ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Struktury Terenowe « Koło rzeszowskie « Lista kandydacka PdP - CentroLewicy w okręgu podkarpackim
Lista kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego

Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Porozumienie dla Przyszłości – CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004)

w okręgu wyborczym nr 9 w wyborach do Parlamentu Europejskiego,

zarządzonych na dzień 7 czerwca 2009 r.

1. KRZYSZTOF MARTENS

Mistrz olimpijski i świata w brydżu sportowym, trener i sędzia, wykładowca, dziennikarz, a także polityk. Poliglota. Posiada duże doświadczenie polityczne. Obecnie bezpartyjny. Pełnił funkcję przewodniczącego Podkarpackiej Rady Wojewódzkiej SLD. Był członkiem Władz Krajowych Partii i jednym z założycieli Platformy Programowej SLD pod nazwą “Prawo-Demokracja-Solidarność”. Wspierał i promował rozsądne dla Polski i Podkarpacia rozwiązania. Zna problemy wspólnoty europejskiej i jest gotów skutecznie je rozwiązywać. Potrafi znaleźć wspólny język z politycznymi oponentami i dążyć do rozwiązywania spraw ponad podziałami politycznymi. Człowiek renesansu. Mieszka w Rzeszowie.(Ma 57 lat).

2. DANUTA ŁUCJA MYŁEK

Doktor nauk medycznych, specjalistka w zakresie alergologii i dermatologii. Jest jedynym polskim członkiem American College of Astma, Allergy and Clinical Immunology oraz członkiem Europejskiej Akademii Alergologicznej, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego – Sekcja Medycyny Psychosomatycznej oraz Światowej Organizacji Alergologicznej. Wyróżniana za wkład w rozwój polskiej i światowej alergologii. Autorka książek popularnonaukowych o alergii. W 2005 roku została Kobietą Roku Podkarpacia w dziedzinie “Medycyny i Nauki”. Była Konsultantem ds. Alergologii Województwa Podkarpackiego. Jest dyrektorem przychodni alergologicznej w Stalowej Woli.

Prowadzi liczne akcje prozdrowotne, popularyzuje wiedzę alergologiczną oraz zdrowy styl odżywiania. Zainteresowania: sport, ogrodnictwo, taniec. Zna trzy języki obce. Ma męża i dwóch dorosłych synów. Jest odważna, dociekliwa, nie zraża się trudnościami. Nie boi się głosić poglądów niepopularnych, kontrowersyjnych. Jest sympatykiem SDPL. Mieszka w Jastkowicach k/ Stalowej Woli. (Ma 64 lata).

www.danuta.mylek.po3.pl

3. WITOLD PIECUCH

Sekretarz Generalny Partii Demokratycznej – demokraci.pl. Przewodniczący Regionu Podkarpackiego Partii Demokratycznej. Socjolog, specjalista od stosunków międzynarodowych, absolwent KUL. Dziennikarz. Pracował m.in. w Gazecie Wyborczej i Życiu Podkarpackim. W latach 2004-2009 asystent Wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Janusza Onyszkiewicza, dyrektor biura Eurodeputowanego w Rzeszowie. Organizował w imieniu Eurodeputowanego J. Onyszkiewicza i ALDE (Grupa Liberałów i Demokratów na Rzecz Europy) konferencje na tematy m.in. Unii Europejskiej, liberalnej demokracji, organizacji pozarządowych i społeczeństwa obywatelskiego.

Działacz organizacji pozarządowych, w tym lokalnych stowarzyszeń. W latach 2002-2006 Radny Powiatu Przeworskiego, Wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury.

Żonaty, dwoje dzieci. Zainteresowania: problematyka społeczna i międzynarodowa, muzyka, turystyka, zwłaszcza górska. Mieszka w Przeworsku. (Ma 48 lat)

4. JOANNA HAŁAJ

Doktor psychologii, adiunkt na Uniwersytecie Rzeszowskim, członek Zarządu i sekretarz Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej o. Rzeszów (SDRP). Stale współpracuje z Katedrą Psychologii University Wilfrid Laurier w Kanadzie. Biegle włada językiem angielskim. Jest sympatykiem SDPL. (Ma 35 lat). Zameldowana w Maliniskach Gm. Brzóza Królewska, pow. Leżajsk, mieszka w Rzeszowie.

