ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Struktury Terenowe « Koło bydgoskie « Bydgoszcz: Podziemne państwo kobiet – pokaz filmu + debata z udziałem Zielonych
Film Anny Zdrojewskiej i Claudii Snochowskiej-González "Podziemne państwo kobiet" (podziemnepanstwokobiet.pl) to obraz polskiej rzeczywistości, w której ustawa antyaborcyjna funkcjonuje tylko na papierze. Po raz pierwszy w Polsce na publiczną opowieść o osobistym doświadczeniu zdecydowały się kobiety, które dokonały nielegalnej aborcji. W filmie wypowiadają się także czołowe działaczki ruchu pro-choice: Wanda Nowicka, Kazimiera Szczuka, Maria Jaszczuk, Ewa Dąbrowska-Szulc, Małgorzata Tarasiewicz, Katarzyna Bratkowska, Rebecca Gomperts i Kinga Jelińska.

W debacie (zaraz po projekcji) udział wezmą feministki: Małgorzata Tkacz-Janik (prezeska Obywatelskiego Forum Kobiet), Beata Maciejewska (prezeska Fundacji Przestrzenie Dialogu) i Katarzyna Gębarowska (fotografka, absolwentka Gender Studies na Humboldt-Universität w Berlinie).
Pokaz oraz debata odbędą się na Małej Scenie TPB (wejście przez dziedziniec). Wstęp jest wolny. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

* Zobacz trailer filmu: http://www.youtube.com/watch?v=-A55xLMVfhE
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,276,707 Unikalnych wizyt