ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Struktury Terenowe « Koło łódzkie « Wspieramy progresywną politykę, walczymy z konserwatywną prawicą
Przewodniczący partii Zielonych 2004 - Małgorzata Tkacz-Janik i Dariusz Szwed zorganizowali dziś wspólną konferencję prasową z popieranym przez nich kandydatem na prezydenta Grzegorzem Napieralskim. Decyzja Rady Krajowej Zielonych o poparciu lidera SLD zapadła po tym, jak Napieralski uzyskał najwyższy wynik w „Zielonym Indeksie” - zestawie wskaźników badających priorytety polityki ekologicznej, społecznej i ekonomicznej wybranych kandydatów na prezydenta Polski. Lider SLD uzyskał w nim 78 na 200 punktów.

- W sytuacji niebezpieczeństwa dalszego zamykania społeczeństwa w zabetonowanej rzeczywistości politycznej przez dwie prawicowe partie konserwatywne: neokonserwatywny PiS i konserwatywno-neoliberalną PO, udzielamy poparcia kandydatowi, który uzyskał najlepszy wynik w naszym zielonym rankingu. Polki i Polacy potrzebują progresywnej szerokiej koalicji, która zwiększy przestrzeń wolności, ale jednocześnie zapewni więcej sprawiedliwości, równości i wesprze solidarne społeczeństwo, w którym kobiety i mężczyźni, osoby młodsze i starsze, pełnosprawne i te z niepełnosprawnością, wierzące i niewierzące, heteroseksualne i nieheteroseksualne - wszystkie i wszyscy będziemy czuć się w Polsce obywatelami pierwszej kategorii a środowisko, które nas otacza przekażemy w najlepszym stanie naszym dzieciom i wnukom - powiedział Dariusz Szwed, przewodniczący Zielonych. - Popierając kandydata SLD na najwyższy urząd w państwie, Zieloni nie rezygnują ze swoich programowych postulatów opartych na filarach praw człowieka i zrównoważonego rozwoju, które konsekwentnie prezentujemy w przestrzeni publicznej. Poszukujemy natomiast szerszego społecznego i politycznego poparcia dla ich koniecznej realizacji w drugiej dekadzie XXI wieku. Polki i Polacy mają prawo do życia w nowoczesnej, bezpiecznej ekologicznie i społecznie oraz trwale rozwijającej się Polsce - Polsce będącej progresywną a nie konserwatywną siłą w Europie i Świecie.

- Zrównoważony rozwój bez kobiet to żaden rozwój - mówi Małgorzata Tkacz-Janik, przewodnicząca Zielonych. - Mamy nadzieję, że Grzegorz Napieralski będzie dostrzegał kobiety i ich rolę w społeczeństwie nie tylko wtedy, gdy wspierać go będzie dość słaby naszym zdaniem klip wyborczy. Wierzymy, że Napieralski i jego partia - Sojusz Lewicy Demokratycznej - udowodnią w najbliższych miesiącach, że kwestie kobiece, poruszane w tej kampanii - od biedy kobiet, poprzez liberalizację ustawy aborcyjnej, na parytetach skończywszy - nie są tylko wyborczymi kwiatkami do kożucha. Nowoczesna, europejska socjaldemokracja zdała sobie z tego sprawę już dawno temu, także dzięki aktywnej, pozytywnej konkurencji wyborczej w postaci Zielonych.

- Wśród ważnych czynników poparcia kandydatury Napieralskiego trzy są dla mnie wyjątkowo istotne - mówi członek Rady Krajowej Zielonych, Bartłomiej Kozek. - Są to: wizja wysokiej jakości usług publicznych, takich jak ochrona zdrowia i edukacja, opierających się na kryterium potrzeb społecznych, a nie pogoni za zyskiem, podkreślanie konieczności rozdzielenia Kościoła od państwa i budowy państwa neutralnego światopoglądowego, a także niezgodę na prawicowy populizm w postaci "taniego państwa", które przeciwstawia państwu efektywnemu, rozsądnie gospodarującemu publicznym groszem w celu realizacji potrzeb obywatelek i obywateli. To wszystko hasła, które są elementami zarówno zielonej polityki, jak i socjaldemokracji. Mamy nadzieję, że SLD pozostanie im konsekwentnie wierne, bowiem bez tego nie będzie mógł liczyć na odzyskanie społecznej wiarygodności i poparcia.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,517,237 Unikalnych wizyt