ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielona Energia « Zieloni: Popieramy referendum w Lubinie w sprawie kopalni odkrywkowej węgla brunatnego
Zieloni w pełni popierają protest mieszkańców gmin Lubin, Kunice, Ruja, Ścinawa, Miłkowice i Prochowice sprzeciwiających się budowie kopalni odkrywkowej węgla brunatnego w powiatach lubińskim i legnickim. Dziś mieszkańcy biorą udział w referendum gminnym.

Eksploatacja złóż węgla brunatnego pod samą Legnicą oznacza wysiedlenie kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców z kosztownie rozbudowanych lub zmodernizowanych osad, likwidację żyznych gleb, części lasów i naturalnych jezior oraz kilku rezerwatów przyrody – napisali Zieloni z koła wrocławskiego w specjalnym stanowisku popierających mieszkańców wspomnianych gmin. Decyzję tę uznali za nieracjonalną.

- To zbyt ważna sprawa, żeby decyzję można było podejmować ponad głowami mieszkańców. Potrzebna jest szeroka debata publiczna i wnikliwa ocena kosztów i zysków wynikających z podjęcia tej decyzji – powiedział prof. dr hab. Ludwik Tomiałojć z Uniwersytetu Wrocławskiego, członek Rady Krajowej Zielonych. – Zamiast przesiedlać ludzi i niszczyć unikalne zasoby przyrody, należy zacząć stopniowo przestawiać naszą energetykę z wysokowęglowej na energetykę odnawialną – dodał.

- Polską racją stanu jest oszczędzanie energii, bo zużywamy jej trzykrotnie więcej od państw starej Unii Europejskiej, i program budowy odnawialnych źródeł energii, a nie wysiedlanie ludzi i tworzenie nowych krajobrazów księżycowych, które zostaną po węglu brunatnym i elektrowniach jądrowych – powiedział Radosław Gawlik, członek Rady Krajowej Zielonych, były wiceminister środowiska.

Pełny tekst stanowiska Zielonych w sprawie eksploatacji złóż węgla brunatnego pod Legnicą: Link
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,510,142 Unikalnych wizyt