ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Miłka Stępień « Działalność koła konińskiego
KOŁO KONIŃSKIE:

MYŚLEĆ GLOBALNIE, DZIAŁAĆ LOKALNIE

Składa się z osób młodych: najstarszą właściwie jest ich współprzewodnicząca, Miłka, mająca lat 27. W partii Zielonych 2004 obowiązuje PARYTET na wszystkich miejscach funkcyjnych: obecnie jest niestety wakat na miejscu współprzewodniczącego koła konińskiego, współprzewodniczącą jest Miłka Stępień, sekretarzem Justyna Kołata, skarbnikiem – Adam Kubiak. Do innych ważnych działaczy należy ekonomista Przemek Stępień – będący naszym konsultantem w sprawach merytorycznych i artysta-malarz Maciek Strychalski, który zajmuje się oprawą graficzną wszelkich plakatów i ulotek.

Koło działa wyjątkowo krótko: wstępnie od lutego działali z ramienia koła poznańskiego Zielonych 2004, a od maja mogli założyć własną grupę. Przez ten okres czasu starali się zrobić jak najwięcej, pomimo tego, że wszyscy pracują i studiują, co ogranicza ilość czasu, który można poświecić na społeczną działalność w ramach Zielonych. Wstępnie skupiali się na akcjach w celu edukacji społeczeństwa i zdobywanie informacji na temat problemów lokalnej społeczności poprzez uczestnictwo jako obserwatorzy na radach miejskich, rozmowach z ludźmi i spotkaniach z różnego rodzaju organizacjami działającymi w Koninie.

Pod hasłem Myśleć globalnie, działać lokalnie organizowali pokazy filmów (np. w styczniu w Musztardzie - pokaz filmów organizacji Bankwatch nt. negatywnych wpływów procesów globalizacyjnych, czy w kwietniu w Wieży Ciśnień i w maju dla gimnazjum nr 7  – pokaz filmów południowoafrykańskich), oraz wykłady (np. w kwietniu w Wieży Ciśnień - wykład Izy Kowalczyk o inności we współczesnej sztuce polskiej). Brali udział w debatach dotyczących traktatu konstytucyjnego Unii Europejskiej organizowanych przez gimnazjum nr 7 i ILO w ciągu roku szkolnego.

W najbliższym czasie koło planuje wielką akcję w imię rozbudowy sieci ścieżek rowerowych w Koninie i okolicach. Uważa to za bardzo ważny element w rozwoju turystyki lokalnej jak i również sprzyjający wzrostowi poziomu zadowolenia mieszkańców z otaczającej rzeczywistości konińskiej. Uważa ponadto, że w Koninie należałoby polepszyć współpracę pomiędzy radą miejską a obecnymi tu organizacjami pozarządowymi i stowarzyszeniami, działającymi na rzecz lokalnego społeczeństwa. Ponadto, wyjątkowo ważne jest wdrożenie porządnie zaplanowanego i dobrego pod względem strategicznym programu REWITALIZACJI miasta, gdyż dopóki nie zacznie to miasto naprawdę żyć, młodzi ludzie nadal będą szukali dla siebie miejsca poza nim. Należy szukać nowych rozwiązań, które pozwolą zredukować poziom bezrobocia w Koninie: muszą być to plany długoterminowe, spójne i nowoczesne... bo inaczej to miasto będzie powoli coraz głębiej pogrążało się w obecnie panującym marazmie.

Od przyszłego roku chce rozwinąć własne programy debat i wykładów organizowanych dla lokalnej społeczności. Uważa, że edukacja i otwarcie się na nowe pomysły i wiadomości wspomaga młodych ludzi w ich dążeniach życiowych. Dostęp do informacji i umiejętność korzystania z niego są niezbędne, aby sobie radzić we współczesnym, wysoko technologicznym świecie.    


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,474 Unikalnych wizyt