ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielona Europa « Zieloni: Zamiast bajać o „zielonej wyspie” budujemy Europę Społeczną
Już jutro Zieloni, wraz ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oraz Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, spotykają się na Kongresie Europa Społeczna, by wspólnie debatować o przyszłości kontynentu. W dyskusji udział wezmą europosłanki i europosłowie, aktywistki i aktywiści oraz ekspertki i eksperci z dziedziny integracji europejskiej, zdrowia, edukacji oraz praw cyfrowych. Kongres jest alternatywą wobec PO-PiS-owskich personalnych rozgrywek.

- Donald Tusk zdecydował się w tym tygodniu na obwieszczenie końca kryzysu. Przypomnimy, że wbrew słowom premiera kryzys trwa i pogarsza jakość życia Polek i Polaków – mówi przewodniczący Partii Zieloni, Adam Ostolski. – Od lat środowiska związkowe przypominają o zamykaniu szkół, przekazywaniu ich przez samorządy lokalnym stowarzyszeniom czy o przepełnionych klasach, w których nauczanie odbywa się w trudnych warunkach. Od lat zwracają również uwagę na niskie – w porównaniu do innych krajów Europy – wydatki na ochronę zdrowia, skutkujące długimi kolejkami do specjalistów, niskimi pensjami pielęgniarek i pogarszającymi się warunkami ich zatrudnienia. Będziemy o tym dyskutować wspólnie z nauczycielami i pielęgniarkami – środowiskami, które doświadczają na własnej skórze tych problemów i najlepiej wiedzą, jak trzeba je rozwiązywać.

- Na Forum Ekonomicznym w Krynicy swoje propozycje programowe przedstawił również Jarosław Kaczyński. Cieszymy się, że przypomniał sobie o konieczności wprowadzenia nowej stawki podatku PIT dla najbogatszych, ale to przecież jego rząd wcześniej forsował jej zniesienie – ocenia przewodnicząca Partii Zieloni, Agnieszka Grzybek. – Hasło podatku od transakcji finansowych to postulat, który od wielu lat promują Zieloni w Europie. Zamiast tworzyć osobny projekt, pan Kaczyński powinien się przyłączyć do inicjatywy 11 krajów UE, które to rozwiązanie postanowiły wprowadzić w życie, chyba że PiS boi się Europy. Kluczem do zwiększenia innowacyjności polskiej gospodarki będzie jej ekologiczna transformacja, dzięki czemu powstaną tysiące nowych miejsc pracy. Alternatywą wobec forsowanej przez PO i PiS wizji Europy, opartej na partykularnych interesach narodowych, jest ekologiczna, społeczna i solidarna Europa. I ma ona kolor zielony.

Informacje na temat Kongresu Europa Społeczna: Link

Bezpłatna rejestracja na Kongres: Link
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,381,915 Unikalnych wizyt