5. WOJCIECH GÓRNICKI

Nauczyciel dyplomowany. Menager sportu i oświaty, działacz sportowy, wyróżniony srebrną oznaką zasłużony dla siatkówki w Polsce. Organizator imprez sportowych i charytatywnych. Radny Rady Miasta w Strzyżowie. Pełnomocnik Powiatowy SDPL. Mieszka w Strzyżowie. (Ma 50 lat)

6. ZBIGNIEW PISKOR

Pilot, instruktor lotnictwa. Lotniczą pasję rozpoczął w Aeroklubie Mieleckim. Zdobywca złotej odznaki spadochronowej, srebrnej szybowcowej. Pracował m.in. jako pilot agro i przeciwpożarowy. Brał udział w akcjach ONZ-u w Etiopii, Azji i Algerii. Wiele czasu poświęca na pracę w Aeroklubach szkoląc młodych adeptów lotnictwa. Obecnie pracuje jako instruktor w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej. Wolne chwile poświęca na działalność w Związku Polskich Spadochroniarzy. Od kilku lat jest członkiem Stronnictwa Demokratycznego. Zna język angielski i rosyjski. Mieszka w Mielcu. (Ma 49 lat).

7. MARZENA MAŁGORZATA WILK www.wilk.zieloni2004.pl

Działaczka organizacji na rzecz kobiet, członkini obywatelskiego forum kobiet oraz Wojewódzkiej Rady Rodziców. Prezeska Stowarzyszenia na rzecz Kobiet “Victoria” w Rzeszowie. Koordynatorka akcji prozdrowotnych i społecznych, m.in.: profilaktyki raka szyjki macicy oraz pracy kobiet (docenianie pracy domowej kobiet). Mieszka w Rzeszowie. (Ma 35 lat)

8. GRAŻYNA JULIA SZELC

Lingwistka. Ukończyła Uniwersytet Jagielloński, Wydział Języków Obcych. Obecnie uczy języka angielskiego. Jest specjalistką w zakresie języka tureckiego, zna również francuski i węgierski oraz słabo arabski. Jej hobby to podróże i polityka. Kolekcjonuje filmy amerykańskie z lat 40. i 50. Członkini Partii Demokratycznej. Mieszka w Krośnie.(Ma 57 lat).

9. ARKADIUSZ ARTUR POŁUDNIAK

Żonaty. Politolog i przedsiębiorca z Przemyśla. Od 2005 r. współpracownik b. Wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Janusza Onyszkiewicza, dyrektor jego przemyskiego biura. Współzałożyciel licznych organizacji młodzieżowych i studenckich. Koordynator regionalnych i lokalnych kampanii informacyjnych i promocyjnych związanych z tematyką UE, m.in.: “Bruksela – szansą dla każdego”, “Ambasadorzy Konstytucji Europejskiej”, “Projekt Euro”. Zaangażowany w działalność pozarządową (Stowarzyszenie Młode Centrum, Stowarzyszenie Projekt: Polska). Uczestnik i koordynator projektów dotyczących budowy społeczeństwa obywatelskiego: “Zmień kraj. Idź na wybory”oraz “Masz głos, masz wybór”. Członek Partii Demokratycznej – demokraci.pl. Mieszka w Przemyślu. (Ma 26 lat).

10. BARTŁOMIEJ JÓZEF KOZEK www.kozek.zieloni2004.pl

Urodzony w Rzeszowie. Sekretarz generalny Zielonych 2004. Student wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Warszawskim. Publicysta internetowy. Były zastępca redaktora naczelnego miesięcznika społeczno-politycznego “Zielono i w poprzek”, jego artykuły pojawiały się m.in. w “Przekroju” i w “Trybunie”. Laureat Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Jako uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu był stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Działacz społeczny. Zameldowany w Przemyślu. Obecnie mieszka w Warszawie. (Ma 22 lat).

Na liście znajduje się cztery kobiety (40%), jeden student. Osiem osób posiada wykształcenie wyższe (w tym dwie osoby posiada tytuł naukowy doktora). Średnia wieku kandydatów wynosi 44,30 lat.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,393 Unikalnych wizyt