ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Publicystyka i Media « Listy « Wesprzyj działalność partii Zieloni 2004
Szanowni Państwo,

dzięki darowiznom od Osób, które chcą wspierać skuteczne działania na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, równości płci, sprawiedliwości społecznej, tolerancji i idei świeckiego państwa oraz rozwoju kultury i społeczeństwa wiedzy, już od ponad 5 lat utrzymujemy się jako partia Zielonych w Polsce. Jedyna – dodajmy - w Polsce partia włączona do struktur Europejskiej Partii Zielonych (EPZ) oraz ściśle współpracująca z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim.

Jesteśmy dumni, że w tym czasie mogliśmy zorganizować i współorganizować kilkaset skutecznych akcji obywatelskich, debat, demonstracji, prezentacji oraz innych wydarzeń mających wielki wpływ na postępującą modernizację polskiego życia społecznego i politycznego.

Wśród naszych największych osiągnięć możemy wymienić:
- dramatyczną, ale i zwycięską obronę Rospudy,
- walkę z nietolerancją podczas Marszy Równości w 2006 roku,
- merytoryczną obecność w medialnej dyskusji o energetyce atomowej,
- udział w międzynarodowej konferencji nt. ochrony klimatu COP 14 w Poznaniu w 2008
roku,
- wspieranie społecznego oporu w sprawie tarczy antyrakietowej,
- sprzeciw wobec obecności polskich żołnierzy w Iraku i Afganistanie,
- wspieranie walki o bezpieczną żywność bez genetycznie modyfikowanych składników,
- obronę Pola Mokotowskiego w Warszawie oraz innych terenów zielonych
przed zniszczeniem;
- opór wobec hipokryzji i cenzury w kwestiach związanych z łamaniem praw człowieka, przemocą i niesprawiedliwością wobec kobiet oraz wszelkich mniejszości.

Bywamy w Sejmie i w Senacie, jesteśmy zapraszani do mediów regionalnych i ogólnopolskich, zabieramy głos na krajowych i międzynarodowych forach, gdzie często decyduje się o przyszłych losach Ziemi. Stawaliśmy także nieraz w obronie przyrody i zwierząt, współtworząc dokumenty, monitorując działania odpowiedzialnych urzędów, wspierając poczynania małych i dużych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych i pomagając ludziom, dla których ważne jest czyste środowisko i życie przyszłych pokoleń.

Od 2004 roku startowaliśmy kolejno: w wyborach do Parlamentu Europejskiego, do polskiego parlamentu w 2005 oraz samorządu w 2006 roku, układając nasze listy parytetowo i na przemiennie umieszczając na nich kandydatki i kandydatów, wyrównując w ten sposób szanse kobiet i mężczyzn.

Liczba głosów oddawanych na nasze członkinie i członków stale wzrasta i w 2010 roku wybory samorządowe przyniosły nam sukces wyborczy w 5 okręgach w Polsce.

Z naszych list startowała profesor Magdalena Środa, Radosław Gawlik, Jacek Bożek, Kinga Dunin, oraz wielu znanych działaczy i działaczek ekologicznych i feministycznych, a także przedsiębiorców i biznesmenów. Zielone szeregi partyjne wzmacniają także osoby publiczne, m.in.: Kazimiera Szczuka, Olga Tokarczuk czy Krystian Legierski.

Zyskaliśmy sympatię artystów, takich jak na przykład Marek Raczkowski.

W naszych szeregach mamy delegatów Europejskiej Partii Zielonych oraz Bałtyckiej Sieci Partii Zielonych. Zabieraliśmy głos w ważnych sprawach wspólnie z eurodeputownymi w Grupie Zielonych w Parlamencie Europejskim.

Współpracujemy z Przedstawicielstwem Fundacji im. Heinricha Bölla, Zielonym Instytutem oraz innymi organizacjami propagującymi zielone idee. Nasi ludzie piszą i współredagują artykuły, książki, kreują wydarzenia obywatelskie, współdziałając z tak istotnymi ośrodkami opiniotwórczymi, jak Krytyka Polityczna, Instytut Energetyki Odnawialnej, Klub Gaja, Fundacja Feminoteka, Komuna Otwock czy Kongres Kobiet Polskich.

Od ponad roku prowadzimy w biurze partii Zielone Centrum Marszałkowska 1. Służy ono nie tylko Zielonym, ale także stanowi zaplecze dla działań zaprzyjaźnionych z nami organizacji związkowych i pracowniczych, pacyfistycznych, ekologicznych oraz grup obywatelskich.

Jako partia pozaparlamentarna poza darowiznami od osób prywatnych utrzymujemy się jedynie ze składek członkowskich.
Przed nami kolejny rok działalności – rok, w czasie którego odbędą się ważne dla nas wybory parlamentarne.


