ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Zielony Transport « Bydgoszcz: Miasto w ruchu – w stronę Miasta Nowej Generacji
Kończący się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest doskonałym czasem do dyskusji nad problemem funkcjonowania systemu transportowego w miastach. Jakie są dylematy rozwoju systemu transportu zrównoważonego? Jakie są skutki dostosowywania miast do potrzeb samochodów? Czy miasto jest przestrzenią społeczną, czy przestrzenią dla transportu? Jednocześnie należy zadać sobie pytanie, jak i przez kogo powinny być kształtowane miasta nowej generacji.

We wtorek 22 września o godz. 17.30 zapraszamy do udziału w spotkaniu Miasto w ruchu – w stronę Miasta Nowej Generacji.

Udział wezmą: przedstawiciel Stowarzyszania Zielone Mazowsze, który opowie o idei transportu zrównoważonego, Karol Zamojski i Katarzyna Gębarowska (Zieloni 2004, Pracownia Kultury Współczesnej), którzy przedstawią założenia Zielonego Miasta Nowej Generacji, oraz Łukasz Juszczak (Bydgoszcz Rowerowa) – z wykładem na temat: Rower jako element systemu transportu zrównoważonego w mieście. Podczas spotkania będzie możliwość dyskusji na przedstawione tematy. Na zakończenie odbędzie się projekcja filmu Miasto w ruchu*.

Zapraszamy we wtorek 22 września 2009 do Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy (sala K2 – ul. Naruszewicza 11). Początek wydarzenia o godzinie 17.30. Wstęp wolny!
________________________________________
* Miasto w ruchu opowiada historię nowojorskich ulic od czasów przedsamochodowych do teraźniejszości. Ta podróż w czasie pokazuje, jak koncepcja wielofunkcyjnej, bogatej ulicy jako przestrzeni publicznej ustąpiła koncepcji korytarza dla szybkiego ruchu samochodów. Film porównuje Nowy Jork z trzema europejskimi miastami, które ostatnio zdecydowały się ograniczyć ruch samochodów: Londynem (strefa płatnego wjazdu), Paryżem (szybkie autobusy) i Kopenhagą (rowery i strefy piesze). Przekonuje, że inne miasto jest możliwe [źródło: www.miastowruchu.pl].
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,425 Unikalnych wizyt