaniu warszawiaków o wprowadzeniu podwyżki cen biletów.


Zapraszamy do lektury najnowszego numeru "Zielonych Wiadomości", które tym razem biorą pod lupę energetykę - temat ważny w obliczu planów budowy elektrowni jądrowej przez rząd Donalda Tuska. W licznych wywiadach i artykułach przybliża rzeczywiste koszty i zagrożenia wynikające z eksploatacji elektrowni atomowych.


- Targowisko przyczynia się do tego, że w lokalnej ekonomii zostaje więcej pieniędzy, niż gdyby go nie było, o czym jasno mówi część sprzedawców - pisze Bartłomiej Kozek z Zielonych.


W Światowy Dzień Zdrowia Zieloni zwrócili się z apelem do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego m.in. o niepodpisywanie ustawy o działalności leczniczej i ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz o odesłanie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia do Trybunału Konstytucyjnego.


Brak publicznej konkurencji w postaci taniego budownictwa komunalnego psuje rynek mieszkaniowy w Warszawie - pisze Bartłomiej Kozek.


Ograniczanie możliwości stabilnej, etatowej pracy w zawodzie, który polega na zapewnianiu fachowej opieki osobom chorym, jest krótkowzroczne i najbardziej uderza w pacjentów i pacjentki.


Można pisać sążniste raporty, a koniec końców i tak znajdzie się milion powodów, dla których wielu odrzuca stosowane z sukcesem na świecie alternatywy - Bartłomiej Kozek na temat wydarzeń w Japonii.


Zapraszamy do lektury zbioru tekstów poświęconych przemianom społecznym, gospodarczym i ekologicznym proponowanym przez Zielonych w krajach UE oraz w kontekście stosunków gospodarczych na poziomie międzynarodowym.
Strona 2 z 12 < 1 2 3 4 5 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,510,108 Unikalnych wizyt