ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Struktury Terenowe « koło krakowskie « Wojciech Wilk kandydatem do Rady Dzielnicy I Stare Miasto
Z przyjemnością informujemy o starcie naszego kandydata do rady dzielnicy I Stare Miasto, okręg 13, w wyborach 9 stycznia 2011 roku. Zachęcamy do oddania głosu. Poniżej przedstawiamy jego sylwetkę.

Krakus z urodzenia. Ukończył socjologię i etnologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Członek zarządu Fundacji EkoMOST. Członek kilku stowarzyszeń i organizacji o profilu ekologicznym i kulturalnym. Między innymi takich jak Stowarzyszenia Stanica organizującego inscenizacje historyczne, czy Stowarzyszenia "Solidarni z Afryką", od 2005 roku członek partii Zieloni 2004. Działacz społeczny i ekologiczny.

Nieustannie aktywny społecznie. Od 2005 roku uczestniczy w inicjatywach obywatelskich, m.in. na rzecz ochrony Zakrzówka przed zabudową. Ostatnio zaangażowany w zbieranie podpisów pod obywatelskim projektami ustawy o parytetach oraz nowelizacji ustawy o ochronie środowiska. Zawodowo koordynator projektów kulturalnych dla młodzieży i seniorów stowarzyszenia Smaki Świata oraz doradca finansowy.

Bez względu na porę roku jeździ na rowerze. Znany i ceniony jako lokalny koordynator projektu Przyjazny Rowerom Fundacji Partnerstwo dla Środowiska. Od dwóch lat pozyskuje firmy i instytucje na rzecz zwiększenia ich dostępności dla rowerzystów. Dzięki jego aktywności już 8 obiektów w mieście uzyskało certyfikat "Przyjazny Rowerom". Konsekwentnie współorganizuje w czerwcu coroczne rowerowej Święto Cykliczne w Krakowie.

W ramach projektu Związku Miast Polskich "Twórzmy Klimat" brał udział w filmowym reportażu edukacyjnym poświęconym zrównoważonemu transportowi w Krakowie - przede wszystkim ścieżkom rowerowym i autobusom miejskim. Już w 2008 roku współtworzył kampanię społeczną Stowarzyszenia Manko "Lokal bez papierosa", pozyskując na rzecz tej idei 12 lokali na terenie Krakowa i innych miast województwa.

Dziennikarz portalu społecznościowego www.mmkrakow.pl

Interesuje go ekologia, muzyka dawna, psychologia, psychologia społeczna, dramą, rzeźbiarstwo, historia techniki, praca charytatywna, szermierka teatralna, turystyka górska, biegi, rower, taniec towarzyski. Wierzy, że polityka może być inna. Rzecznik zdrowego trybu życia, empatii. Często się uśmiecha.

Kontakt
Komentarze
551 dnia 2011/09/20
Being intelligent means being discuss site and articles and use diet pills for slimming
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,510,049 Unikalnych wizyt