ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Struktury Terenowe « Koło warszawskie « Zaczynamy działania na rzecz obecności progresywnej polityki w kolejnej Radzie Miasta
Warszawskie koło partii Zieloni rozpoczyna działania, mające skutkować w stworzeniu szerokiego, alternatywnego wobec konserwatywnych PO i PiS, bloku w wyborach do Rady Miasta. Uważamy, że Warszawa potrzebuje przyspieszenia - rozwoju nowoczesnej przestrzeni publicznej, dalszych inwestycji na rzecz transportu publicznego, kultury i równych szans - niezależnie od płci, zasobności portfela, orientacji seksualnej, wiary, przekonań czy stopnia sprawności fizycznej. Samodzielne rządy Platformy Obywatelskiej w Warszawie uznajemy za zagrożenie dla jej zrównoważonego rozwoju i podtrzymywania negatywnych tendencji, które obserwujemy - słabej polityki lokalowej i kulturalnej, braku reakcji na grodzenie się miasta, powolny tryb uchwalania planów zagospodarowania przestrzennego.

- Pozostajemy otwarci na różne scenariusze startu w wyborach samorządowych w Warszawie - mówi Irena Kołodziej, przewodnicząca warszawskich Zielonych. - W roku 2006, szczytowej polaryzacji między konserwatywną Platformą Obywatelską a konserwatywnym Prawem i Sprawiedliwością i silną konkurencją w postaci Lewicy i Demokratów, udało się nam zdobyć 1,68% głosów w wyborach do Rady Miasta, w Śródmieściu wskaźnik ten wyniósł 2,39%, a na Ursynowie i w Wilanowie - 2,45%. To olbrzymie zaufanie, okazane wtedy naszej partii, pokazuje, że jesteśmy w stanie osiągać niezłe wyniki, mimo znacznie skromniejszych środków finansowych w porównaniu do większych formacji, a także rygorystycznej ordynacji wyborczej, utrudniającej rozwój małym i nowym ugrupowaniom. Zielona polityka w Warszawie ma solidne podstawy, co udowodniliśmy nie tylko w wyborach, ale też ciężką pracą - dość przypomnieć nasz wkład w ratowanie przedsiębiorstwa zajmującego się recyklingiem "Ekon" i obroną Pola Mokotowskiego. Chcemy, by wartości, o które walczymy, miały swoją reprezentację w Radzie Miasta.

- Kontynuujemy nasze działania na rzecz powstania alternatywy dla PO i PiS w wyborach lokalnych - kontynuuje Bartłomiej Kozek, przewodniczący koła. - Po swojej stronie mamy doświadczenie kilkuletniej pracy na rzecz zielonej, otwartej, postępowej Warszawy. Mamy także wiedzę Zielonych z innych miast Europy - w tym miast partnerskich stolicy Polski - które i którzy w praktyce udowodnili, że zielona polityka przyczynia się do poprawy jakości życia. Planujemy sprawdzić pod kątem ważnych dla nas kwestii programy polityczne i głosowania w Radzie Miasta polityczek i polityków innych partii, w wyniku czego powstanie Zielony Indeks Warszawski. Z chęcią będziemy współpracować ze siłami politycznymi, podzielającymi naszą wizję miasta - dla ludzi i do życia. Wszelkie porozumienia o współtworzeniu szerszego porozumienia politycznego, skupiającego progresywną, europejską wizję Warszawy, opierać będziemy na zasadzie partnerskiej współpracy i zgodności programowej. Wspólnymi siłami, we współpracy także z organizacjami pozarządowymi i lokalnymi społecznościami chcemy budować Zieloną Warszawę Nowej Generacji. Jest czym się zajmować - od zmian w polityce odpadowej po zagospodarowanie Wisły, od walki z dyskryminacją po świecki samorząd. Monopol PO w Warszawie tych problemów wielu z tych problemów nie rozwiąże, dlatego pragniemy współtworzyć progresywną alternatywę, która mu zapobiegnie.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,377,185 Unikalnych wizyt