ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Kazia Szczuka - RSS

Kazimiera Szczuka

e-mail
Strona www
Strona www 2
Wikipedia
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Działa w kole warszawskim; krytyczka literacka, publicystka feministyczna, autorka ważnych książek. Pracuje w Instytucie Badań Literackich PAN, wykłada na warszawskich Gender Studies.

+ Więcej


Należy do:

Zieloni poparli list solidarności środowiska naukowego z doktorantkami i doktorantami protestującymi na Uniwersytecie Wrocławskim. Sygnatariusze i sygnatariuszki listu zwracają uwagę na zagrożenia związane z urynkowieniem nauki, komercjalizacją uczelni, apelują o większą demokratyzację uniwersytetów.


Dostrzegam w Platformie Obywatelskiej tendencję do przeciągnięcia Ustawy Parytetowej na swoją stronę, a tym samym jej skontrolowania. Trochę szkoda, bo to wyjątkowo sprawnie napisany projekt i przede wszystkim obywatelski. Ludzie silniej się z nim identyfikują, a to wyjątkowo cenne w czasach zamarcia inicjatywy społecznej - mówi Kazimiera Szczuka. Więcej - na stronie dziennik.pl.


(...) wcale nie jest tak, że to Kościół pozwala sobie na wszystko. To politycy w Polsce pozwalają na wszystko Kościołowi. Granice powinny zostać postawione przez świecką władzę. Żaden rząd nie chciał się tego podjąć, to prawda. Może to strach przed otwartym konfliktem? W rezultacie jesteśmy takim państwem niby świeckim, ale jednak z tendencją do państwa wyznaniowego. Nie wszyscy dobrze się czują w Polsce. - wywiad z Kazimierą Szczuką dostępny na stronach Kuriera Porannego.


Komitet Obywatelski „Czas na Kobiety” został oficjalnie zarejestrowany 23 września 2009r i nabył osobowość prawną. Inicjatywa Obywatelska pozwala zbierać podpisy WSZĘDZIE z wyjątkiem obiektów i instytucji zmilitaryzowanych. Ruszyła wielka, ogólnopolska akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy! Zieloni aktywnie włączają się w tę akcję!


O ekologicznym trybie życia, dolinie Rospudy i modzie na zielony opowiadają Kazimiera Szczuka, członkini partii Zieloni 2004 i Dariusz Szwed, współprzewodniczący Zielonych.


Jolanta Kwaśniewska, Magdalena Środa, Kazimiera Szczuka, Zdzisława Janowska oraz Elżbieta Oleksy będą dyskutować o roli kobiet w procesach transformacji 1989 – 2009 i postulatach wprowadzenia równościowych rozwiązań kwotowych w polityce i gospodarce. Spotkanie składające się z dwóch paneli „Kobiety u władzy” i „Kobiety w polityce” odbędzie się Łodzi w ramach cyklu inicjatyw poprzedzających czerwcowy Kongres Kobiet Polskich 20 maja, godz.13.00.„Demokracja parytetowa”, „Okrągły Stół Kobiet Śląskich w 20 lecie transformacji”, „Kobieta wczoraj, dziś, jutro” to tytuły tylko niektórych konferencji, które odbędą się na Śląsku w ramach cyklu spotkań poprzedzających czerwcowy Kongres Kobiet Polskich. Jolanta Kwaśniewska oraz Magdalena Środa odwiedzą 21 maja Sosnowiec, Katowice, Chorzów i Bytom, aby wspólnie z liderkami z całego województwa śląskiego dyskutować o roli kobiet w procesach transformacji 1989 – 2009 i postulatach wprowadzenia równościowych rozwiązań kwotowych w polityce i gospodarce.


Z okazji 8 marca zapraszamy do lektury „Wiadomości Feministycznych” pod redakcją Beaty Maciejewskiej i Beaty Nowak. W numerze m.in.: rozmowa z Małgorzatą Tkacz-Janik i prof. Magdaleną Środą oraz: Agnieszka Graff, Kinga Dunin, Kazimiera Szczuka, Olga Tokarczuk...


Historia, której uczy polska szkoła, wciąż pozbawiona jest kobiecych bohaterek. Nie podkreśla, a wręcz pomija, wielki wkład kobiet w tworzenie niepodległej państwowości. Celebrowane na wszelkie sposoby 90-lecie odzyskania niepodległości po raz kolejny przemilcza znaczący wkład naszych prababek w ukonstytuowanie się nowoczesnego społeczeństwa w porozbiorowej Polsce. Komuna Otwock i Obywatelskie Forum Kobiet zapraszają na otwarty jubileusz 90-lecia uzyskania praw wyborczych przez Polki 28 listopada 2008 r.


Relacja z dyskusji z udziałem Małgorzaty Kowalskiej, Kazimiery Szczuki, Macieja Gduli i Adama Ostolskiego na portalu Kreatura.net.


Delegacja Zielonych wzięła udział w manifestacji, organizowanej przez Polską Partię Pracy i WZZ "Sierpień ’80", która odbyła się w sobotę, 23 czerwca od godz. 11.00.


Sprzeciw wobec okupacji Iraku i Afganistanu oraz wobec projektu budowy na terytorium Polski amerykańskich instalacji militarnych podpisali m.in. Kazia Szczuka i Roman Juszkiewicz z Zielonych.


Kampania "Giertych Musi Odejść" zaprasza na debatę o modelu edukacji w piątek, 16 lutego w REDakcji KP. Udział weźmie Kazia Szczuka z Zielonych.
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,486 Unikalnych wizyt