ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Równe Szanse « ALICJO - PO TYSIĄCKROĆ JESTEŚMY Z TOBĄ!
ALICJO - PO TYSIĄCKROĆ JESTEŚMY Z TOBĄ!
BYŁYŚMY NA POPRZEDNIEJ ROZPRAWIE. TERAZ TEZ BĘDZIEMY!!!


3. 06. 2009 (środa), o godz. 10.30 w Sądzie Okręgowym w Katowicach, (ul. Francuska 38, nowy budynek sądu), w sali 2071 / b.2.45 (sale mają podówjne numeracje) odbędzie się 2. rozprawa w sprawie ALICJA TYSIĄC KONTRA GOŚĆ NIEDZIELNY.

Pani Alicja Tysiąc jest pierwszą Polską, która złożyła skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przeciwko państwu polskiemu, w której dowiodła, iż złamano prawo uniemożliwiając jej aborcję w sytuacji , gdy ciąża zagrażała jej życiu i zdrowiu.

Po złożeniu przez Alicję Tysiąc skargi oraz po ogłoszeniu w dn. 20 marca 2007 r., pozytywnego dla niej wyroku, jak również po ogłoszeniu postanowienia o odmowie rozpoznania odwołania polskiego rządu od wyroku z 20 marca 2007 r., na łamach czasopisma Gość Niedzielny, którego redaktorem naczelnym jest pozwany Marek Gancarczyk , a wydawcą pozwane Wydawnictwo, ukazały się krzywdzące Panią Alicję Tysiąc wypowiedzi, jak również zostało bez jej zgody wykorzystane jej zdjęcie.
Pani Alicja Tysiąc została porównana do zbrodniarzy nazistowskich, wielokrotnie zarzucono jej, że chciała zamordować swoje dziecko, a następnie przyjęła pieniądze jako odszkodowanie za to, że jej w Polsce na to nie pozwolono.

W pozwie cywilnym przeciwko w/w Pani Alicja Tysiąc domaga się, aby Wydawnictwo Kurii Metropolitalnej "Gość Niedzielny" jako wydawca i Marek Gancarczyk jako redaktor naczelny tygodnika "Gość Niedzielny" przeprosili ją za:

- bezprawne sugerowanie, na łamach "Gościa Niedzielnego", iż Pani Alicja Tysiąc usiłowała dopuścić się zabójstwa
- bezprawne ingerowanie w sferę życia prywatnego Pani Alicji Tysiąc poprzez sugerowanie, iż nie chciała Ona swojego dziecka,
- bezprawne ingerowanie w sferę życia prywatnego Pani Alicji Tysiąc poprzez opublikowanie zdjęcia Pani Alicji Tysiąc bez Jej zgody,
- bezprawne porównanie Pani Alicji Tysiąc do hitlerowskich zbrodniarzy odpowiedzialnych za Zagładę Żydów w obozie Oświęcim-Brzezinka oraz za męczeństwo Żydów w gettach.
Ponadto powódka domaga się publicznego wyrażenia ubolewania przez Wydawnictwo Kurii Metropolitalnej "Gość Niedzielny" i Marka Gancarczyka jako redaktora naczelnego za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pani Alicji Tysiąc i używanie języka nienawiści wobec niej.
w imieniu Grupy Inicjatyw Genderowych - GIGa Śląsk zachęcamy do bytnosci na rozprawie i wsparcia Pani Alicji Tysiąc!

Małgorzata Tkacz-Janik & Aleksandra Banot
grupainicjatywgenderwocyh@gmail.com
tel. 604-118-717, 609 677 874
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,497 Unikalnych wizyt