ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Wiosna Demokracji « Zieloni: Nawoływaniu do nienawiści mówimy stop!
Katowickie koło Partii Zieloni zgłosiło wczoraj na policję sprawę przeciwko twórcom strony internetowej „Polski Breivik” (www.polskibreivik.pl) propagującej przemoc i nawołującej do nienawiści.

Grupa bandziorów w kominiarkach zawiesza młodego, nagiego człowieka do góry nogami, kastruje go i ostatecznie odcina mu głowę – to tylko opis jednego z wielu drastycznych filmów, którymi epatuje strona zatytułowana „Polski Brevik” (polskibreivik.pl).

Prowadzący stronę, ktoś, kto – jak rozumiemy – chciałby uchodzić za polskiego Breivika, udostępnia na niej wyłącznie drastyczne, krwawe filmy pokazujące brutalne gwałty, zabójstwa, egzekucje, okaleczanie ludzi. Nie wiemy z jakich powodów to czyni: epatowania cierpieniem? nawoływania do nienawiści? „upowszechniania” metod pozbawiania życia?

Strona jest powszechnie dostępna w Internecie, dostęp do niej mogą mieć także nieletni.

- Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, żeby natychmiast zająć się tą sprawą, kiedy tylko ktoś nam podesłał linka – powiedział Maciej Smykowski, przewodniczący katowickiego koła Partii Zieloni. – Naszym zdaniem znajduje tu zastosowanie art. 119 par. 2 kodeksu karnego dotyczący publicznego nawoływania do stosowania przemocy względnie groźby bezprawnej wobec innych osób z powodu ich przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości. Chcemy, żeby policja zajęła się tą sprawą jak najszybciej i ukróciła ten proceder. Ta strona jest dowodem na to, że idee podlane nacjonalistycznym sosem stają się coraz bardziej niebezpieczne.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,517,228 Unikalnych wizyt