ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielona Europa « Zieloni i Partia Kobiet: Chcemy innej Europy!
Na dzisiejszej wspólnej konferencji prasowej Partia Zieloni i Partia Kobiet ogłosiły manifest europejski i zapowiedziały wspólny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Obie partie opowiedziały się za Europą społeczną i solidarną, progresywną i demokratyczną, a także ekologiczną, zdolną ochronić obywatelki i obywateli przed szaleństwami nacjonalizmu.

- Od kilku lat w Europie rządy sprawuje konserwatywna i neoliberalna prawica, która kosztami kryzysu obciąża tych, którzy nie ponoszą za niego odpowiedzialności. Obserwujemy spadek zaufania do projektu europejskiego, wzrost nacjonalizmu, ksenofobii i niechęci do obcych, a przecież Unia Europejska może być tą siłą, która zmieni na lepsze życie wielu kobiet i mężczyzn. Dlatego stawiamy na współpracę ze środowiskami, które wiedzą, że Unia potrzebuje zmiany. Wspólnie będziemy dążyć do urzeczywistnienia wizji Europy otwartej i silnej, opartej na solidarności społecznej i ekologicznej – powiedziała Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Partii Zieloni.

- Bardzo cieszę się z tego porozumienia. Współpraca wyborcza powinna opierać się na bliskości programowej, a z Partią Kobiet wiele nas łączy – powiedział Adam Ostolski, przewodniczący Partii Zieloni. – Zgadzamy się co do tego, że poważne traktowanie praw kobiet wymaga nie tylko zmian kulturowych, ale przede wszystkim innej polityki ekonomicznej, i to na skalę europejską. Ochronę zdrowia, edukację, opiekę trzeba traktować jako inwestycję w rozwój społeczny, a nie tylko „obciążenie” dla budżetu państwa. Jesteśmy otwarci na rozmowy także z innymi środowiskami, którym bliski jest ten sposób myślenia.

- Najwyższy czas, żeby zmienić oblicze polityki i polityków, którzy dzisiaj podejmują decyzje, za które płacimy wszyscy, a najmniej oni sami. Potrzeba nam wszystkim polityki mądrej i odpowiedzialnej. A taką politykę mogą uprawiać ludzie, którzy naprawdę wierzą w to, co mówią – oświadczyła Iwona Piątek, przewodnicząca Partii Kobiet. – Chcemy dla Polski i Europy polityki rozsądku, solidarności i odpowiedzialności.

- W Parlamencie Europejskim Polskę reprezentuje 51 posłów, w tym tylko 11 kobiet. A przecież Europa, tak jak Polska, jest kobietą. Sprawy kobiet oraz tematyka społeczna są na marginesie tzw. wielkiej polityki – stwierdziła Elżbieta Jachlewska, przewodnicząca struktur Partii Kobiet na Pomorzu. – Chcemy mieć swoje reprezentantki w Parlamencie Europejskim, ponieważ mamy świadomość, że na każdym szczeblu – także lokalnym i krajowym – wiele dokumentów, np. Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn czy też rozdział „Solidarność” w Karcie Praw Podstawowych nie są wdrażane, gdyż brakuje osób, które z poziomu Parlamentu Europejskiego mogłyby je wspierać i lobbować na rzecz ich prawnych umocowań.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,390,441 Unikalnych wizyt