ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Agnieszka Grzybek « Zieloni: Rozbrat musi zostać!
Zieloni wzięli udział w sobotniej demonstracji w obronie poznańskiego Rozbratu. Ulicami Poznania przemaszerowało ponad tysiąc osób pod hasłami „Miasto to nie firma”, „Mieszkanie prawem, nie towarem”, „Dość prywatyzacji przestrzeni publicznej”. Losy Rozbratu mają się rozstrzygnąć w tym tygodniu.

- Rozbrat to unikalne miejsce na mapie Europy, kraju i Poznania. To najlepszy przykład samoorganizacji i samorządności. W ciągu szesnastu lat udało się stworzyć w tym miejscu centrum kultury niezależnej, artystycznej, ośrodek działalności politycznej, społecznej i edukacyjnej – powiedziała Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Zielonych podczas przemówienia na demonstracji w obronie Rozbratu. – Nie biorąc ani złotówki od miasta, ludzie związani z Rozbrat stworzyli cenną tkankę społeczną, sprawa Rozbratu dotyczy nie tylko twórców squotu, ale wszystkich mieszkańców Poznania. Rozbrat stał się rozpoznawalnym w Europie symbolem, wizytówką Poznania, dlatego władze miasta powinny uszanować szesnastoletni wkład kolektywu w rozwój Poznania. Powinny wspierać i chronić lokalną, oddolną aktywność obywatelską, a nie ją niszczyć. Rozbrat musi zostać – dodała.

- Polityka władz miasta jest szkodliwa. Z jednej strony zabiegają o organizację masowych, komercyjnych i bardzo kosztownych imprez, a z drugiej odmawiają spotkania i dialogu z przedstawicielami kultury niezależnej, niszczą wręcz najcenniejsze przejawy samoorganizacji – stwierdziła Aleksandra Sołtysiak, liderka poznańskich Zielonych biorąca udział w demonstracji. – To zupełnie kompromituje starania Poznania o tytuł Kulturalnej Stolicy Europy 2016. Jeśli władze zlikwidują Rozbrat, będzie to oznaczało zwycięstwo aroganckiej polityki deweloperskiej nad potrzebami mieszkańców miasta – dodała.


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,646,952 Unikalnych wizyt