ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Krystyna Słodczyk - RSS

Krystyna Słodczyk

e-mail
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Doktor nauk przyrodniczych, biolożka, ekolożka, studia podyplomowe z zarządzania oświatą, adiunkt w Politechnice Opolskiej oraz Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu. Wykłada przedmioty związane z gospodarką ekologiczną i zarządzaniem środowiskiem. Działaczka organizacji ekologicznych i kobiecych.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Polecane strony:

http://www.zieloni2004.pl/art-3408.htm /> http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,8621308,Rzecznik_rowerzystow_w_Opolu_tylko_spoleczny.html /> http://www.internacjonalista.pl/ekologia/rabunkowa-gospodarka/1641-krystyna-sodczyk-ekolog-czyli-samo-zo.html /> http://zielonawarszawa.blogspot.com/2009/10/symbole-komunizmu.html /> http://eko.opole.pl/?page_id=9925 /> http://www.nto.pl/a
Sprawa opolanek, których zdjęcie bez ich zgody trafiło na Wiocha.pl, wciąż bulwersuje internautów. - Każdy z nas powinien świadomie decydować o tym, co umieszcza w internecie i zdawać sobie sprawę, że potem inni będą się tą treścią dzielić i dyskutować o tym, co zobaczyli - komentuje dr Krystyna Słodczyk, członkini Partii Zieloni 2004.


- Nikt nie kwestionuje ważności i ilości zabytków, o które musi zatroszczyć się Kraków. Ale w innych regionach też są zabytki, a nie ma pieniędzy, by o nie zadbać. Myśląc o naszym mieście, wystarczy wspomnieć zapomnianą gotycką kapliczkę na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej czy osiedle robotnicze przy ul. Kolejowej, gdzie dziś w elewacjach pojawia się kolor seledynowy, choć powinna to być pamiątka po minionym wieku - przekonuje dr Krystyna Słodczyk z Partii Zieloni 2004.


Dr Krystyna Słodczyk, ekolog z Politechniki Opolskiej i członkini Partii Zieloni 2004 uważa, że liczenie opłaty od metra jest najgorszą z możliwych metod. - Ten system skłóci społeczeństwo, a płacący więcej niż dotychczas, będą mieli przeświadczenie, że płacą za innych - komentuje ekolożka.


Jesienne porządki, czyli jak przygotować ogród na zimę - mówi Krystyna Słodczyk z Partii Zieloni.


- Jeden centymetr gleby tworzy się pięćset lat, nie można beztrosko skazywać jej na erozję - mówi dr Krystyna Słodczyk, ekolożka z Politechniki Opolskiej i członkini Partii Zieloni. - Im szybciej zwróci się przyrodzie pierwiastki bioorganiczne, tym lepiej. Zawsze mnie bolało, że marnujemy tyle dobra na śmietnikach.


Dzień Wegetarianina. Z tej okazji Gazeta Wyborcza przepytała opolanki o zasady kuchni bezmięsnej. Na 4 stronie zamieszczono opowieść Krystyny Słodczyk z Partii Zielonych.


Każdy mieszkaniec Opola, także z odległej dzielnicy, powinien mieć prawo się wypowiedzieć w kwestii wariantów nowej przeprawy przez Odrę, ponieważ zarówno układ komunikacyjny miasta, jak i cenny ekosystem wyspy Bolko ma znaczenie ponad bliską lokalność i służy całej społeczności - mówi Krystyna Słodczyk.


Zastanawiasz się, jak wyglądają programy wyborcze głównych partii politycznych? Ciekawi Cię, jak wygląda bilans 4 lat rządów koalicji PO i PSL? Zastanawiasz się, jak wyglądają najważniejsze wyzwania, stojące przed Polską w najbliższych latach? Jeśli na co najmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś "tak", to najnowsze Zielone Wiadomości, redagowane przez Beatę Nowak oraz Adama Ostolskiego, to lektura obowiązkowa!


Krystyna Słodczyk, biolożka i ekolożka z Politechniki Opolskiej, animatorka organizacji pozarządowych na rzecz podniesienia jakości środowiska: - Wyspa Bolko ma znaczenie ponad bliską lokalność i służy całej społeczności miasta.


- Oczekujemy publicznej dyskusji na temat trasy, a nie mówienia, że prezydent już zdecydował, bo decydować ostatecznie będzie rada miasta - dodaje dr Krystyna Słodczyk.


- Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie: Czyje jest miasto? - mówiła zapraszając do dyskusji - dr Krystyna Słodczyk z Politechniki Opolskiej.


- Zawartość wysypiska zachowuje się jak reaktor chemiczny, a występujący w tym miejscu metan czy dioksyny to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia dzieciaków. - mówi Krystyna Słodczyk.


- Nie chodzi nam o prywatne i partykularne interesy, ale o proekologicznego przedstawiciela dbającego o przyrodę przy kwalifikacji projektów finansowanych przez fundusz - tłumaczy Krystyna Słodczyk.


Manifowy numer "Zielonych Wiadomości" poświęcony jest równości kobiet i mężczyzn w kontekście praw ekonomicznych i społecznych. Wśród autorek i autorów m.in.: Kinga Dunin, Maciej Gdula, Sylwia Chutnik, Tadeusz Kowalik, Wanda Nowicka, Julia Kubisa... Publikujemy też rozmowy z naszymi zielonymi radnymi. Poruszamy tematy takie jak emerytury, służba zdrowia, aborcja, sprawiedliwość społeczna, pielęgniarki, kobiety w związkach zawodowych - i wiele innych. Zapraszamy do lektury!


Zieloni wystawiają swoich kandydatów i kandydatki w wyborach samorządowych w całej Polsce. Z dumą przedstawiamy listę naszych kandydatek i kandydatów!
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,390,464 Unikalnych wizyt