Już teraz pracujemy na przyszły sukces i możemy pochwalić się, że dzięki zainicjowanej przez nas mobilizacji społecznej obroniliśmy warszawskie Pole Mokotowskie, rewitalizujemy tereny postindustrialne na Górnym Śląsku, edukujemy i szkolimy w zakresie zrównoważonego rozwoju na terenie całego kraju.

Współpracujący z nami Zielony Instytut wydał publikację Zielone Miasto Nowej Generacji, która stała się podstawą serii debat samorządowych w całej Polsce. Najnowsza publikacja "Zielony Nowy Ład w Polsce" stanowi rozbudowaną koncepcję rozwoju Polski. Posiadamy i utrzymujemy nowoczesną stronę internetową, na bieżąco aktualizowaną. Wykorzystujemy wszelkie formy komunikacji wirtualnej, tak aby jak najlepiej docierać i wspierać lokalne działania naszych członkiń i członków, sympatyczek i sympatyków. Na przykład w Warszawie i w Gliwicach wspieramy działania służące zrównoważonemu transportowi i rozwojowi kultury – współuczestniczyliśmy w obronie kina Iluzjon, wspieraliśmy działania na rzecz powstania Muzeum Pragi i rewitalizacji Fortu Sokolnickiego w Warszawie, opowiadaliśmy się za zwiększeniem ilości buspasów (postulat ten ma wkrótce zostać zrealizowany przez władze Warszawy). Przygotowany przez nas projekt jednolitego oznakowania i czytelnych opisów tras pociągów dla Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej zyskał uznanie w oczach władz tych spółek. Z kolei na Śląsku bronimy gliwickich tramwajów, współinicjowaliśmy protest do Strassburga w sprawie budowy gliwickiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej. W Poznaniu stanęliśmy po stronie mieszkanek i mieszkańców Krzesin, walczących z hałasem powodowanym przez F-16. Współopracowujemy kompleksowe dokumenty, takie jak np. projekty miejskich polityk klimatycznych i rozwojowych.

W działaniach ogranicza nas tylko jedno – brak funduszy! Wsparcie finansowe pozwoli nam wygrać z szarą codziennością – koniecznością opłat za czynsz, media, prowadzenie strony, przygotowywania akcji i wydawnictw.

W chwili obecnej w bardzo pilnym trybie szukamy środków na dalsze utrzymanie biura i promocję partii. Będziemy wdzięczni za każdą kwotę, która pomoże nam kontynuować skuteczną działalność na rzecz społeczno-politycznej zmiany w kierunku zrównoważonego rozwoju Polski. Pragniemy także zintensyfikować działania związane z wydawaniem „Zielonych Wiadomości”: planujemy, aby gazeta ukazywała się co kwartał, a do realizacji tego ambitnego zadania potrzebujemy pomocy finansowej. Chcielibyśmy podkreślić, że wszystkie działania polityczne prowadzimy w całości jako wolontariuszki i wolontariusze.

Upoważnieni przez Zarząd Partii Zielonych 2004 prosimy o darowizny na rzecz partii. O ile to możliwe, prosimy o kwoty nie mniejsze niż 100 PLN. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Z poważaniem
W imieniu Zarządu Krajowego

Przewodniczący partii Agnieszka Grzybek i Radosław Gawlik

Informacje o zasadach przekazywania wsparcia na działalność Zielonych 2004


Wsparcie finansowe prosimy przekazać na konto partii Zieloni:
numer konta: 82 1020 1097 0000 7502 0099 8922
z opisem: darowizna na rzecz partii Zieloni

Zieloni 2004 Partia Polityczna,
ul. Marszałkowska 1 lok. 160, 00-624 Warszawa
PKO BP SA IX Oddział w Warszawie BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Uwaga: Zgodnie z prawem środki finansowe dla partii politycznych w Polsce mogą być przekazywane w formie darowizny jedynie przez osoby fizyczne, będące obywatel(k)ami polskimi, tylko przelewem na konto, kartą płatniczą lub czekiem w dowolnej walucie.

Maksymalna suma wpłat w danym roku kalendarzowym od jednej osoby fizycznej na rzecz partii politycznej nie może przekroczyć 15-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę, tj. 24 000 zł w 2013 roku.

Prosimy o jak najpilniejsze dokonanie wpłaty! Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJEMY!


Jeżeli to możliwe, prosimy także o przekazanie naszego apelu fundraisingowego na rzecz Zielonych 2004 życzliwym osobom, które chciałyby wesprzeć rozwój zielonej polityki w Polsce. Obecnie – przed wyborami do samorządowymi – szczególnie potrzebujemy tego rodzaju pomocy, a brak środków finansowych skutecznie utrudnia nasze działania.

Osoba kontaktowa w sprawach pozyskiwania funduszy:
Marek Matczak, skarbnik – marek.matczak@zieloni2004.pl + 48 665 008 180
Kategorie: Listy · Koło bydgoskie ·
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,517,242 Unikalnych wizyt