ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Publicystyka i Media « Zieloni 2004 w mediach « Nie dla nacjonalizmu - media o proteście w Siemianowicach
- Jest nam przykro z powodu wydarzeń, do jakich doszło w Siemianowicach w niedzielę 23 czerwca podczas występów zespołów romskich w czasie Pikniku Integracyjnego. Niedopuszczalne jest szkalowanie polskich Romów, jak każdej grupy etnicznej, która w Polsce ma prawo czuć się bezpiecznie i u siebie. Sprzeciwiamy się temu, co zrobili napastliwi kibice - mówi Maciej Psych Smykowski z Partii Zieloni, który wraz z Januszem Gorolem zaplanował happening.

Cały tekst: Link

Jak mówi Maciej Psych Smykowski z partii Zieloni 2004, protest miał formę happeningu, a jego uczestnicy w sposób żartobliwy chcieli zwrócić uwagę pseudokibicom na ich problemy z językiem polskim. Zdaniem Smykowskiego, Śląsk to region wielokulturowy i takie sytuacje są niedopuszczalne.

Radio Katowice

Smykowski dodaje: - Chcemy, żeby urząd miasta porozmawiał z mieszkańcami, że tutaj jest problem z miejscami w przedszkolach, pracą - podkreśla zauważając przy tym jednak, że osoby, które przeszkadzały im dzisiaj w manifestacji, zwalająwinę na innych. - To jest po prostu szukanie winnego i ofiary według mnie - mówi Smykowski.

A co znalazło się w piśmie złożonym w Urzędzie Miasta Siemianowice? - Chcemy działań miasta w kierunku nauczenia siemianowiczan tego, co powinni robić i czym powinna być integracja. Twierdzenie że policja załatwia wszystkie problemy, które mogą wyniknąć z niezrozumienia jest niewystarczające. Ani straż miejska, ani odgórne siłowe działania nie wchodzą w grę. Trzeba po prostu edukować społeczeństwo obywatelskie. Domagamy się, aby nastąpiło to jak najszybciej - zaznacza Smykowski.

Dziennik Zachodni
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,273,489 Unikalnych wizyt