ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « prof. Ludwik Tomiałojć - RSS

Ludwik Tomiałojć

e-mail
Strona www
Wikipedia
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Ekolog, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest członkiem wrocławskiego koła Zielonych.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Uporczywość starych mitów sprawia, że politycy i zwykli obywatele wciąż zawierzają archaicznym receptom. Nie dostrzegając oczywistości, że wyprostowane potoki i rzeki górskie oznaczają w dole rzeki zwiększenie siły niszczącej. Choć w pewnym stopniu chronią one mieszkańców i domostwa w górnym biegu, to w na niższych odcinkach powodują kumulację fali powodziowej - piszą Ludwik Tomiałojć i Radek Gawlik.


Przekazujemy treść apelu opublikowanego w „Tygodniku Powszechnym”. Wspieramy tę akcję społeczną i udzielamy jej naszego poparcia. Ty też podpisz petycję!


Dariusz Szwed, przewodniczący Zielonych, i prof. Ludwik Tomiałojć, członek Rady Krajowej, wzięli udział w seminarium „Uprawy GMO a polskie prawodawstwo”, które odbyło się w Senacie RP 14 lipca 2009 roku. - Zgoda na uprawy GMO w polskim drobnomozaikowym krajobrazie rolniczym oznaczałaby rychłą likwidację i upraw ekologicznych i rolnictwa tradycyjnego, a także naszego eksportu zdrowej żywności – powiedział prof. Ludwik Tomiałojć.
Decyzje energetyczne, jako dotykające każdego obywatela (także przyrodnika, stąd moja wypowiedź), powinny być poprzedzane uczciwą dyskusją otwartą na różne opcje. Nie wykluczającą zeń społeczeństwa ani jako podmiotu, ani jako beneficjenta nowych miejsc pracy, ani użytkownika czystszej energii i środowiska w lepszym stanie.


Z okazji 8 marca zapraszamy do lektury „Wiadomości Feministycznych” pod redakcją Beaty Maciejewskiej i Beaty Nowak. W numerze m.in.: rozmowa z Małgorzatą Tkacz-Janik i prof. Magdaleną Środą oraz: Agnieszka Graff, Kinga Dunin, Kazimiera Szczuka, Olga Tokarczuk...


Wykład prof. Ludwika Tomiałojcia Miejsce: Wrocław, ul. Koszarowa 3, Instytut Politologii (AULA A) na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, Godz: 13.00, Zapraszają: Studia Doktoranckie Nauk o Polityce, Filozofii i Socjologii.


Nasza polityka migracyjna jest kuriozum opartym na słabo skrywanym rasizmie i ksenofobii wielu z rządzącego pokolenia – tych którzy w młodości nie mieli możliwości podróżowania, nauczenia się języków obcych oraz oswojenia z odmienną obyczajowością innych ludzi [...] W obecnej sytuacji jest absurdem usilne a nieskuteczne zapędzanie kobiet do masowego wydawania potomstwa, skoro potem to potomstwo musi emigrować, i skoro władze krajowe ani rusz nie chcą postawić wzorem Francji, Irlandii, Estonii, Finlandii czy Szwecji na rozwój nauki (tam 2-4% PKB, u nas 0,3%) i na bezpłatną edukację (budując przedszkola, szkoły i kampusy uniwersyteckie), na innowacyjność w gospodarce, energetykę odnawialną tworzącą rozproszone „na prowincji” miejsca pracy, na bezpłatny dostęp do internetu, na odbudowę spółdzielczości i innych form oddolnej aktywności społeczeństwa.


„Szedł Atanazy ku pannie, oddalając się od niej nieustannie, a miał oczy na plecach...” (z piosenki). Podobnie jak Atanazy, zachowuje się wielu rodaków zmierzających ponoć ku przyszłości, ale nie mogących się oderwać od dawnych rozwiązań, wciąż brnąc koleinami archaicznego myślenia. Nie inaczej jest, kiedy mowa o energetyce - pisze Ludwik Tomiałojć.Zapraszamy do zapoznania się z informacjami nt. Zielonych polityczek i polityków z Polski i z Parlamentu Europejskiego, akredytowanych na COP14. Wśród nich są m.in Ewa Koś, Satu Hassi, Dariusz Szwed i Claude Turmes.


Odpowiedź jest krótka: TAK, bo modernizacja gospodarce nie zaszkodzi, a może zapobiec poważniejszym kłopotom ekonomicznym i ekologicznym. A, że to kosztuje, na to odpowiedział niegdyś prez. J. Carter : „Nic tyle nie kosztuje, jak uparte trwanie przy rozwiązaniach przestarzałych”.


W pierwszej połowie grudnia br. w Poznaniu odbędzie się Konferencja Klimatyczna (COP 14), której celem jest m.in. wypracowanie rozwiązań minimalizujących skutki zmian klimatycznych. Światu potrzebne jest nowe porozumienie, które nakreśli nową mapę działań. Tymczasem Polska blokuje unijny pakiet klimatyczny, znów wpisując się w rolę hamulcowego Europy.


W ramach spotkania "Globalne zagrożenia - lokalne rozwiązania" Beata Maciejewska i Dariusz Szwed, autorzy publikacji "Zielone miasto nowej generacji" poprowadzą prezentację i dyskusję nt. zarządzania przestrzenią miejską w dobie globalnych zagrożeń.


Zieloni 2004 serdecznie zapraszają na pokaz słynnego filmu dokumentalnego Niewygodna prawda, który odbędzie się 18 stycznia, w piątek o godz. 17.00 w krakowskim Klubie RE (św. Krzyża 4).


Bałtycka Sieć Europejskiej Partii Zielonych zaprasza na dwudniową konferencję poświęconą zielonym rozwiązaniom dotyczącym miast. Wśród seminarzystów m.in. ekspert d.s. zarządzania lokalnego, Wojciech Kłosowski
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,377,034 Unikalnych wizyt