ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Wojtek Kłosowski - RSS

Wojciech Kłosowski

e-mail
tel. 512 169 701
Strona www
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Specjalista w dziedzinie strategicznego planowania rozwoju lokalnego, wykładowca akademicki, autor licznych publikacji na ten temat. Członek-założyciel Zielonych 2004

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:9 maja o godzinie 19.00 w Zamku Książąt Pomorskich odbyła się debata zainspirowana nowo wydaną przez „Krytykę Polityczną” pozycją Bruna Latoura pt. „Polityka Natury”, poprzedzona projekcją filmu „Wiek głupoty”. W debacie, inaugurującej działalność Klubu „Krytyki Politycznej” w Szczecinie, a poprowadzonej przez Ewę Koś, kandydatkę Zielonych 2004 do Europarlamentu w okręgu zachodniopomorskim i lubuskim, wzięli udział: Wojciech Kłosowski, ekspert w dziedzinie ekologii z ramienia Zielonych 2004, Koordynatorzy Projektu Spalarni w Szczecinie z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecina oraz Marcin Kowalski z Fundacji „Prawobrzeże”.


Wojciech Kłosowski: Obecnie nasz system energetyczny przypomina dziurawą beczkę, z której woda wycieka stu otworami, a za chwilę - jak czytamy w Raporcie - wypadną z niej całe klepki. Dokupowanie nowej konewki, aby szybciej dolewać wodę do tej rozpadającej się beczki, nie wydaje się rozsądne, nawet jeśli będzie to konewka atomowa.


Kandydaci i kandydatki zgłoszeni przez partię Zieloni 2004 na wspólną listę KKW PdP CentroLewica (PD – SdPl – Zieloni) LISTA NR 7


Koalicyjny Komitet Wyborczy PdP – CentroLewica (PD – SDPL – Zieloni 2004) zarejestrował listy do Parlamentu Europejskiego we wszystkich trzynastu okręgach. Z list CentroLewicy o mandat europosła ubiegać się będzie 25 kandydatek i kandydatów z Zielonych bądź przez nas rekomendowanych, a wśród nich prof. Magdalena Środa, startująca z jedynki w okręgu nr 6 (łódzkim). Przewodniczący partii Dariusz Szwed startuje z pierwszego miejsca w okręgu nr 1 (pomorskim), a przewodnicząca partii Agnieszka Grzybek z trzeciego miejsca w okręgu nr 4 (Warszawa 1).


W ramach Dni Socjologa UMCS we wtorek 21 kwietnia o godz. 17 - Wydział Politologii UMCS, pl. Litewski 3, aula im. Daszyńskiego odbędzie się debata "Polityka jako zawód i powołanie". Wśród dyskutantów członek Rady Krajowej Zielonych Wojciech Kłosowski, dyskusję poprowadzi Tomasz Kitliński.


Z okazji 8 marca zapraszamy do lektury „Wiadomości Feministycznych” pod redakcją Beaty Maciejewskiej i Beaty Nowak. W numerze m.in.: rozmowa z Małgorzatą Tkacz-Janik i prof. Magdaleną Środą oraz: Agnieszka Graff, Kinga Dunin, Kazimiera Szczuka, Olga Tokarczuk...


Co na to ekolodzy? – Każdy przytomny obserwator wie, ze takie próby handlowania między Polską a Francją są możliwe – mówi Wojciech Kłosowski z Zielonych 2004. – Francuzi szukają rynku zbytu dla technologii jądrowych, więc bylibyśmy dla nich łakomym kąskiem. My chcemy, by poszli na ustępstwa w sprawie pakietu.


Wiadomosci KlimatyczneZ okazji Szczytu Klimatycznego Zieloni 2004 wydadzą specjalną gazetę Wiadomości Klimatyczne. Będzie ona rozdawana bezpłatnie uczestnikom konferencji oraz licznych wydarzeń klimatycznych odbywających się w grudniu w Poznaniu. Prezentujemy spis treści pierwszego numeru.


Elektrownie atomowe nie są lekarstwem na grożący Polsce brak energii. Lepsze efekty osiągnęlibyśmy, remontując przestarzałe sieci przesyłowe, przez które tracimy tyle energii, ile może wyprodukować pięć atomówek – twierdzą ekolodzy. Chcą spotkać się z premierem i zaproponować własne rozwiązania. Z Wojciechem Kłosowskim, członkiem Rady Krajowej Zieloni 2004, wykładowcą w Bielskiej Wyższej Szkole Biznesu i Informatyki, rozmawia Michał Stangret w Metrze.


W dniu 24 września 2008 roku w Klubie Pod Jaszczurami odbył się panel dyskusyjny pt. "Zielony Kraków", który był kolejną debatą z cyklu Zielone Miasto Nowej Generacji. Dyskusja zgromadziła kilkadziesiat osób - przede wszystkim aktywnych obywateli i obywatelki Krakowa, dążących do zielonych zmian. W panelu udział wzięli: autorzy publikacji "Zielone Miasto Nowej Generacji" - Beata Maciejewska i Dariusz Szwed, Wojciech Kłosowski - ekspert samorządowy, członek Rady Krajowej Zielonych 2004 oraz Janek Sowa z Koropracji ha!art. Dyskusję moderowała Małgorzata Tkacz-Janik, całość wydarzenia koordynowała Karolina Skowron.


Akcja "Gazety Wyborczej" "Atom dla Polski" wzbudziła w nas głębokie zaniepokojenie. Najpoczytniejszy polski dziennik rozpoczyna debatę na interesujący i dotyczący każdego temat. W zasadzie tak być powinno, ale w tytułowej tezie zabrakło znaku zapytania. Chcemy chwilę porozmawiać o tym, jak powinna wyglądać medialna dyskusja na tego rodzaju tematy, oraz skonfrontować stare i nowe argumenty za/przeciw energetyce atomowej.


Publikacja "Zielone Miasto Nowej Generacji" jest swoistym miejskim zielonym manifestem. Pokazujemy w niej, że miasta powinny być "szyte" na miarę człowieka, tętnić życiem, stwarzać warunki do pracy, rozrywki i wypoczynku, kreować demokratyczną i otwartą przestrzeń publiczną, wyrównywać szanse obu płci, niwelować zarówno społeczne rozwarstwienie, jak i bariery architektoniczne. Ale nie tylko...

wersja polska

english versionBałtycka Sieć Europejskiej Partii Zielonych zaprasza na dwudniową konferencję poświęconą zielonym rozwiązaniom dotyczącym miast. Wśród seminarzystów m.in. ekspert d.s. zarządzania lokalnego, Wojciech Kłosowski


W dniu 20 marca spotkali się przedstawiciele władz Partii Demokratycznej - demokraci.pl i Zielonych 2004. Omówiono bieżącą sytuację polityczną w kraju i problemy zrównoważonego rozwoju stolicy. Zielonych reprezentowali Wojciech Kłosowski i Adam Ostolski.
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,275,277 Unikalnych wizyt